Κεντρική Ήφαιστος Λήμνου Ήφαιστος Λήμνου – Ιωνικός Νικαίας 57-75

Ήφαιστος Λήμνου – Ιωνικός Νικαίας 57-75

ionikos nikaias

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο τουρνουά “Μαυροσκούφεια” ο Ιωνικός Νικαίας, καθώς επικράτησε του Ήφαιστου Λήμνου με 75-57. Η ομάδα του Στέργιου Κουφού έδειξε πολύ καλά δείγματα γραφής και κατάφερε να πάρει τη νίκη.

Ο Ιωνικός μπήκε δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και γρήγορα απέκτησε διψήφια διαφορά (13-24). Ο Ήφαιστος ισορρόπησε την κατάσταση στη δεύτερη περίοδο, αλλά η ομάδα της Νίκαιας δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει τα ηνία του σκορ (31-40). Οι άμυνες ήταν πρωταγωνίστριες στο τρίτο δεκάλεπτο (μπήκαν μόλις 19 πόντοι) και η διαφορά έπεσε ακόμη περισσότερο (41-49).

Ο Ιωνικός, όμως, στο τελευταίο δεκάλεπτο είχε τον έλεγχο του ματς και κράτησε σχετικά εύκολα το προβάδισμα του και πήρε τη νίκη με 75-57.

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 31-40, 41-49, 57-75