Κεντρική NBA “Διέλυσαν” τους Σέλτικς οι Μπακς

“Διέλυσαν” τους Σέλτικς οι Μπακς

Οι Μιλγουόκι Μπακς αντέδρασε με τον καλύτερο τρόπο μετά την ήττα στο πρώτο ματς με τους Σέλτικς, καθώς διέλυσαν στη δεύτερη αναμέτρηση τους Κέλτες με 123-102. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε στις εξαιρετικές εμφανίσεις και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ (59-55). Στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όμως, όλα άλλαξαν. Οι Μπακς ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και προηγήθηκαν με 98-73. Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι και τα “ελάφια” πήραν τη νίκη με 123-102 και ισοφάρισαν τη σειρά σε 1-1.

Κορυφαίος για τους Μπακς ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος τελείωσε το ματς με 29 πόντους, 10 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Εξαιρετική παρουσία είχε και ο Κρις Μίντλετον, που σημείωσε 28 πόντους με 7/10 τρίποντα και είχε και 7 ριμπάουντ. Στην αντίπερα όχθη, ξεχώρισε ο Μόρις με 17 πόντους, ενώ ο Ίρβινγκ έμεινε μόλις στους 9 πόντους.

Νέος προπονητής των Πέλικανς ο Βαν Γκαντι! (pic)

O Σταν Βαν Γκάντι θα είναι ο νέος προπονητής των Νιού Όρλεανς Πέλικανς, αντικαθιστώντας το…