Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Το Παλαιό Φάληρο πέρασε από τον Άγιο Δημήτριο, επικρατώντας του Αστέρα με 89-72, για την 23η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα του Αλέξη Παπαδάτου χρειάζεται πλέον ακόμα μία νίκη για τη μαθηματική άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Τη δεύτερη θέση κλειδώνει ο Μίλωνας. Η ομάδα του Δημήτρη Αποσκίτη πέρασε από το Πέραμα, κερδίζοντας τον Ερμή με 79-72.

ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΜΙΛΩΝΑΣ 72-79
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΥΡΥΑΛΗ 69-60
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΟΝΑ 69-64
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 50-76
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ 72-89
ΓΛΥΦΑΔΑ – ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ.ΔΙΑ 70-79
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 57-75

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 69-60
Διαιτητές :Kαραβίτης Καρύκας Τζιμίνίδης
Δεκάλεπτα : 22-15, 34-23, 52-38, 69-60
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας) :Παπαθανασίου , Κιούσης 8(1) , Λάμπρου , Τσελεπίδης 9 , Μούστα 15 , Λαζαρίδης 10(1) , Μαυρομανωλάκης 2, Παπαζαφειρόπουλος 5, Τσιμπούκης Σ. 11(3) , Τσιμπούκης Π. 5(1) , Καραγιώργης 4
ΕΥΡΥΑΛΗ (Τασιοόπουλος Παπαευθυμίου) : Μπατής 2, Τσακναρίδης 1, Πεφάνης , Λυγγερίδης , Εμμανουηλίδης 18(3), Κακκαβάς , Κατσαγάνης 9 , Ψυχογιός 11(2), Μαγγανάς 4, Τσιγγενόπουλος , Ιωακκειμίδης 2, Μπούτος 13(1)

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 50-76
Διαιτητές : Κηπώσης , Γερουλάνος , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 12-18, 33-35, 42-55, 50-76
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Ποτόσογλου Ν.): Μουστάκας 12(4), Θεοφανίδης 2, Καπερώνης, Μοσχολιός , Μπεζαντάκος 2, Τσαούρδας 6, Μερισιώτης 3(1) , Οουτίντζο 4, Γαλάνης 12(2), Φωτεινάκης 3(1) , Αποστόλου 6
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης): Οικονόμου 8(2), Πολύχρονος , Γουρδομιχάλης 4, Γιαννόπουλος 8(2), Παπαδάκης 8(2), Κουτσουδάκης, Φωτόπουλος 18(1), Καλαμαράς , Καπατσούλιας , Λιαδής 8, Σκάνδαλος 18, Συμεωνίδης 2

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 57-75
Διαιτητές : Πηλοίδης Αν., Βλάσσης Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 14-23, 32-50, 47-62, 57-75
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς) Κατσούρης Β. 2, Ναυπλιώτης 5(1), Πιστιόλης , Καρελλάς 13, Πεζιρκιανίδης 10(1), Τριανταφυλλίδης 11, Κατσούρης Γ. 10, Μαραγκός 2, Λιούλης , Ραλλάκης 2, Κυριαζίδης 2
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παύλος, Κεφαλίδης) Χριστοφίδης 8(2) Σταθόπουλος 4, Κάντας , Λαμπρόπουλος 21(4), Σεχάϊ , Βαμβακούσης , Βαθρακοκοίλης 19(2), Τζαγγαράκης 12, Γονίδης , Περσίδης 7(1) Σταύρος 4

ΠΕΡΑΜΑ – ΜΙΛΩΝΑΣ 72-79
Διαιτητές : Αναστασίου , Ιορδανίδης , Πέππας Δ.
Δεκάλεπτα : 11-26, 27-44, 51-58, 72-79

ΓΛΥΦΑΔΑ -ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ 70-79
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Κιουλάφας , Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 15-23, 31-42,51-65, 70-79
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου) : Τάγκαλος 1. Θεοχάρης 12, Τζοβάρας , Κιουρτζίδης Σ. 15, Κιουρτζίδης Μ. 3(1) , Χαριτωνίδης 2, Παερασκευάς 21(1) , Σερελέας , Κουτσολιάκος 6, Χρήστου , Δρίτσας 2, Αλβέρτης 6
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος, Φαραώ): Μαντζούρος 12, Κούτρας 3, Πλατής 21(3), Γκίκας 2, Παπαδημητρακόπουλος 8, Καπέτσης 8(2) , Καδδάς 11, Τριμερίτης 3(1) , Ρούσσος , Καραχάλιος 1, Κίτσιος 4, Σωτηρόπουλος 5

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. -ΑΟΝΑ 69-64
Διαιτητές : Παπαφωτίου , Χρόνης, Μαίμου
Δεκάλεπτα : 18-12 , 35-32 , 47-44 , 69-64
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Σίμος, Μεσσήνης ): Γιαννόπουλος 14 (3), Σαγρής 12 (3), Παυλιάς 8 (2), Γιαμπάνης 12, Δενδρινός, Γεράνιος, Ζαρκαδούλας 9 (1){12 ριμπ}, Λύτρας 2, Νικολαϊδης, Κρεμαστούλης 6 (2), Ζενέλι 6 (2) .
Α.Ο.Ν.Α. ( Σάκος, Πέρος ): Χατζηρόδος 6, Αγγλόπουλος 12, Αδράμης, Αρκουμάνης 18 (4), Βαρδαβάς 14 (1), Ψάλτου, Λουπάσης 5, Φέρτης 9 .

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 44 23 21 2 1711 1423
—————————————————————
2 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ 42 23 19 4 1757 1503
3 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 39 23 16 7 1702 1509
4 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 38 23 15 8 1719 1622
5 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 37 23 14 9 1628 1577
——————————————————————-
6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 37 23 14 9 1598 1546
7 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 36 23 13 10 1574 1528
8 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 33 23 10 13 1471 1496
9 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 33 23 10 13 1472 1556
——————————————————————–
10 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 32 23 9 14 1689 1629
11 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 31 23 8 15 1544 1643
12 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 30 23 7 16 1600 1667
13 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 28 23 5 18 1315 1582
———————————————————————
14 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 23 23 0 23 1247 1746

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24Η)
08/04/19 21.30 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΟΔ. ΠΑΠ. ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ
08/04/19 21.30 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ
08/04/19 20.15 ΚΛ. ΕΣΠΕΡΟΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
08/04/19 20.00 ΚΛ ΜΙΛΩΝΑ ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ
08/04/19 20.30 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
08/04/19 20.30 ΚΛ. ΣΟΦΙΑ ΜΠΕΦΟΝ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ
08/04/19 21.45 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
SHARE THIS: Facebook Twitter Google+ Pinterest

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Επίδειξη δύναμης έκαναν Φοίνικας Πειραιά και Ελευσίνα στην πρεμιέρα τους στο πρωτάθλημα τη…