Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Την άνοδο της στη Γ’ Εθνική πανηγύρισε και μαθηματικά η ΦΕΑ, η οποία επικράτησε του εκτός έδρας του Φιλίππου με 69-46, ενώ  την ίδια στιγμή η Πεύκη γνώριζε δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αφήνοντας κάθε ελπίδα για απευθείας άνοδο στο Γαλάτσι (79-77).

Αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη άνοδος για την ομάδα του Αλέξη Καρατζά, αλλά και το δεύτερο ταυτόχρονο πρωτάθλημα.

Την παραμονή του εξασφάλισε ο ΟΚΑ Μεσογείων, μετά τη νίκη του στο Μαρκόπουλο επί του Ποσειδώνα Νέου Ψυχικού με 83-74.

Τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ– ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 68-62
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ– ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 83-74
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 46-69
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ– ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 79-77
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.– ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 82-68
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ– ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 63-56
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (12/4)

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 68
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 62
Διαιτητές: Μπίκας, Τσαχάκης, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 16-15, 28-32, 45-50, 68-62
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Ανδρουλάκης, Σταθάκης 5, Γράψας, Βαρσάμος 3, Μωραϊτης 10(1), Δημητριάδης 8, Κονδύλης 16(2), Μορφονιός 12(3), Αμπελάς 9, Πουλής, Οκουνγκμπόουα, Αυδής 5.
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ (Ασημακόπουλος, Τάσσιος): Οικονομάκος 4, Κεφάλας 14(3), Μακρής 17(2), Γερονίκος 1, Μπερδέσης, Λαμπράκης, Καλπάκης 11(3), Φράγκος, Υφαντόπουλος 6(2), Μουρίκης 9. Δαουτάκος.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 46
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 69
Διαιτητές: Αποστολίδης, Φασόλης, Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 14-15, 21-32, 31- 51, 46-69
ΑΠΣ Φίλιππος (Κουστένης): Βαλληνδρας, Δαρμης 9(3), Κατσαρός 1, Μποτσας 2, Καρακατσάνης 12(2), Ζεμπερης 5, Μπουγιούρης, Μπουτζης Π., Θεοδωράκης 8(1), Κακαβουλας 2, Φιλόπουλος 7, Παναγιωτίδης
ΦΕΑ (Καρατζάς): Στρατομητρος 14(2), Ρωμοσιος 6, Δεληγιάννης 3(1), Πολυχρονοπούλος, Στεργιακης 19, Πρεμεσης, Καραλευθερης 9(1), Μπασκας 2, Μιχόπουλος 10(1), Πανουσοπουλος , Δρακακης 2, Γιαννουλάκος 4.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 83
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 74
Διαιτητές: Θεονάς, Τσάτσης, Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 19-29, 38-41, 69-54, 83-74
ΟΚΑ Μεσογείων ( Χασιώτης, Αλεξανδράκης): Λαγουδάκης, Τσίρος 10 (2), Γιαννάκης, Χατζής 3, Πανταζής, Ρουμπέας 16 (4), Σουλιώτης 19 (1), Κυριαζής 4, Παπακωνσταντίνου 16 (4), Βλάχος 2, Κεσκινίδης 2, Σιδέρης 11 (3)
Ποσειδών ΑΟΝΨ (Ζήβας): Στεφανής, Κουμπούρας 13 (2), Αποστόλου 18 (1), Βουλγαράκης 3 (1), Πανταζής 4, Μαυριάς 2, Δελής 16 (2), Στασινός 4, Μπαρμπαρής, Μιχαλόπουλος 1, Βισνιέφσκι 9

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Ακάθεκτος συνεχίσει ο Απόλλωνας Σμύρνης την πορεία του στον πρώτο όμιλο της Α’ ΕΣΚΑ,…