Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Tα Ταταύλα έχοντας πανηγυρίσει την άνοδο και τον τίτλο, δεν δυσκολεύτηκαν απέναντι στον Άλιμο. Στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Β’ ΕΣΚΑΝΑ κέρδισαν με 62-78 ενώ η Δάφνη Αγίου Δημητρίου επικράτησε εκτός έδρας της Φιλίας με 81-82. Αυτό έγινε στην παράταση και μάλιστα με ένα καλάθι στα 4 δέκατα πριν το τέλος του αγώνα.

Τα αποτελέσματα :  

ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 64-68 (59-59 κ.αγ.)
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 56-79
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 68-84
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 73-77
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΤΑΤΑΥΛΑ 62-78
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 81-82 (70-70 κ.αγ.)
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 77-39

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ- ΤΑΤΑΥΛΑ 62-78
Διαιτητές: Πηλοίδης Α.-Μέλης
Δεκάλεπτα: 11-22, 23-45, 42-58, 62-78
ΑΛΙΜΟΣ (Σκουζής-Παππάς): Μαλτίδης 11(1), Παικόπουλος 6, Φραγκούλης, Ανδρέου 2, Δημητρουλόπουλος 7(1), Τριανταφύλλου-Αρχολέκας, Σκαλούμπακας 15(3), Αγαπητίδης 7(1), Κουλούσης 14(2), Γεωργίλας
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Καραισκάκης): Χαιδάς 7(1), Μαρκουίζος 9, Βελιζιώτης 14(1), Μαστρογιάννης 7(1), Καλούδης 7(1), Μεσίρης 10, Αγραπίδης 9(2), Λάβαρης 6(2), Παναγόπουλος 2, Μακρυγιάννης 7(1).

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ.  77-39
Διαιτητές : Γεράνιος , Νάκος
Δεκάλεπτα : 25-07, 39-17, 61-24, 77-39
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καραλής) : Καρασούλος , Μαγγωνάκης 16(1), Νικολάκης 8 , Δεμένεγας 5(1) , Ζέρβας 4, Αντύπας 6, Καραλής 10(1) , Παππάς 11,  Μπολουδάκης 11(2), Λεκατσάς 6
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Δημόπουλος 2, Στιβακτάκης 5(1), Φράγκος 6, Σπανός 11(1), Σιδέρης , Μαγγουρίδης , Βουτσάς ,  Διβριώτης 4, Παπαδημητρίου , Στρατούλης 11(1).

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 68-84
Διαιτητές : Κιουλάφας, Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα :12-19, 31-44, 50-67, 68-84
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας-Κουκιάς): Τσεμπελής 8(2), Αντιπάτης 15(1) , Στουραίτης 3(1) Πεταλάς 1, Μπακάλης 8, Βήχος 5, , Στεφανής 13(2), Κωνσταντόπουλος 11, Μπούζας 2, Παπαστεφανάτος , Παπαγιαννακόπουλος 2
EAN (Mανιάτης , Συρόγλου ): Kογιώνης 3, Μουστάκος ,  Παυλίδης 9, Nτώνη  16(3), Aβανίδης  17(2), Bαρλάς  11(1), Σκοπελίτης 4, Iωαννίδης  15, Στρατής 2, Ρεπάνης 1, Καρράς, Tσουκαλάς 6.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 73-77
Διαιτητές : Αναστασίου , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 29-21, 40-37, 55-56, 73-77
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 17(1) , Αγγελόπουλος 12(1), Τριανταφύλλου 12(4) , Γιαννακής 3(1), Κάτσικας , Λουρίδας,Παγίδας 9, Σταθάκος , Χατζηχρήστου 2, Κατράνης 18,  Μπένος
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης,Παπασωτηρίου):  Μπογδανίδης 7(1), Μυλωνάς 5,Σκαλωμένος 20 ,Γρηγοράκος 9(3), Χεργκελετζής 11, Καρασούλας 10, Ασπρόπουλος 15, Τζώρτζης .

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  56-79
Διαιτητές : Ιορδανίδης , Μαυρομανωλάκης
Δεκάλεπτα : 18-18, 27-43, 43-54, 56-79
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Μαντζώρος) : Αλεξίου , Μαρής  7, Μαυράκης 3, Δαουτάκος 6, Μαντζώρος , Ντάσκας 12,  Γκούμας 20(3), Πάσμα 8
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος ,Γεωργάκης):Ντάβος , Μακαρατζής 2, Χρήστου 3(1), Βαρβατάκος 17, Τζοβάρας 9(2), Κοθράς 4 , Βουρνάς 10, Δογρανλής 10 , Συρίγος 17 , Γιαννακόπουλος  7(1), Παπαμάρκος.

ΕΝΩΣΗ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 64-68 (59-59 κ.αγ.)
Διαιτητές : Γεωργόπουλος , Μπερέτσος
Δεκάλεπτα : 15-12, 32-20, 42-36, 59-59 (καν. αγ.), 64-68 παρατ
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Καρανίκας): Σαμπλι 2 , Ποντικιδης , Ασημόπουλος 1, Παπουλίδης 11, Μοδάκης 20(2), Καρράς 5, Τσελέκος 6, Καρατζόγλου 13(1), Δρακωτός 6(2), Σαμαράς,
ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ  (Παπασπυριδάκος, Δέδες): Φειδάς, Παπαδημητρίου 2, Γεωργούλης 25(4), Τσεπαπαδάκης 12(1) Σιμόπουλος, Κουζινογλου 3, Κώνστας 1, Καμπούρης 4, Πηλιούνης 22(4), Παπόκα, Κυριακόπουλος, Αρβανιτάκης.

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 81-82 (70-70 κ.αγ)
Διαιτητές : Καρύκας , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 18-19, 35-31, 52-51, 70-70 (καν. αγ.), 81-82 παρ.
ΦΙΛΙΑ  ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ   (Παπαδόπουλος-Μαγκιώρος): Λαδάς , Δασκαλούδης 19(1),  Χαραλαμπίδης 13(1), Κορορπούλης 14(1), Ίσσαρης, Καρτζόγλου 8, Γρυπάρης 2, Τσικούρας 11,  Σπυρίδωνος 14
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Ραζής 8(1), Μανίκας 2 ,Ζαχαρόπουλος 6,  Φωσσές 5, Αλεξανδρόπουλος 15(4) , Άμερσον 14, Βούτας 9(1)  , Λούκος , Διαμάντης 11(2), Σμυρνιώτης 4 ,Τσίλαγας 8.

Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες) :

1.Ταταύλα (22-2) 46
2.Πόλις Καλλιθέας (17-7) 41
3.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (16-8) 40
4.Ηλεκτρούπολη (16-8) 40
5.Ένωση Νέας Περάμου (15-9) 39
6.Σούρμενα/Ελληνικό (15-9) 39
7.ΕΑ Νίκαιας (14-10) 38
8.Παννεαπολικός (12-12) 36
9.Πήγασος Κορυδάλλου (11-13) 35
10.Προοδευτική (10-13-1 μηδ.) 33
11.Άλιμος (8-16) 32
12.Φιλία Περάματος (8-16) 32
13.Λέων Μοσχάτου (4-20) 28
14.Φοίνικας Πειραιά (0-24) 24

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…