Κεντρική Διεθνή Παγκόσμιο Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71

venezuela akti elefantostou

Την πρώτη της νίκη στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας πανηγύρισε η Βενεζουέλα, καθώς επικράτησε της Ακτής Ελεφαντοστού με 87-71. Οι τυπικά γηπεδούχοι από το πρώτο δεκάλεπτο πήραν τα ηνία του σκορ, ανέβαζαν σταδιακά τη διαφορά και πήραν τελικά το ροζ φύλλο αγώνα. Απίστευτη εμφάνιση από τον Γκίγιεντ, που σημείωσε συνολικά 31 πόντους.

Η Βενεζουέλα ξεκίνησε καλά την αναμέτρηση και από το πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει το προβάδισμα. Οι τυπικά γηπεδούχοι κράτησαν τα ηνία του σκορ και πήραν και διαφορά 9 πόντων (26-17). Η Ακτή Ελεφαντοστού δεν μπόρεσε να αντιδράσει και στο τέλος του ημιχρόνου ήταν πίσω στο σκορ με 17 συνολικά πόντους (49-32).

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο και η διαφορά έμεινε σταθερή (73-56). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι και η Βενεζουέλα πανηγύρισε τη νίκη με 87-71.

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 49-32, 73-56, 87-71