Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Αρμάνι Μιλάνο 101-95

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Αρμάνι Μιλάνο 101-95

othello hunter cska moscow eb18 e1552070148738

Μεγάλο «δώρο» στον Ολυμπιακό και στον Παναθηναϊκό έκανε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, καθώς κέρδισε την Αρμάνι Μιλάνο με 101-95. Η ιταλική ομάδα μ΄αυτήν την ήττα έμεινε στις 13 νίκες και η ομάδα του Πειραιά έχει την ευκαιρία να την πιάσει και οι «πράσινοι» να μείνουν σε απόσταση αναπνοής.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι άμυνες πήγαν περίπατο και οι δύο ομάδες σημείωσαν συνολικά 51 πόντους (27-24). Στο δεύτερο η ΤΣΣΚΑ Μόσχας βελτιώθηκε αμυντικά και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ 51-43 υπέρ της.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο και κατάφεραν να πάρουν και διψήφια διαφορά (76-66). Στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι και η ΤΣΣΚΑ πήρε τη νίκη με 101-95.

Τα δεκάλεπτα: 27-24, 51-43, 76-66, 101-95

Euroleague: Ο Γιάννης Φούφης στη λίστα για τα play off

Με έναν Έλληνα διαιτητή η λίστα για τα play off της Euroleague. Ο Γιάννης Φούφης είναι ο μ…