Κεντρική Διεθνή Παγκόσμιο Πέμπτη η Σερβία με σούπερ Μπογκντάνοβιτς!

Πέμπτη η Σερβία με σούπερ Μπογκντάνοβιτς!

image 0

Την πέμπτη θέση κατέλαβε τελικά η εθνική Σερβίας κάμπτοντας την αντίσταση των Τσέχων στο μεταξύ τους παιχνίδι με σκορ 90-81.

Οι Τσέχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είχαν το προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα (50-41). Στην επανάληψη όμως τα πράγματα άλλαξαν με την ομάδα του Τζόρτζεβιτς με ηγέτη τον για ακόμα μια φορά μοναδικό Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς και ένα 28-12 στην τρίτη περίοδο πήραν το μομέντουμ του αγώνα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Τσέχοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι χωρίς αποτέλεσμα για να έρθει το τελικό 90-81.

Κορυφαίος για τους “Πλάβι” για ένα ακόμα παιχνίδι ο Μπογκντάνοβιτς με  31 πόντους (3/5δ., 7/12τρ., 4/4β.), 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 λάθη και 2 κλεψίματα, με τον Νίκολα Μιλουτίνοφ να ακολουθεί με 4 και τον Γιόβιτς να έχει 12.

Από πλευράς ηττημένων πρώτος σκόρερ ήταν ο Άουντα με 16 πόντους με τον Σατοράνσκι να μένει στους 13 ενώ είχε και 6 τελικές πάσες.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 41-50, 69-62, 90-81

serbe

tsexi

Περισσότερα σε Παγκόσμιο

Ρεάλ Μαδρίτης – Μπασκόνια 101-90 (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης απέχει μια νίκη από το Final Four Η Ρεαλ Μαδρίτης έκανε το 2-0 απέναντι στ…