Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα 92-70

Αναντολού Εφές – Μπαρτσελόνα 92-70

shane larkin anadolu efes istanbul eb18 e1552072472378

Προβάδισμα για την κατάληψη της τέταρτης θέσης της κανονικής διάρκειας της Ευρωλίγκας πήρε η Αναντολού Εφές. Η τουρκική ομάδα επικράτησε εντός έδρας της Μπαρτσελόνα με 92-70 και μάλιστα κάλυψε και τη διαφορά του πρώτου ματς.

Οι γηπεδούχοι από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο έδειξαν τις διαθέσεις του και προηγήθηκαν με double score (24-12). Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ, αλλά η Εφές κράταγε σταθερά τα ηνία του σκορ (42-31).

Στην τρίτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι και το σκορ έμεινε αναλλοίωτο (64-53). Στην Εφές δεν έκανε, όμως, αυτή η διαφορά, καθώς στο πρώτο μέρος έχασε με 15 πόντους. Γι αυτό στο τελευταίο δεκάλεπτο τα έδωσε όλα και κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη, αλλά και τη διαφορά (92-70).

Τα δεκάλεπτα: 24-12, 42-31, 64-53, 92-70

Μπασκόνια – Βίρτους Μπολόνια 89-77

Ο Χάουαρντ έδωσε το εισιτήριο στη Μπασκόνια για την πρόκριση. Η Μάρκους Χάουανρτ έκανε ότι…