Κεντρική Ελλάδα Εθνικές Πουέρτο Ρίκο – Ιταλία 89-94

Πουέρτο Ρίκο – Ιταλία 89-94

italy2

Η Ιταλία βρέθηκε με 24 πόντους πίσω στο σκορ (46-22) στο 17ο λεπτό, ωστόσο κατάφερε να αποχαιρετήσει το Παγκόσμιο Κύπελλο με μία μεγάλη ανατροπή και νίκη επί του Πουέρτο Ρίκο (94-89) στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης.

Η ομάδα του Μέο Σακέτι επέστρεψε στο δεύτερο μέρος «τρέχοντας» ένα εντυπωσιακό 57-37, ωστόσο το Πουέρτο Ρίκο έκανε τη δική του αντεπίθεση και οδήγησε το ματς στη παράταση, όπου οι Ιταλοί ήταν ανώτεροι.

Κορυφαίος ήταν ο Μάρκο Μπελινέλι (27 πόντοι, 6 ριμπάουντ), θετικός και ο Ντανίλο Γκαλινάρι (20 πόντοι, 6 ριμπάουντ). Από τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Ρενάλντο Μπάλκμαν (14 πόντοι, 7 ριμπάουντ)

Περισσότερα σε Εθνικές

Ολυμπιακοί Αγώνες: Αυτοί θα είναι οι αντίπαλοι της Εθνικής Ελλάδας

Τους πιθανούς αντίπαλους στους Ολυμπιακούς αγώνες έμαθε η Εθνική. Μετά την κλήρωση που πρα…