Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

Μόνο αν αυτοκτονήσουν μέχρι το τέλος της χρονιάς θα χάσουν την άνοδο τα Ταταύλα, καθώς απέχουν μόλις δύο νίκες και από τη μαθηματική άνοδο στην Α΄ΕΣΚΑΝΑ. Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής αντιμετώπισαν τον Φοίνικα Αγίας Σοφιάς και πανηγύρισαν ακόμη μία νίκη, καθώς επικράτησαν με 88-47.

Τα αποτελέσματα:

ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 52-59
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 69-64
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 65-61
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ 64-67
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 76-62
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 71-59
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ  47-88

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 71-59
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Σίμα
Δεκάλεπτα : 14-12, 35-31, 54-48, 71-59
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας , Κουκιάς) : Βήψχος 2, Στουραίτης 10(1) , πεταλάς 13(1), Μπακάλς 7 , Τσεμπελής , Στεφανής 15(1) , Κωνσταντόπουλος 15, Παπαδάκης 4, Παπαγιαννακόπουλος 5
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης, Παπασωτηρίου): Μπογδανίδης 3(1) , Μυλωνάς 3, Ταχινάκος, Σκαλωμένος 10, Γρηγοράκος 7(1) , Χεργκελετζής 14, Τζώρτζης , Ζολώτας 8, Ασπρόπουλος 14(3).

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 52-59
Διαιτητές : Βλάσσης Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 14-12, 31-28, 44-47, 52-59
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης) : Καρασούλος, Μαγγωνάκης 7, Νικολάκης , Δεμέναγας 2, Λεκατσάς , Ζέρβας , Καράλης 18(1) , Παππάς 12, Στάγκος 2, Γρυπιώτης , Μπολουδάκης 7(1) , Σπύρου 4
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος Καρατράντος) : Φειδάς 13(3) , Γεωργούλης 12, Τσεπαπαδάκης 11, Καμπούρης 5, Κώνστας 4, Σιμόπουλος 3, Παλόκα , Παπαδημητρίου , Κυριακόπουλος 11(2).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ-ΤΑΤΑΥΛΑ 47-88
Διαιτητές: Κοκόσης-Φιλίππου
Δεκάλεπτα: 06-18, 25-40, 38-67,, 47-88
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ.  (Ακτσόγλου): Δημόπουλος 2, Στιβακτάκης 10(2), Αποστολόπουλος 2, Φράγκος 9, Μαγγουρίδης 10, Βουτσάς, Διβριώτης, Παπαδημητρίου 3(1), Χριστακόπουλος 11
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης) : Μεσίρης 11, Μαρκουίζος 15(1), Βελιζιώτης 13(3), Καλούδης 6(2), Αγραπίδης 6(1), Παναγόπουλος 4, Χουλιάρας 13(2), Καραισκάκης 14, Σωτηρίου 6.

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 69-64
Διαιτητές : Αναστασίου,   Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 21-15, 35-30 , 59-48, 69-64
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος):  Λαδάς 6(2) , Δασκαλούδης 1, Βελισσαράκος, Χαρζλαμπίδης 7, Κοροπούλης 31(6), Τόμπρος 2, Καρατζόγλου , Γρυπάρης 5(1) , Τσικούρας 11(1) , Δέδες Σπυρίδωνος 6
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Γεωργάκης ): Τζιώτης 12(2) , Ντάβος 12(2) , Τζίτζης , Κονιδάρης , Βαρβατάκος 13, Τζοβάρας , Κοθράς 4, Συρίγος 13, Βουρνάς 5, Χαριάτης 5, Γιαννακόπουλος

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ –ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 64-67
Διαιτητές : Ιορδανίδης, Χρόνης
Δεκάλεπτα : 15-19, 27-31, 42-49, 64-67
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ  (Κανδύλης, Τιτάκης): Ντόσκορης 5(1), Αγγελόπουλος 12(2), Τριανταφύλλου 15(3), Γιαννακής 9(2), Κοτρότσος 2, Κερομύτης, Μαυροειδάκος 2, Παγίδας 5, Σταθάκος, Κάτσικας, Κατράνης 14(2), Μπένος
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος): Σαμπλί ,Καραϊσκος , Ποντικίδης , Ασημόπουλος, Παπουλίδης 24(2), Μοδάκης 18(2), Καρράς 10, Τσελεκος 4, Καρατζόγλου 6 , Δρακωτος 5(1), Σαμαράς.

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ –ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. 65-61
Διαιτητές : Αυγερινός , Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 11-06, 28-26, 48-43, 65-61
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής , Παππάς) : Μαλτίδης 4, Κορωνάκος 4, Ζηνέλης 11, Δημητρουλόπουλος 14, Δημητράκης , Σκαλούμπακας 4, Αγαπητίδης 20(1) , Κουλούσης 8(2) , Κράνιας
ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. (Μαντζώρος , Ιμπραημάκης):  Αλεξίου 3(1), Μάρης , Βαλυράκης 2, Δαουτάκος 10, Μαντζώρος 5 , Ντάσκας 4, Μαυράκης 2, Βασιλάκος 6, Γκούμας 11(3) , Πάσμα 18(1)

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 76-62
Διαιτητές : Παπαφωτίου , Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 19-20, 37-35, 59-39, 76-62
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ (Σπανός): Ραζής 7(2), Ζαχαρόπουλος 11(1), Βούτας 8(1), Φωσσές 4,  Αλεξανδρόπουλος 9(3), Άμερσον 4, Μαραγκόπουλος 9, Λούκος 8, Διαμαντής, Τσίλαγας 16(3), Παπουτσάς, Τίλη
EA NΙΚΑΙΑΣ  (Mανιάτης , Συρόγλου): Kογιώνης4 , Παυλίδης 1, Nτώνη 12(2), Σκοπελίτης 11, Bαρλάς 6,  Iωαννίδης 2, Στρατής  , Ρεπάνης 5(1), Tσουκαλάς  17(2), Γιανδήμας 4

Βαθμολογία:

1.Ταταύλα (18-2) 38
2.Πόλις Καλλιθέας (14-6) 34
3.Ένωση Νέας Περάμου (13-7) 33
4.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (13-7) 33
5.Σούρμενα/Ελληνικό (13-7) 33
6.Ηλεκτρούπολη (12-8) 32
7.Παννεαπολικός (10-10) 30
8.ΕΑ Νίκαιας (10-10) 230
9.Πήγασος Κορυδάλλου (10-10) 30
10.Άλιμος (8-12) 28
11.Φιλία Περάματος (7-13) 27
12.Προοδευτική (8-11-1 μηδ.) 27
13.Λέων Μοσχάτου (4-16) 24
14.Φοίνικας Πειραιά (0-20) 20

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…