Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

Συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στην Β’ ΕΣΚΑΝΑ με τα Ταταύλα να κερδίζουν τον Πήγασο Κορυδαλλού με 75-60. Πλέον αναζητούν ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα για να εξασφαλίζουν την άνοδο και μαθηματικά.

Δείτε αναλυτικά τι συνέβη την 21η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 64-56
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 66-57
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 50-73
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ  66-58
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  77-63
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 75-60
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 93-47

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 77-63
Διαιτητές : Πηλοίδης Αν. Χρόνης
Δεκάλεπτα : 17-16,40-25, 60-47, 77-63
ΠΟΛΙΣ(Μουριχίδης Παπασωτηρίου) : Μπογδανίδης 11(1), Μυλωνάς , Σκαλωμένος 10, Γρηγοράκος 22(5) Χεργκελετζής 15(1), Καρασούλας 9(1) , Κεβαλέρης , Τζώρτζης 8(2) , Ζολώτας 2, Ασπρόπουλος
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καραλής) : Μαγγωνάκης 16(1), Νικολάκης 5(1) , Δεμένεγας 14(1) , Αντύπας , Ζέρβας , Καραλής 18(1) , Παππάς 4, Στάγκος 2, Γρυπιώτης , Μπολουδάκης 4, Σπύρου.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 66-58
Διαιτητές : Καρύκας , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 15-14, 29-29, 49-44, 66-58
EAN (Mανιάτης , Συρόγλου ): Kογιώνης 9, Mουστάκος 2, Παυλίδης , Nτώνη  8, Aβανίδης  8(2), Bαρλάς  19(3), Σκοπελίτης 1, Iωαννίδης  5, Στρατής , Pεπάνης , Tσουκαλάς  7, Γιανδήμας  7
ENΩΣH N. ΠEPAMOY (Mαρίνος , Καρανίκας ): Σαμλί  6, Παπουλίδης 18(1), Aσημόπουλος , Kαραίσκος  3(1), Ποντικίδης , Παπασπύρος , Mοδάκης  9, Kαρράς  11, Tσελέκος  6, Kαρατζίογλου  5(1), Σαμαράς , Δρακωτός.

ΤΑΤΑΥΛΑ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.  75-60
Διαιτητές: Βλάσσης-Πηλοίδης
Δεκάλεπτα: 21-15, 37-30, 57-48, 75-60
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Μεσίρης, Μαρκουίζος 19(2), Βελιζιώτης 7, Μαστρογιάννης, Καλούδης, Κόκκινος 23, Αγραπίδης, Λάβαρης 11(2), Παναγόπουλος, Χουλιάρας 12(2), Καραισκάκης 3
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας-Κουκιάς): Γεώργαρος 2, Αντιπάτης 12, Στουραίτης, Πεταλάς 16(1), Μπακάλης 4, Τσεμπελής 9, Στεφανής 8(1), Κωνσταντόπουλος 6, Μπούζα, Παπαδάκης 3(1), Παπαγιαννακόπουλος.

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ -ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 64-56
Δεκάλεπτα : 27-18, 38-32, 52-46, 64-56
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος) : Φειδάς 11(1) , Γεωργούλης 21(2) , Τσεπαπαδάκης 10 , Καμπούρης 6 , Κώνστας 2 , Σιμόπουλος , Μπόρος, Κανδύλης, Αρβανιτάκης Παπαδημητρίου 12(1) , Κυριακόπουλος 2
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος ): Λαδάς 3 , Δασκαλούδης 9, Βελισσαράκος 3, Χαραλαμπίδης 2, Κοροπούλης 13(3) , Ίσσαρης Καρατζόγλου , Γρυπάρης 4 , Τσικούρας 6,Σπυρίδωνος 11,Φεσσόπουλος.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 93-47
Διαιτητές : Αναστασίου Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 24-11, 45-25, 73-39, 93-47
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Ραζής , Μανίκας 11(1) , Βούτας 6, Φωσσές 12, Αλεξανδρόπουλος 10(2), Άμερσον 18(3), Μαραγκόπουλος 13(1) , Λούκος 7 , Διαμάντης 3(1) , Παπουτσάς 3, Τίλη 2, Τσίλαγας 8(1)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Δημόπουλος , Στιβακτάκης 13(3), Αποστολόπουλος , Φράγκος 1, Σπανός 4, Σιδέρης , Μαγγουρίδης 16, Βουτσάς , Διβριώτης 2, Παπαδημητρίου 3, Στρατούλης , Χριστακόπουλος 8.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 66-57
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 15-15, 32-31, 51-44, 66-57
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Γεωργάκης): Τζιώτης 7(1) , Ντάβος 5 , Μακαρατζής , Χρήστου, Βαρβατάκος 7, Τζοβάρας 2, Κοθράς 9 , Βουρνάς 9, Δογρανλής 8(2) , Συρίγος 17 , Γιαννακόπουλος 2, Σκούμπαφλος
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής, Παππάς): Μαλτίδης 8, Κορωνάκος 5, Φραγκούλης 4, Ζηνέλης 10(1) , Δημητρουλόπουλος 11(1) , Τριανταφύλλου , Σκαλούμπακας 4, Αγαπητίδης 15(2) , Κρανιάς.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 50-73
Διαιτητές : Καραβίτης , Φραγκιαδάκης
Δεκάλεπτα : 18-22, 28-41, 36-57, 50-73
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Μαντζώρος, Ιμπραημάκης) : Αλεξίου, Μαρής, Βαλυράκης 2,Δαουτάκος 9(1), Μαντζώρος, Ντάσκας, Μαυράκης 7, Βασιλάκος, Γκούμας 15(3), Πάσμα 11, Βάσσης 6(2)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ  (Κανδύλης, Τιττάκης) : Ντόσκορης 15(3), Αγγελόπουλος 12(2), Τριανταφύλλου 8(1), Γιαννάκης 12(3), Κοτρότσος 2, Παντέλας, Κερομύτης, Παγίδας 5, Σταθάκος, Κάτσικας, Κατράνης 15, Μπένος 4

Βαθμολογία (σε 21 αγώνες) :

1.Ταταύλα (19-2) 40
2.Πόλις Καλλιθέας (15-6) 36
3.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (14-7) 35
4.Ένωση Νέας Περάμου (13-8) 34
5.Σούρμενα/Ελληνικό (13-8) 34
6.Ηλεκτρούπολη (13-8) 34
7.ΕΑ Νίκαιας (11-10) 32
8.Παννεαπολικός (11-10) 32
9.Πήγασος Κορυδάλλου (10-11) 31
10.Προοδευτική (9-11-1 μηδ.) 29
11.Άλιμος (8-13) 29
12.Φιλία Περάματος (7-14) 28
13.Λέων Μοσχάτου (4-17) 25
14.Φοίνικας Πειραιά (0-21) 21

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Συναρπαστική ήταν η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑΝΑ, με αρκετά παιχνίδια…