Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Με το ένα πόδι στην Α΄ΕΣΚΑΝΑ είναι τα Ταταύλα μετά τη μεγάλη νίκη κόντρα στον Πόλις Καλλιθέας. Οι πρωτοπόροι της Β΄ΕΣΚΑΝΑ κέρδισαν εκτός έδρας με 69-67 τον άμεσο αντίπαλο του για την άνοδο και πλέον πρέπει να αυτοκτονήσει για να χάσει την άνοδο

Β’ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
17η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :  

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 55-75
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 71-59
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 45-69
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ – ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 85-68
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 57-70
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 76-63
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ 67-69

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 67-69
Διαιτητές : Παπαφωτίου , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 21-21, 33-29, 47-43, 67-69
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης, Παπασωτηρίου): Μπογδανίδης 1 , Μυλωνάς , Σκαλωμένος  12 γρ, Γρηγοράκος 26(3) , Χεργκελετζής 12(2) , Καρασούλας 3 , Καβελάρης , Τζώρτζης  7(1) ,  Ζολώτας 6 Ασπρόπουλος
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Τριανταφύλλης): Χαϊδάς 9(1) , Μαρκουίζος 17(1) Βελιζιώτης 19(2) , Μαστρογιάννης Καλούδης , Κόκκινος  5(1) , Αγραπίδης , Λάβαρης 7(1), Χουλιάρας 4, Καραϊσκάκης 8(2).

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ –ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 85-68
Διαιτητές : Αναστασίου , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 26-13 , 50-35, 67-48, 85-68
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. (Μαρίνος): Σαμπλι, Καραϊσκος 17(3), Ποντικιδης , Ασημοπουλος, Παπουλίδης 27(3), Μοδακης 13(1), Καρράς 4, Τσελεκος 7, Καρατζόγλου 10 (2), Παπασπυρος , Δρακωτος 7(1), Αραμπατζής
ΑΕ Σ.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καραλής): Καρασούλος, Μαγγωνάκης 10, Νικολάκης 9(2), Δεμέναγας 10(1), Λεκατσάς 7, Δεσπότης, Καραλής 7(1), Παππάς 3, Αντύπας 2, Μουσέτης, Μπολουδάκης 14, Σπύρου 6(2).

EA NΙΚΑΙΑΣ – AΛIMOY AΛΦA 76-63
Διαιτητές : Νικολοπούλου , Τζίμης
Δεκάλεπτα: 17-8, 36-22, 57-39, 76-63
EA NΙΚΑΙΑΣ (Mανιάτης ): Κογιώνης  1, Παυλίδης  3 (1), Nτώνη 15(3), Aβανίδης 18, Bαρλάς 11, Kαρράς , Iωαννίδης 13(1), Mουστάκος , Ρεπάνης 2, Τσουκαλάς 7(1) , Γιανδήμας 6
ΑΛΦ AΛIMOY (Σκουζής , Παππάς): Τσολάκος  E, Mαλτίδης 10(2), Tσολάκος  K, Φραγκούλης , Zηνέλης 15(2), Δημητρόπουλος 6, Γεωργίλας  2, Σκαλούμπακας 14(3), Aγαπητίδης  11, Kουλούσης  4, Kρανιάς , Δημητράκης 1.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 71-59
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Καρύκας
Δεκάλεπτα : 17-15, 40-33, 57-43, 71-59
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος., Γεωργάκης) : Ντάβος 14(2), Τζιώτης 5(1) , Τζίτζης , Χρήστου 2, Κοθράς 10(1) , Βαρβατάκος 13(1) , Βουρνάς 2, Τζοβάρας 8(2) , Χαριάτης 11(2) , Συρίγος 6 , Γιαννακόπουλος , Σκούμπαφλος
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Δημόπουλος, Στιβακτάκης 13(3) , Φράγκος 3, Σπανός 13(1) , Μαγγουρίδης 12(2), Διβριώτης 3, Χριστακόπουλος 4, Στρατούλης 11(3).

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 57-70
Διαιτητές: Κιουλάφας , Ιερωνυμάκης
Δεκάλεπτα : 13-21, 31-36, 48-53, 57-70
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Τιτάκης) :Ντόσκορης 10, Αγγελόπουλος 6, Τριανταφύλλου 8(2) , Γιαννακής 3(1) , Κοτρότσος , Κερομύτης , Μαυροειδάκος 6, Παγίδας 5, Σταθάκος , Χατζηχρήστου , Κατράνης 13(2) , Μπένος 2
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος): Μιχαλακάκος , Βελισσαράκος 4, Χαραλαμπίδης 13, Κοροπούλης 20(2) , Τόμπρος , Ίσσαρης , Καρτζόγλου 6 , Λαδάς 6(2) , Τσικούρας 11, Δέδες , Σπυρίδωνος 10.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 45-69
Διαιτητές : Γαρίνη, Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 10-23, 23-43, 40-62, 45-69
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  (Μαντζώρος, Ιμπραημάκης) : Αλεξίου 11 (3), Μαρής, Παπανικολάου, Δαουτάκος 4, Μαντζώρος, Ντάσκας 2, Βαλυράκης 3, Γκούμας 3
(1), Πάσμα 14(3), Βάσσης 8(1), Σφυρόερας
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.  (Τσίμπας, Κόλλιας) : Τσεμπέλης 20 (3), Αντιπάτης, Στουραϊτης 7, Πεταλάς 17, Μπακάλης 4(1), Βήχος 4, Ρίπης 1, Κωνσταντόπουλος 2, Μπούζας 6, Παπαστεφανάτος, Μπελτζινίτης, Παπαγιανόπουλος 8

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 55-75
Διαιτητές : Κοκκόσης , Σιμά
Δεκάλεπτα: 16-21, 35-46, 41-58, 55-75
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος) : Φειδάς 3(1), Παπαδημητρίου , Γεωργούλης 2 ,Τσεπαπαδάκης 6, Κουζινόγλου 2, Κώνστας Σιμόπουλος 9, Παλόκα 2, Πηλιούνης 9(1), Κυριακόπουλος 11 , Καμπούρης 11.
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός) : Ραζής 13(4) , Μανίκας , Ζαχαρόπουλος 2 , Φωσσές 11 , Αλεξανδρόπουλος 5(1), Άμερσον 5(1) , Μαραγκόπουλος 25(2), Βούτας 2 , Διαμαντής , Τσιούτσιας 2 , Τίλη, Τσιλάγας 10(1)

 Βαθμολογία (σε 17 αγώνες) :

1.Ταταύλα (16-1) 33
2.Πόλις Καλλιθέας (13-4) 30
3.Σούρμενα/Ελληνικό (12-5) 29
4.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (10-7) 27
5.Ένωση Νέας Περάμου (10-7) 27
6.Παννεαπολικός (10-7) 27
7.ΕΑ Νίκαιας (9-8) 26
8.Ηλεκτρούπολη (9-8) 26
9.Πήγασος Κορυδάλλου (8-9) 25
10.Φιλία Περάματος (6-11) 23
11.Άλιμος (6-11) 23
12.Προοδευτική (7-9-1 μηδ.) 23
13.Λέων Μοσχάτου (3-14) 20
14.Φοίνικας Πειραιά (0-17) 17

Load More Related Articles
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Πανελλήνιο Κορασίδων: Αποτελέσματα και βαθμολογία

Μετά και την πέμπτη ημέρα της Τελικής Φάσης του 30ουΠανελλήνιου Πρωταθλήματος Κορασίδων πο…