Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ (22η αγωνιστική): Πανηγύρισαν το πρωτάθλημα τα Ταταύλα

Β’ ΕΣΚΑΝΑ (22η αγωνιστική): Πανηγύρισαν το πρωτάθλημα τα Ταταύλα

Σε ένα παιχνίδι… ντέρμπι, τα Ταταύλα επιβλήθηκαν του Ελληνικού με 73-74 και με αυτή την επιτυχία “τελειώσαν” και τυπικά το θέμα της κατάκτησης του πρωταθλήματος (και της ανόδου). Σε 22 αγώνες έχουν σημειώσει 20 νίκες, δείχνοντας έτσι την ανωτερότητά τους στην κατηγορία.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής για την Β’ ΕΣΚΑΝΑ:

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 59-68
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 62-53
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 70-60
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 45-77
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 61-53
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΤΑΤΑΥΛΑ 73-74
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 62-69

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΓΑΣ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 62 69
Διαιτητές : Χρόνης , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 16-14, 34-34, 51-55, 62-69
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας Κουκιάς) Τσεμπελής 7(1) , Στουραίτης 4, Πεταλάς 13(1) , Μποακάλης 4, Βήχος 5, Στεφανής 6(1) , Κωνσταντόπουλος 13, Μπούζας 2, Παπαδάκης 3(1) , Παπαγιαννακόπουλος 5
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός): Ραζής 8(2) Μανίκας 4, Ζαχαρόπουλος 6, Φωσσές 13, Βούτας 8 , Άμερσον 12(1) , Μαραγκόπουλος 11(1), Λούκος , Διαμαντής , Τσίλαγας 7(1)

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 62-54          
Διαιτητές : Βλάσσης, Καρύκας
Δεκάλεπτα : 16-15,33-28, 45-36, 62-54
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΕΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος, Μαγγιώρος  ): Λαδάς 3(1), Δασκαλούδης 2, Βελισσαράκος 5(1),Χαραλαμπίδης 12(1),Κοροπούλης 21(5), Ισσαρης, Καρτζόγλου 6, Τσικούρας 2, Σπυρίδωνος 11
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης, Παπασωτηρίου): Μπογδανίδης 7(1),Μυλωνάς 2, Καρυδάκος 2, Σκαλωμένος 11, Γρηγοράκος 5(1),Χεργκελετζής 12, Καρασούλας 4, Καβελάρης, Τζώρτζης , Ασπρόπουλος 11(2).

ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΑΕ ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 73-74
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 20-16, 39-33, 55-52, 73-74
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ (Νικολαίδης, Καράλης) : Καρασούλος, Μαγγωνάκης 18, Νικολάκης 3(1) , Δεμέναγας 9(1), Αντύπας , Ζέρβας 8, Καράλης 18(2) , Παππάς 9, Στάγκος , Γρυπιώτης , Μπλουδάκης 8(1) , Σπύρου
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Μαστρογιάννης): Χαϊδάς 4, Μαρκουίζος 11, Βελιζιώτης 16(2) , Καλούδης , Κόκκινος 22(2) ,μ Αγραπίδης 9, Λάβαρης 7, Παναγόπουλος , Χουλιάρας 5(1) , Σωτηρίου , Μακρυγιάννης.

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 70-60
Διαιτητές : Δαγκλής , Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 28-10, 40-32, 54-50, 70-60
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ  (Μαρίνος, Καρανίκας) : Σαμπλί 2, Καραϊσκος 1 , Ποντικίδης , Ασημόπουλος, Παπουλίδης 11, Μοδάκης 18(1), Καρράς 15(3), Τσελέκος 2, Καρατζόγλου 10 , Δρακωτός 9(2), Σαμαράς 2, Παπασπύρος
ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧATOY  (Μαντζώρος, Λεγάκης) : Μαρής 11(3), Αλεξίου 12(2), Μαυράκης, Δαουτάκος 16(2), Μαντζώρος, Ντασκας 4, Βαλυράκης, Βασιλάκος, Γκούμας 3(1), Πασμα 11(2), Βάσης 3(1), Σφυρόερας.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ – ΑΟ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 45 77
Διαιτητές : Κιουλάφας , Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 12-19, 23-38, 36-51, 45-77
ΦOINIKAΣ ΑΓ. ΣΟΦ.  (Aκτσόγλου ): Δημόπουλος 2, Στιβακτάκης  18(2), Φράγκος 7, Σπανός  4(1), Σιδέρης , Mαγγουρίδης  2, Bουτσάς  3(1), Διβριώτης , Παπαδημητρίου 2, Στρατούλης  7(1)
EAN (Mανιάτης , Συρόγλου) : Kογιώνης 4, Παυλίδης  3, Nτώνη 4, Aβανίδης  13 (1), Bαρλάς  7, Σκοπελίτης  9(1), Iωαννίδης  7, Στρατής 8, Pεπάνης  5(1), Tσουκαλάς  10 (2), Γιανδήμας  7(1).

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 59-68
Διαιτητές : Αυγερινός , Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα : 17-17, 32-32, 44-49, 59-68
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής , Παππάς) : Μαλτίδης 6 , Κορωνάκος7, Φραγκούλης 10(2) , Ζηνέλης 9, Δημητρουλόπουλος 5, Τριανταφύλλου , Σκαλούμπακας 5(1), Αγαπητίδης 17, Παϊκόπουλος , Κράνιας
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος) : Φειδάς 2, Καμπούρης 19, Γεωργούλης 11(1) Τσεπαπαδάκης 14, Κουζηνόγλου , Κώνστας , Παλόκα , Πηλιούνης 14, Παπαδημητρίου 6 , Κυριακόπουλος 2.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 62 53
Διαιτητές : Πηλοίδης ,Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα :23-13, 32-29, 45-40, 62-53
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 20(3), Αγγελόπουλος 2, Τριανταφύλλου 12(2) , Γιαννακής 3(1) , Παντέλας , Κερομύτης , Παγίδας 12 , Σταθάκος , Κάτσικας , Κατράνης 11(1) , Μπένος 2
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Γεωργάκης):  Τζιώτης 3(1), Ντάβος 5 , Δογρανλής 14(1) , Βαρβατάκος 7, Κοθράς 13(1) , Τζοβάρας 3(1) , Βουρνάς 4(1) , Συρίγος 4, Γιαννακόπουλος

Η Βαθμολογία (σε 22 αγώνες) :

1.Ταταύλα (20-2) 42
2.Πόλις Καλλιθέας (15-7) 37
3.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (15-7) 37
4.Ένωση Νέας Περάμου (14-8) 36
5.Ηλεκτρούπολη (14-8) 36
6.Σούρμενα/Ελληνικό (13-9) 35
7.ΕΑ Νίκαιας (12-10) 34
8.Παννεαπολικός (12-10) 34
9.Πήγασος Κορυδάλλου (10-12) 32
10.Φιλία Περάματος (8-14) 30
11.Προοδευτική (9-12-1 μηδ.) 30
12.Άλιμος (8-14) 30
13.Λέων Μοσχάτου (4-18) 26
14.Φοίνικας Πειραιά (0-22) 22

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…