Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Eπειτα από 15 σερί νίκες, τα Τάταυλα στην 16η αγωνιστική γνώρισαν την πρώτη τους ήττα. Εχασαν εντός έδρας από την Ηλεκτρούπολη με 56-64 αλλά παραμένουν στην πρώτη θέση.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα για την Β’ ΕΣΚΑΝΑ:   

ΤΑΤΑΥΛΑ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 56-64
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 69-70 (60-60 κ.αγ.)
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 56-66
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ 74-65
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 68-57
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ  58-56
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ  76-64

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 76-64
Διαιτητές Αναστασίου, Μαυρέλης
Δεκάλεπτα : 13-18, 35-38,51-50,76-64
ΠΟΛΙΣ (Μουριχίδης, Παπασωτηρίου): Μυλωνάς 5,Ταχυνάκος 1, Σκαλωμένος 8(1), Γρηγοράκος 23 (5), Χερχελετζής 8(1), Ευκαρπίδης, Καρασούλας 4, Καβελάρης, Τζώρτζης 16(4), Ζολώτας 8, Ασπρόπουλος 3(1).
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ(Μανιάτης) : Κογιώνης 7, Νέζης, Παυλίδης 6, Ντώνη 4,Αβανίδης 9, Βαρλάς 13(1), Σκοπελίτης 10, Ιωαννιδης 4, Ρεπάνης 3(1),Τσουκαλάς 8.

ΤΑΤΑΥΛΑ -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 56-64
Διαιτητές: Γαρίνη – Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 17-16, 28-39, 45-52, 56-64
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης – Κόκκινος) :Χαιδάς 5(1), Μαρκουίζος 16, Βελιζιώτης 16, Μαστρογιάννης, Καλούδης 2, Κρητικός 2, Λάβαρης 8(1), Παναγόπουλος, Χουλιάρας 5(1), Καραισκάκης 2, Σωτηρίου
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος – Καραντράτος): Φειδάς 2, Γεωργούλης 7(1), Τσεπαπαδάκης, Κουζινόγλου 2, Παπαδημητρίου 15(2), Σιμόπουλος 4, Παλόκα, Πηλιούνης 27, Κυριακόπουλος 7(1).

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. – ΕΝ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ.  74-65
Διαιτητές : Καρύκας , Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 16-15, 34-27, 68-42, 74-65
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας , Κουκιάς) :Τσεμπελής 9(1) , Αντιπάτης 8(2) , Στουραίτης 10(2) , Πεταλάς 20(2) , Μπακάλης 2, Βήχος 3, Στεφανής 16(4) , Κωνσταντόπουλος 4, Μπούζας 2, Παπαγιαννακόπουλος
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. (Μαρίνος) : Σαμλί 2, Καπέτσης 1, Καραίσκος , Παπουλίδης 16 , Μοδάκης 11(1) , Καρράς 14 , Τσελέκος 6 , Καρατζιόγλου 6(1) , Δρακωτός 9(2).

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 68-57
Διαιτητές : Καραβίτης , Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 14-16, 32-28, 53-41, 68-57
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης, Καράλης): Καρασούλος , Μαγγωνάκης 22(4) , Νικολάκης 11(3) , Δεμέναγας 5, Λεκατσάς , Ζέρβας 10(1), Καράλης 4, Παππάς 7 , Στάγκος 4, Μουσέτης 2, Μπολουδάκης 3, Σπύρου
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης): Ντόσκορης 11, Αγγελόπουλος 9(2) , Τριανταφύλλου 3(1) , Γιαννακής , Κοτρότσος , Πρινέας 10(1) , Μαυροειδάκος 6 , Παγίδας 16, Σταθάκος , Κατράνης 2, Μπένος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. –ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 56-66
Διαιτητές :Νικολοπούλου , Σιμά
Δεκάλεπτα 13-15, 31-27, 47-49, 56-66
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου) : Δημόπουλος, Στιβακτάκης 6 (1), Σπανός 21(5), Μαγγουρίδης 2, Διβριώτης 2, Παπαδημητρίου 4(1), Στρατούλης 9(2), Χριστακόπουλος 12
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ.  (Μαντζώρος, Ιμπραημάκης) : Αλεξίου 10(2), Μαρής 9(1), Δαουτάκος 6, Ντάσκας 2, Βαλυράκης 2, Γκούμας 18(3), Πάσμα 19, Βάσσης.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 69-70 ΠΑΡ. (ΚΑΝ. ΑΓ. 60-60)
Διαιτητές: Βλάσσης , Πέππας Δ.
Δεκάλεπτα : 08-19, 28-32, 38-46, 60-60(καν. αγ.) 69-70(παρ.)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Σπανός) :Ραζής 4, Μανίκας 2, Ζαχαρόπουλος 5(1) , Φωσσές 2, Αλεξανδρόπουλος 11(3), Άμερσον 25(3) , Μαραγκόπουλος 1, Βούτας 4, Διαμαντής , Τσιούτσιας 2, Τίλη
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης) :Τζιώτης 3(1) , Ντάβος 10(1) , Τζίτζης 2, Παπαμάρκος , Βαρβατάκος 15, Κοθράς 9, Τζοβάρας 12(2) , Χρήστου , Συρίγος 10, Χαριάτης 7 , Γιαννακόπουλος 2, Σκούμπαφλος

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 58-56
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος , Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 10-16, 27-30, 40-46, 58-56
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος) :Δέδες , Δασκαλούδης 9, Βελισσαράκος 2, Χαραλαμπίδης 8 , Κοροπούλης 17(2) , Τόμπρος 4, Καρτζόγλου 4, Λαδάς 5, Τσικούρας , Φεσσόπουλος , Σπυρίδωνος 9
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής): Τσολάκος Ε. 2, Μαλτίδης 2, Τσολάκος Κ. 4, Φραγκούλης 4, Ζηνέλης 19(2), Δημητρακόπουλος 7, Σκαλούμπακας 2, Αγαπητίδης 9, Κουλούσης 6(2)

 Βαθμολογία (σε 16 αγώνες) :

1.Ταταύλα (15-1) 31
2.Σούρμενα/Ελληνικό (12-4) 28
3.Πόλις Καλλιθέας* (12-3) 27
4.Παννεαπολικός (10-6) 26
5.Ένωση Νέας Περάμου (9-7) 25
6.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (9-7) 25
7.ΕΑ Νίκαιας (8-8) 24
8.Ηλεκτρούπολη* (9-6) 24
9.Πήγασος Κορυδάλλου (7-9) 23
10.Άλιμος (6-10) 22
11.Φιλία Περάματος (5-11) 21
12.Προοδευτική (6-9) 21
13.Λέων Μοσχάτου (3-13) 19
14.Φοίνικας Πειραιά (0-16) 16

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Παννεαπολικός: Κράτησε Μαραγκίδη – Κατράνη

Τη φανέλα του Παννεαπολικού θα φορούν και τη νέα χρονιά οι Αναστάσης Μαραγκίδης και Ορφέας…