Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 94-88

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος 94-88

paok panionios

Tρίτο φιλικό παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ και τρίτη νίκη, αυτή την φορά απέναντι στον Πανιώνιο με 94-88, στο πλαίσιο του τουρνουά Μαυροσκούφεια, τα οποία ξεκίνησαν σήμερα.

Ο ΠΑΟΚ είχε το προβάδισμα στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου άνοιξε τη διαφορά και με τρίποντο του Smith στη λήξη, προηγήθηκε 49-42 στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση, στοιχείο το οποίο παρουσίασε ο ΠΑΟΚ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 73-67 στη λήξη της τρίτης περιόδου και με εντυπωσιακό τρόπο ανέβασε τη διαφορά μέχρι τους 17 πόντους (87-70 στο 35’). Ο Πανιώνιος αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει τη διαφορά στους 3 (89-86), αλλά ο Lewis με τρίποντο έδωσε «αέρα» 6 πόντων (92-86), με 30’’ για το τέλος.

Και στο σημερινό παιχνίδι ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε χωρίς τους Βαγγέλη Μαργαρίτη και Θοδωρή Καρρά.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 49-42, 73-67, 94-88.

ΠΑΟΚ (Φλεβαράκης): Λιούις 11, Σμιθ 14, Σχίζας 9, Τσόχλας 5, Χατζηνικόλας, Μπεστ 9, Ουίγκινς 15, Εγκεκέζε 8, Σαρικόπουλος 11, Νόουλς 12.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Λίβανος): Λιούις 4, ΜακΓκίλ 22, Λι 11, Ντόρις 12, Βεργίνης 5, Μαραγκίδης 2, Μάρτιν, Καμαριανός 1, Τζουγκαράκης 8, Καμπερίδης, Πάσαλιτς 8, Λαμπρόπουλος 15.

Περισσότερα σε ΠΑΟΚ

Κυκλοφορούν τα εισιτήρια του Προολυμπιακού

Τη Δευτέρα κυκλοφορούν τα εισιτήρια για το Προολυμπιακό τουρνουά Στη διάθεση του κόσμου θα…