Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπαρτσελόνα – Χίμκι 81-74

Μπαρτσελόνα – Χίμκι 81-74

thomas heurtel fc barcelona khimki e1554497380491

Η Μπαρτσελόνα ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια της Euroleague με νίκη, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Χίμκι με 81-74. Οι μπλαουγκράνα είναι οριστικά στην πέμπτη θέση και στα playoff θα αντιμετωπίσουν την Αναντολού Εφές με μειονέκτημα έδρας.

Όσον αφορά το ματς, η Χίμκι ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς και κατάφερε στο πρώτο δεκάλεπτο να πάρει διψήφια διαφορά (21-32). Η Μπαρτσελόνα αντέδρασε στη δεύτερη περίοδο και ανέτρεψε το σκορ και πέρασε μπροστά με 44-43.

Το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο. Η Χίμκι ανέκτησε τα ηνία του σκορ (54-58), αλλά στην τελευταία περίοδο η Μπαρτσελόνα έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 81-74.

Τα δεκάλεπτα: 21-32, 44-43, 54-58, 81-74

Μονακό – Φενέρμπαχτσε 91-95 (vid)

Η Φενέρ του Σάρας έβαλε… φωτιά στη σειρά με Καλάθη οδηγό Έπειτα από ένα συγκλονιστικ…