Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Μπάγερν Μονάχου – Γκραν Κανάρια 84-77

Μπάγερν Μονάχου – Γκραν Κανάρια 84-77

nihad dedovic fc bayern gran canaria e1554494050476

Νικηφόρο ήταν το τελευταίο παιχνίδι της Μπάγερν Μονάχου στην Ευρωλίγκα, καθώς επικράτησε με 84-77 της Γκραν Κανάρια. Οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο στο ματς και παρότι η ισπανική ομάδα έκανε την αντεπίθεση της στην τελευταία περίοδο (11-24) κράτησαν τα ηνία του σκορ και τη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι άμυνες ήταν ανύπαρκτες και ολοκληρώθηκε με το σκορ 26-20 υπέρ της Γκραν Κανάρια. Στη δεύτερη περίοδο η εικόνα παρέμεινε ίδια με τους γηπεδούχους να κρατούν το προβάδισμα και να αυξάνουν τη διαφορά στους εννιά πόντους (44-35).

Η Μπάγερν Μονάχου στο τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε το ματς. Οι γηπεδούχοι έτρεξαν επί μέρους σκορ 29-18 και προηγήθηκαν με 20 πόντους (73-53). Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κάνουν την ανατροπή, αλλά τελικά η γερμανική ομάδα άντεξε και πήρε τη νίκη με 84-77

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 44-35, 73-53, 84-77

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 77-69 (vid)

Η Μπαρτσελόνα το 1-1, ο Ολυμπιακός το πάνω χέρι. Ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Ο Ολ…