Κεντρική Basket League Ολυμπιακός Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός 78-62

Αρμάνι Μιλάνο – Ολυμπιακός 78-62

augustin rubit olympiakos armani milano

Ολυμπιακός έδωσε το πρώτο του φιλικό στην Ιταλία κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο και γνώρισε την ήττα με 78-62. Οι “ερυθρόλευκοι” έμειναν κοντά στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, αλλά στα τελευταία δεκαπέντε λεπτά η ιταλική ομάδα κατάφερε να πάρει διψήφια διαφορά, την οποία κράτησε μέχρι και το τέλος.

To πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο με την Αρμάνι Μιλάνο να έχει προβάδισμα ενός πόντου (14-13). Η ιταλική συνέχισε να έχει τον έλεγχο του ματς και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 35-28. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 78-62.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μπλατ ήταν ο Ρούμπιτ με 14 πόντους και ακολούθησε ο Πολ με 11.

Τα δεκάλεπτα: 14-13, 35-28, 58-47, 78-62
Αρμάνι Μιλάνο: Μακ 9, Μίτσοβ 8, Ντούλκις 2, Μορασκίνι 7, Ουάιτ 11, Ροντρίγκεθ 15, Σασκόφ 4, Ταρτζέφσκι 12, Τσιντσιαρίνι 1, Ρέι 4, Μπερνς 5.
Ολυμπιακός: Πάντερ 3, Μπόλντουιν 7, Πολ 11, Κόνιαρης, Σπανούλης 7, Τσέρι 4, Χρηστίδης 4, Χαραλαμπόπουλος 3, Τσάπμαν 2, Ρούμπιτ 14, Χαπ 7.