Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

Η Νήαρ Ηστ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με τον Αχαρνής και πλέον έχει απόσταση δύο νίκες διαφορά με τους αντιπάλους του. Η Νήαρ Ηστ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 68-59 και έκανε το σημαντικότερο βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης και για την άνοδο στην Α΄ΕΣΚΑ.

Στον δεύτερο όμιλο, ο Ευνικός συνέχισε τις υποχρεώσεις του με νίκη, καθώς επικράτησε της Ολυμπιάδας Παπάγου με 78-74.

Τα αποτελέσματα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ:

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ– ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 80-62
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΣ 2006– ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 46-41
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ- ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 59-68
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ– ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 64-58
ΑΟ ΚΑΡΕΑ– ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 79-48
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ- ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 74-67
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ- ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Δ.Π  76-79

ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 80
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 62
Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 21-14, 41-29, 71-37, 80-62
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ:(Αναστασοπουλος) Χαλδουπης , Συγγουνας 14(2), Τσαλας 2, Ευαγγελου , Μαρκου 14(2), Δημητριου 10, Δαγκλης 28, Ντασης 12(4), Καππος, Δεληγιαννης, Γριμανης, Παρασκευοπουλος
Αναγέννηση Πετραλώνων (Βασιλόπουλος): Τσίτουρας 19(4), Παυλίδης 12, Ποπονας 5, Κατσαμπάνης 11(1), Μουργελας 2, Κοκκορης 8, Καλογεροπουλος 5(1).

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 39 20 19 1 0 0 1512 1273 239 0 1,000
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 37 20 17 3 0 0 1354 1230 124 0 1,000
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 33 20 13 7 0 0 1373 1301 72 0 1,000
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 32 20 12 8 0 0 1374 1339 35 0 1,000
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ 31 20 11 9 0 0 1438 1383 55 0 1,000
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 30 20 10 10 0 0 1308 1275 33 3 1,126
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 30 20 10 10 0 0 1313 1340 -27 3 0,888
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 29 20 9 11 0 0 1430 1421 9 0 1,000
ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 28 20 8 12 0 0 1239 1310 -71 4 1,061
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 28 20 8 12 0 0 1254 1317 -63 2 0,943
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 27 20 7 13 0 0 1258 1293 -35 4 1,092
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 27 20 7 13 0 0 1254 1318 -64 2 0,915
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 23 19 4 15 0 0 1237 1361 -124 2 1,056
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. 23 19 4 15 0 0 1173 1356 -183 1 0,947

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ:    

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ- ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 71-89
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ– ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 79-64
ΕΦΟΑ ΣΠ.ΛΟΥΗΣ- ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 47-56
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.- ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 74-78
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ- ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 63-73
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.- ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 72-79
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ– ΤΥΦΩΝ ΑΣ  91-87

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 74
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 78
Διαιτητές: Τσολάκος, Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 25-28, 42-48, 52-68, 74-78
Ολυμπιάδα Παπάγου (Σγουρίτσας): Καλλής, Δημητρόπουλος 10(2), Δημητριάδης 9, Τηλιόπουλος 13(3), Τζανετάκος, Ανδρουλάκης 14, Παρασκευόπουλος 6, Οικονόμου 16(2), Δολατζής 6, Σταμούλης, Βοντετσιάνος
Εύνικος (Ρουστέμης): Στύλλος, Δημόπουλος, Θάνος 20, Καραγρηγορίου 9(3), Σπηλιόπουλος, Χριστοφάκης 10(1), Δήμας 9, Αρτεμάκης 8, Καρτσωνάκης 15(4), Βαρούχας 2, Ευαγγελούλης 5

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣ ΒΑΘ ΑΓΩΝ Ν Η Μ ΑΒ ΕΠΙΘ ΑΜΥΝ ΔΙΑΦ ΒΑΘΜΟΙ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ
ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ
ΑΓΩΝΕΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 38 20 18 2 0 0 1525 1371 154 0 1,000
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 36 20 16 4 0 0 1420 1199 221 0 1,000
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 35 20 15 5 0 0 1394 1276 118 0 1,000
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 34 19 15 4 0 0 1375 1165 210 0 1,000
ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 31 20 11 9 0 0 1299 1233 66 0 1,000
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 30 20 10 10 0 0 1365 1393 -28 2 1,019
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 30 20 10 10 0 0 1250 1284 -34 1 0,982
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. 29 20 9 11 0 0 1334 1405 -71 0 1,000
ΤΥΦΩΝ ΑΣ 28 20 8 12 0 0 1273 1339 -66 2 1,348
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 28 20 8 12 0 0 1367 1425 -58 1 0,742
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 24 20 7 13 0 3 1187 1270 -83 6 1,202
ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 24 20 4 16 0 0 1357 1483 -126 2 0,944
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 24 19 5 14 0 0 1221 1347 -126 4 0,874
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 23 20 3 17 0 0 1165 1342 -177 0 1,000
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής

Δύο μόλις παιχνίδια είχε το σημερινό πρόγραμμα του πρώτου ομίλου της Α’ ΕΣΚΑ, με του…