Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Το ΣΕΦ απάντησε στις καταγγελίες της Μπάγερν για το κρύο νερό

Το ΣΕΦ απάντησε στις καταγγελίες της Μπάγερν για το κρύο νερό

sef

Η Μπάγερν Μονάχου μετά το χθεσινό ματς με τον Ολυμπιακό δεν έκανε μπάνιο στο ΣΕΦ, αλλά στο ξενοδοχείο της. Η γερμανική ομάδα κατήγγειλε ότι δεν υπήρχε ζεστό νερό, με τους ερυθρόλευκους να τους απαντάνε ότι αργεί λίγα λεπτά να έρθει το ζεστό νερό. Το ΣΕΦ εξέδωσε σχετική ανακοίνωση και απάντησε για όσα έγιναν.

Αναλυτικά:

“Η διοίκηση του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, διευκρινίζει ότι η ΚΑΕ Ολυμπιακός, η οποία είναι υπεύθυνη για τα αποδυτήρια του Σταδίου, ουδέποτε ενημέρωσε την αρμόδια τεχνική υπηρεσία του ΣΕΦ, η οποία βρίσκεται επί ποδός ανά πάσα στιγμή, όταν υπάρχει αθλητική δραστηριότητα στο Στάδιο, για σχετικό πρόβλημα.

Η αποστολή της Μπάγερν εξέφρασε παράπονα στον Ολυμπιακό, ο οποίος την ενημέρωσε ότι δεν τίθεται θέμα τεχνικού προβλήματος, απλώς απαιτούνται λίγα λεπτά έως ότου αρχίσει η ροή του ζεστού νερού. Ωστόσο, η γερμανική ομάδα, σε αντίθεση με όλες τις άλλες φιλοξενούμενες ομάδες στο παρελθόν επέλεξε να αποχωρήσει”.

Μονακό – Φενέρμπαχτσε 93-88 (vid)

Το γύρισε και ισοφάρισε η Μονακό Η Μονακό επικράτησε της Φενέρ με σκορ 93-88 και ισοφάρισε…