Κεντρική Β' Εθνική Έσπερος Καλλιθέας – Ένωση Ιλίου 81-65

Έσπερος Καλλιθέας – Ένωση Ιλίου 81-65

esperos kallitheas enosi iliou

Ο Έσπερος Καλλιθέας ήταν και πάλι ο νικητής στον αγώνα με την Ένωση Ιλίου, καθώς επικράτησε εντός έδρας με 81-65. Οι γηπεδούχοι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο πήρε διψήφια διαφορά (42-30) και την κράτησε εύκολα μέχρι το φινάλε του ματς.

Η ομάδα του Εσπέρου από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο πήρε τα ηνία του σκορ (22-16). Στη δεύτερη περίοδο ανέβασε ακόμη περισσότερο τη διαφορά και προηγήθηκε με 42-30. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 81-65.

Ο αγώνας επαναλήφθηκε, καθώς οι διαιτητές είχαν χρεώσει τρίποντου του Τσακίρη ως δίποντο και είχαν στερήσει την ευκαιρία από την Ένωση Ιλίου να διεκδικήσει τη νίκη στην παράταση.