Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια των πλέι οφ

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής και τα ζευγάρια των πλέι οφ

Τα Ταταύλα έχασαν από την Νέα Πέραμο με 71-66 στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Β’ ΕΣΚΑΝΑ. Βέβαια αυτή η ήττα δεν αλλάζει κάτι μιας και είχε “έρθει” από πολύ… νωρίς η άνοδος για τα Ταταύλα. Από εκεί και πέρα, “βγήκαν” τα ζευγάρια για τα play off και για play out. Δείτε παρακάτω…

Β’ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
26η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :    

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 53-59
ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 60-70
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 62-64
ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ 71-66
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 73-80
ΑΛΙΜΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 72-75
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 88-71

Tα play off 
Δευτέρα 06.05. κλ. Εθν. Αντίστασης 20.15 Πόλις Καλλιθέας -ΕΑ Νικαίας
Δευτέρα 06.05. κλ. Αγ. Δημητρίου Θεομήτορος 21.45 Δάφνη Αγ. Δημ. -Ηλεκτρούπολη
—————————————————————————————————————–
Πέμπτη 09.05. 1ο ΚΓΔ Νικαίας 20.30 ΕΑ Νικαίας -Πόλις Καλλιθέας
Πέμπτη 09.05. Νέο κλ. Αργυρούπολης 21.45 Ηλεκτρούπολη -Δάφνη Αγ. Δημ.
Αν χρειαστει
Δευτέρα 13.05. κλ. Εθν. Αντίστασης 20.15 Πόλις Καλλιθέας -ΕΑ Νικαίας
Δευτέρα 13.05. κλ. Αγ. Δημητρίου Θεομήτορος 21.45 Δάφνη Αγ. Δημ. -Ηλεκτρούπολη
Τα play out 
Δευτέρα 06.05. κλ. Περαματος  20.15 Φιλία Περάματος -Λέων Μοσχ.
Δευτέρα 06.05. κλ. Κορυδαλλού ΔΑΚ  21.30 Προοδευτική -ΑΛΦ Αλίμου
—————————————————————————————————————–
Πέμπτη 09.05. Κλ. Μοσχάτου 21.30 Λέων Μοσχ. -Φιλία Περάματος
Πέμπτη 09.05. κλ. Αλίμου 21.45  ΑΛΦ Αλίμου -Προοδευτική
Αν χρειαστει
Δευτέρα 13.05. κλ. Περαματος  20.15 Φιλία Περάματος -Λέων Μοσχ.
Δευτέρα 13.05. κλ. Κορυδαλλού ΔΑΚ  21.30 Προοδευτική -ΑΛΦ Αλίμου

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. – ΤΑΤΑΥΛΑ 71-66
Διαιτητές : Πηλοίδης Αν., Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα :28-18, 40-35, 56-52, 71-66
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. (Μαρίνος,Καρράς ): Παπουλίδης 28, Σαμαράς 6(1) , Μοδάκης 18(3), Καρατζιόγλου 14(4), Σαμλλί 2, Δρακωτός 3(1), Τσελέκος ,Ποντικίδης Ασημόπουλος
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Μεσίρης ):  Κόκκινος 9(1) , Βελιζιώτης 15(3), Μαρκουίζος 10, Καλούδης 9(1) , Παναγόπουλος 2, Λουλούδης 2, Λάβαρης 10, Αγραπίδης 6 , Χαϊδάς 3(1) , Σωτηρίου, Μακρυγιάννης, Θεοδωράκης

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 73-80
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Νάκος
Δεκάλεπτα : 23-20, 42-38, 61-56, 73-80
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 15(3) , Τσιάγκος , Τριανταφύλλου  16(4), Γιαννακής 8(2) , Κάτσικας 3(1) , Λουρίδας , Παγίδας 11, Σταθάκος 2, Χατζηχρήστου, Κατράνης 10, Μπένος 8(1)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός) : Ραζής 12(1) , Μανίκας , Ζαχαρόπουλος 15, Φωσσές 3, Μπούτας 9(1) , Άμερσον 7(1), Μαραγκόππουλος 14(2) , Λούκος , Διαμαντής 5(1) , Τσίλαγας 15(1)

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 62-64 
Διαιτητές : Χρόνης, Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 17-11, 31-26, 40-42, 62-64
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Μαντζώρος , Ιμπραημάκης) : Αλεξίου , Μαρής 2, Βαλυράκης 4, Δαουτάκος 6, Ντάσκας , Μαυράκης 5, Βασιλάκος 9(1) , Παπανικολάου , Πάσμα 21(1) , Ραζής 15(5)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης , Παπασωτηρίου) : Μπγδανίδης 6, Μυλωνάς 8, Σκαλωμένος 21(1), Χεργκελετζής 18(1) , Καρασούλας  3, Καβελάρης 2, Τζώρτζης , Ζολώτας , Ασπρόπουλος 6(2)

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 60-70
Διαιτητές : Παπαφωτίου , Βλάσσης
Δεκάλεπτα : 10-15, 28-30, 42-52, 60-70
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης Καράλης): Καρασούλος 3, Μαγγωνάκης 14(1) , Νικολάκης 11(1) , Δεμέναγας , Ζέρβας 2, Λεκατσάς 4, Καράλης 8(2) , Παππάς 6 , Στάγκος 6 , Γρυπιώτης , Μπολουδάκης 5, Σπύρου 1
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Συρόγλου): Κοσιώνης 6, Κωτσάκος , Παυλίδης 2, Ντώνη 5(1) , Αβανίδης 15 , Βαρλάς 10(2) , Σκοπελιτης 6 , Ιωαννίδης 14, Νέζης , Ρεπάνης, Τσουκαλάς 12(2)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 53-59
Διαιτητές : Κιουλάφας , Μαυρομανωλάκης
Δεκάλεπτα : 08-17 , 23-34, 39-47 , 53-59
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης) : Παπαμάρκος , Μακαρατζής , Δόγρανλης 13(1) , Βαρβατάκος 10, Κοθράς 4, Τζοβάρας 4(1) , Ντάβος , Συρίγος 13(1) , Χρήστου 3, Γιαννακόπουλος 6
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος): Φειδάς 3(1) , Παπαδημητρίου 6 , Γεωργούλης 9 , Τσεπαπαδάκης 5, Κουζηνόγλου , Κώνστας , Καμπούρης 15, Παλόμα , Πηλιούνης 9(1) , Κυριακόπουλος 10

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 72-75
Διαιτητές : Πέππας, Φιλίππου
Δεκάλεπτα : 23-18, 38-32, 58-58, 72-75
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής , Παππάς) : Μαλτίδης 7(1) , Φραγκούλης 4, Ζηνέλης 12(2) , Δημητρουλόπουλος 20(1) ,  Γεωργίλας , Σκαλούμπακας 2, Αγαπητίδης 14, Κουλούσης 13(3) , Κράνιας
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου) : Στιβακτάκης 20(3) , Σπανός 20(3), Μαγγουρίδης 14(1) , Διβριώτης 10, Στρατούλης 11(3) , Παπακωνσταντίνου , Φράγκος , Δημόπουλος

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 88-71
Διαιτητές : Ιορδανίδης , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 27-17, 43-32, 68-50, 88-71
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος): Λαδάς 8(1), Δασκαλούδης 11(1), Χαρλαμπίδης 24(2) , Κοροπούλης 14(2) , Ίσσαρης 1, Καρτζόγλου 2 , Τσικούρας , Δαρζέντας 4 , Σπυρίδωνος 24
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. (Τσίμπας , Κουκιάς); Τσεμπελής 4, Αντιπάτης , Στουραίτης 7(1) , Πεταλάς 22, Μπακάλης 7, Γεώργαρος 4, Στεφανής 10(1), Κωνσταντόπουλος 5, Μπούζας 2, Παπαστεφανάτος 3(1) , Παπαδάκης 7(1)

Η Βαθμολογία (Τελική) :

1.Ταταύλα (23-3) 49
——————————————–
2.Πόλις Καλλιθέας (19-7) 45
3.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (18-8) 44
4.Ηλεκτρούπολη (18-8) 44
5.ΕΑ Νίκαιας (16-10) 42
——————————————–
6.Ένωση Νέας Περάμου (16-10) 42
7.Σούρμενα/Ελληνικό (15-11) 41
8.Παννεαπολικός (12-14) 38
9.Πήγασος Κορυδάλλου (12-14) 38
——————————————–
10.Φιλία Περάματος (10-16) 36
10.Προοδευτική (10-15-1 μηδ.) 35
11.Άλιμος (8-18) 34
13.Λέων Μοσχάτου (4-22) 30
——————————————–
14.Φοίνικας Πειραιά (1-25) 27

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…