Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

Συνεχίστηκε η δράση στη Β’ ΕΣΚΑΝΑ με τα Ταταύλα που έχουν ήδη κατακτήσει το πρωτάθλημα, να κερδίζουν την Φιλία Περάματος με 73-66. Ο Πήγασος έκανε το… καθήκον του και επιβλήθηκε του Φοίνικα (έχει μόνο ήττες) με σκορ 74-82 παίρνοντας σημαντική “ανάσα” για την μάχη της παραμονής. Δείτε τι έγινε κατά την 23η αγωνιστική:

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 73-64
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 79-83 (71-71 καν.δ.)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 73-54
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 67-58
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 73-66
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 73-80
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 74-82

Τα φύλλα αγώνα :

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  73-66
Διαιτητές: Χρόνης-Ιωάννου
Δεκάλεπτα: 11-13, 33-37, 54-53, 73-66
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Μαστρογιάννης): Χαιδάς 2, Μαρκουίζος, 9, Βελιζιώτης 12(2), Μεσίρης, Καλούδης 15(3), Αγραπίδης 2, Λάβαρης 17(3), Χουλιάρας 16(2), Θεοδωράκης, Σωτηρίου
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡ. (Παπαδόπουλος-Μαγκιώρος): Λαδάς 3(1), Δασκαλούδης 2, Βελισσαράκος 2, Χαραλαμπίδης 13(1), Κορορπούλης 15(1), Ίσσαρης, Καρτζόγλου 9(1), Γρυπάρης 5, Τσικούρας 2, Φεσσόπουλος, Σπυρίδωνος 15.

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 73-64
Διαιτητές : Πρισιμιτζάκης , Πέππας
Δεκάλεπτα : 19-18, 44-31, 61-51, 73-64
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος): Φειδάς 6 , Καμπούρης 14, Γεωργούλης 11(1) Τσεπαπαδάκης 7, Κουζηνόγλου , Κώνστας 2 , Παλόκα , Πηλιούνης 19(1) , Παπαδημητρίου 10(1) , Κυριακόπουλος 2, Μπόρος, Σιμόπουλος 3
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 19 , Αγγελόπουλος 18(1), Τριανταφύλλου 12(4) , Γιαννακής ,Λουρίδας, Κοτρότσος, Μουρατίδης, Σταθάκος, Κατσίκας, Κατράνης, Παγίδας 11, Μπένος 4.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 73-54
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας, Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 24-8, 43-22, 58-36, 73-54
EAN (Mανιάτης , Συρόγλου ): Kογιώνης 6, Παυλίδης 10(2), Nτώνη  12(2), Aβανίδης  16(4), Bαρλάς  10(2), Σκοπελίτης 4, Iωαννίδης  4, Στρατής ,Καρράς 2 , Tσουκαλάς 3(1), Κοτσάκος 6(2)
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Μαντζώρος, Ιμπραημάκης) : Αλεξίου, Μαρής  4(1), Μαυράκης , Βαλυράκης , Δαουτάκος 12(2), Μαντζώρος 2, Ντάσκας 3, Βασιλάκος , Γκούμας 13(1), Πάσμα 18(1), Βάσσης 2, Παπανικολάου.

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΛΙΜΟΣ 67-58
Διαιτητές : Γεράνιος-Μπερέτσος
Δεκάλεπτα : 20-17, 34-33,48-50,67-58
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Μουριχίδης,Παπασωτηρίου) : Μπογδανίδης 9(1),Μυλωνάς 5(1),Σκαλωμένος 9(1),Γρηγοράκος 7(1), Χεργκελετζής 9, Καρασούλας 16, Καβελάρης, Τζώρτζης 1,Ασπρόπουλος 11(1).
ΑΛΙΜΟΣ (Σκούζης, Παππάς): Μαλτίδης 5(1),Φραγκούλης 5, Ζηνέλης 6,Δημητρόπουλος 15(1), Τριανταφύλλου, Σκαλούμπας 6(2), Αγαπητίδης 16,Κουλούσης 3(1), Κρανιάς, Παικόπουλος 2.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  – ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 79-83 παρ. (71-71 καν. αγ.)
Διαιτητές : Καραβίτης , Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα : 19-14, 39-35, 51-46, 71-71(καν. αγ.), 79-83
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος ,Γεωργάκης): Τζιώτης 7(1) , Τζίτζης , Ντάβος 10(2) , Χρήστου, Βαρβατάκος 10, Τζοβάρας 11(3), Κοθράς 7 , Βουρνάς 2, Δογρανλής 19(3) , Συρίγος 13(2) , Γιαννακόπουλος
ENΩΣH N. ΠEPAMOY (Mαρίνος , Καρανίκας ): Σαμλί 5, Παπουλίδης 15, Aσημόπουλος , Mοδάκης  23(5), Kαρράς  13, Tσελέκος  2, Kαρατζίογλου  12(4), Δρακωτός 13(4).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. –ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 74-82
Διαιτητές : Πέππας Δ., Μαίμου
Δεκάλεπτα : 18-16, 33-43, 53-66, 74-82
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Δημόπουλος , Στιβακτάκης 14(2), Φράγκος, Σπανός 16(2), Σιδέρης , Μαγγουρίδης 26(3), Διβριώτης 4, Παπαδημητρίου , Στρατούλης 14(4),
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας-Κουκιάς): Αντιπάτης 6, Στουραίτης 8(2), Πεταλάς 12, Μπακάλης 7(1) Τσεμπελής 4, Στεφανής 20(2), Κωνσταντόπουλος 9, Μπούζας 4, Παπαστεφανάτος, Παπαδάκης 2, Παπαγιαννακόπουλος 1, Βήχος 9

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  73-80
Διαιτητές : Βλάσσης , Πέππας
Δεκάλεπτα : 15-19, 36-37, 53-53, 73-80
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Ραζής 7, Μανίκας , Βούτας 6, Φωσσές 10, Αλεξανδρόπουλος , Άμερσον 12(1), Μαραγκόπουλος 21(1) , Λούκος 5(1) , Διαμάντης , Σμυρνιώτης  , Τίλη , Τσίλαγας 12(2)
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καραλής) : Καρασούλος 5, Μαγγωνάκης 11, Νικολάκης  , Δεμένεγας 9 , Αντύπας , Ζέρβας 5(1), Καραλής 21(2) , Παππάς 17, Στάγκος , Γρυπιώτης , Μπολουδάκης 12(2), Σπύρου.

Η Βαθμολογία (σε 23 αγώνες) :

1.Ταταύλα (21-2) 44
2.Πόλις Καλλιθέας (16-7) 39
3.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (15-8) 38
4.Ένωση Νέας Περάμου (15-8) 38
5.Ηλεκτρούπολη (15-8) 38
6.Σούρμενα/Ελληνικό (14-9) 37
7.ΕΑ Νίκαιας (13-10) 36
8.Παννεαπολικός (12-11) 35
9.Πήγασος Κορυδάλλου (11-12) 34
10.Φιλία Περάματος (8-15) 31
11.Προοδευτική (9-13-1 μηδ.) 31
12.Άλιμος (8-15) 31
13.Λέων Μοσχάτου (4-19) 27
14.Φοίνικας Αγ. Σοφίας (0-23) 23

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…