Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παράμεινε ο ΟΦΗ, καθώς πήρε ένα μεγάλο διπλό στο Κορωπί. Η κρητική ομάδα επικράτησε με 89-75 και παρέμεινε στην πρώτη θέση και συνεχίζει προς την άνοδο. Με νίκη συνέχισε και τα Μελίσσια, τα οποία νίκησαν με 70-61 τον Αργοναύτη Τριγλίας.

Εύκολο έργο είχε ο Λοκρός Αταλάντης εντός έδρας κόντρα στον ΒΑΟΛ. Οι γηπεδούχοι από νωρίς πήραν τα ηνία του σκορ, τα κράτησαν μέχρι το τέλος και τελικά επικράτησαν με 90-78 στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του 2ου Νότιου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας.

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άρης Θήβας κόντρα στην Έξω Παναγίτσα και τη διέλυσε με 105-86. Εύκολο έργο είχε και ο Ερμής Σχηματαρίου, που νίκησε με 76-55 την ΚΑΠ. Βαθμολογική ανάσα πήρε η Καλλιθέα Ρόδου κόντρα στο Δειλινο, το οποίο νίκησε με 105-86.

Αναλυτικά:

Ερμής Σχημ. – ΚΑΠ 76-55
Κορωπί – ΟΦΗ 75-89
ΕΦΑΟΖ – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 77-79
Μελίσσια – Αργοναύτης Τριγλίας 70-61
Λοκρός Αταλάντης – ΒΑΟΛ  90-78
Δειλινό – Καλλιθέα Ρόδου 64-81
Έξω Παναγίτσα – Άρης Θήβας 86-105

ΔΕΙΛΙΝΟ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ 64-81
Διαιτητές: Τεφτίκης-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 23-22, 35-37, 45-54, 64-81
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 1, Αντωνογιαννάκης 3, Γαιτανάκης 7(1), Στέβοβιτς 4(1), Λεφής 13(3), Γρύλλης 19(2), Εκίζογλου 2, Κυρίτσης 15(3), Γκουτσίδης
Καλλιθέα (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου, Ματσάνας 8(1), Κανύχης 18, Παναγιωταράκος 2, Γυφτάκης 6(2), Μπιλλιάς 2, Παρδακάς 16(2), Σκορδάλης 20(4), Εκινέ 9(1)

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 90-78
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Λαμπίρης.
Δεκάλεπτα: 17-16, 36-34, 61-59, 90-78
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Μάτος Αν. 28, Μάτος Αγγ. 23 (6), Φωτητζόγλου 16 (2), Πάσσας 10, Ψάλτου 4, Δουρούκης 2, Παπαηλιού 7, Κεχρής, Πρεφαντής, Κετέμα, Γκραίκος.
ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Ανδρουλάκης 3 (1), Σουλίκας 6, Σαμιώτης 7, Τσουρής 24 (4), Τρόβας 22 (3), Σουλινάρης 8, Κωνσταντινάκος 8 (2).

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΚΑΠ 76-55
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Κανελλόπουλος.
Δεκάλεπτα: 8-23, 36-35, 48-46, 76-55
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 8 (2), Πανταζής 8 (1), Γκρινιάρης 23 (3), Κώνστας 3 (1), Φλώτσιος, Μαράντος 5 (1), Τσαπρούνης 14, Μαλισιόβας, Ετζιάκα 11, Γιανναλέτσος 4.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Μόκκας, Βενιτουράκης 5 (1), Χανιάς-Πανταζής 1, Βαφιάς 3 (1), Χρονόπουλος 19 (2), Φασιανός, Μαυροειδάκος 13, Παπανίκος, Τσιρίμπασης, Γαρδέλης 2, Καρυπίδης 12.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 86-105
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ελ Ανύ.
Δεκάλεπτα: 29-32, 45-62, 69-81, 86-105
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β. 12 (1), Μπάλας, Μπέλλος 4, Ξιούρας 6 (2), Θεοδωράκος Π. 27 (2), Κουτσογιάννης 4, Γυφτονικολός, Μανιάτης 15 (3), Γκιζογιάννης 12, Λούκας 6 (2), Λέος, Βάκος.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 21, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας 2, Μελετίου 2, Παναγιωτίδης 32 (9), Καλεμτζάκης 14 (4), Κουμπές 5, Δαχρετζής 8 (2), Τρανταφύλλου 12, Καδηγιαννόπουλος 7 (1).

ΕΦΑΟΖ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 77-79
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας-Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 18-20,46-40,63-60,77-79.
ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Αργυρόπουλος 2,Γκόντγουιν 5, Ζαρμακούπης 25(3),Δρίβας 7(1),Σπανός 7(2), Κανελλόπουλος 9,Βαρνάβας 12,Δήμου 6(2),Σαρλής 4.
Ικαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Ανέστης 23,Σταμάτης 17 (2),Γιαννακόδημος 3, Μόσορας 6(2), Μούκας, Μιχαλόπουλος 6,Διαμαντόπουλος 12(2),Αντωνούσος, Μπάζιος 12.

ΚΟΡΩΠΙ-ΟΦΗ 75-89
Διαιτητές: Καρακάσης-Καμήτσος
Δεκάλεπτα: 16-12, 33-35, 55-68, 75-89
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 13 (3), Τζαγισβίλι, Αγόρης 12, Καραδολάμης 11 (1), Φίλα , Μερκούρης 6, Κατσάρης 8 (2), Κουτουφάς 19 (2), Χρονόπουλος, Σβορώνος 6 (1)
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 2, Πετράκης 11 (3), Τσερκιτζόγλου 4 (1), Αντωνόπουλος 20 (4), Αγαπιάδης 14 (3), Μπούμπαρης 15 (2), Καραλής 17 (3), Πάλλης 4.

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες):

1) ΟΦΗ 37 (17-3)
2) Λοκρός Αταλάντης 36 (16-4)
3) Μελίσσια 36 (16-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 35 (15-5)
5) ΕΦΑΟΖ 33 (13-7)
6) Κορωπί 31 (11-9)
7) Άρης Θήβας 31 (11-9)
8) Ερμής Σχηματαρίου 29 (9-11)
9) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 29 (9-11)
10) ΒΑΟΛ Χίου 28 (8-12)
11) ΚΑΠ 27 (7-13)
12) Καλλιθέα 25 (5-15)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 21 (3-16-1 μηδ.)
14) Δειλινό 20 (0-20)

21η αγωνιστική (31/3):

ΚΑΠ-Κορωπί
ΟΦΗ-ΕΦΑΟΖ
Ικαρος Νέας Σμύρνης-Μελίσσια
ΒΑΟΛ Χίου-Αργοναύτης Τριγλίας
Καλλιθέα-Ερμής Σχηματαρίου
Αρης Θήβας-Δειλινό
Λοκρός Αταλάντης-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

“Βόμβα” με Ντέβιον Μπέρι!

Μπορεί ο κορονοιός να έχει δημιουργήσει ένα κλίμα αμφιβολίας, ωστόσο οι ομάδες της Basket …