Κεντρική Διεθνή Λιθουανία-Αυστραλία 91-74

Λιθουανία-Αυστραλία 91-74

lithuania

Η Λιθουανία είχε αμυντική αποτελεσματικότητα στο καταλληλότερο σημείο του αγώνα που ήταν το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με την Αυστραλία, την οποία νίκησε (91-74) και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης. Τέσσερις παίκτες της Λιθουανίας είχε διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ στην τέταρτη περίοδο, ένα ξέσπαμα της απόδοσης των νικητών, σημείωσε επιμέρους σκορ 11-2 και εκμηδένισε τις πιθανότητες διεκδίκησης νίκης-πρόκρισης από τους Αυστραλούς.

Λιθουανία (Πετράουκσας): Ραμανάουσκας, Αρλάουσκας 4, Ουρμποναβίτσιους 2, Γκιεντράιτις 6, Γιαρουμπάουσκας 8, Βένσκους 20, Μετρίκις 15, Μπεργκάουντας , Γιοκουμπάιτις 18, Βάιτκους 5, Μινέικις, Βίλυς 18.

Αυστραλία (Πέρι): Ντούκας3 , Λι 3, Στάτμαν 9, Ουίγκνες 7, ΜακΝτόναλντ 11, Σουάκα , Γκάτμπελ , Μπάουεν 8, Ντάλτον , Φρόλινγκ 17, Λοπέπε 16, Ρόμπερτσον.

Δεκάλεπτα: 20-11, 33-21, 56-49, 91-74.