Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

Ταταύλα, πλέον, είναι στο 17-1… Κέρδισαν την ΕΑ Νικαίας με 62-53 και παραμένουν στην πρώτη θέση έχοντας… διαφορά από τον δεύτερο της βαθμολογίας. Αναλυτικά τα όσα έγιναν στην 18η αγωνιστική της Β΄ΕΣΚΑΝΑ.

Τα αποτελέσματα :    

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 49-74
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 54-46
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 73-61
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ  52-64
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 69-58
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 62-53
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  91-85

Τα φύλλα αγώνα :

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 73-61
Διαιτητές : Κιουλάφας , Νάκος
Δεκάλεπτα : 21-14, 38-26, 54-42, 73-61
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης): Καρασούλος 2, Μαγγωνάκης 17(3) , Νικολάκης 4 , Δεμέναγας 7(1) , Λεκατσάς 2, Γρυπιώτης 3(1) ,Καράλης 22(2) , Παππάς 5 ,Στάγκος 8 , Αντύπας , Μπολουδάκης , Σπύρου 3(1)
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Μαντζώρος , Ιμπραημάκης): Αλεξίου 3(1) , Δαουτάκος 8(1) , Μαντζώρος 2, Ντάσκας 12 , Βασιλάκος 11(1) , Γκούμας 16(2) , Πάσμα , Βάσης 9(1).

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 52-64
Διαιτητές Αυγερινός , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 13-15, 30-28, 47-40, 52-64
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος): Λαδάς , Δασκαλούδης 4,  Βελισσαράκος 3, Χαραλαμπίδης 9(2), Κοροπούλοης 4, Τόμπρος 3, Καρζόγλου 14(1) , Μιχαλακάκος , Τσικούρας 1, Σπυρίδωνος 14
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Καρανίκας): Σαμμλί , Καραίσκος , Παπουλίδης 24(3), Μοδάκης 18(1) , Καρράς 9(1) , Τσελέκος 2, Καρατζιόγλου 11(1) , Δρακωτός.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 54-46
Διαιτητές : Σιμά , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 17-10, 31-18, 44-28, 54-46
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας, Κουκιάς) : Τσεμπελής 5, Αντιπάτης , Στουραίτης 4(1) , Πεταλάς 12, Μπακάλης 2, Βήχος 2, Στεφανής 12(2) , Κωνσταντόπουλος 7, Παπαδάκης 5(1) , Παπαγιαννακόπουλος 5
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης) :Τζιώτης , Ντάβος 6 , Τζίτζης 2, Δογρανλής 2, Βαρβατάκος 9, Κοθράς 8 , Τζοβάρας , Χρήστου , Συρίγος 17(1) , Γιαννακόπουλος.

ΤΑΤΑΥΛΑ- Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 62-53
Διαιτητές: Κοκκόσης-Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα: 06-12, 28-26, 44-41, 62-53
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Τριανταφύλλης): Χαιδάς 4, Μαρκουίζος 4, Βελιζιώτης 6(2), Μαστρογιάννης 2, Καλούδης 2, Κόκκινος 16, Αγραπίδης 2, Λάβαρης 6(2), Παναγόπουλος, Χουλιάρας 20(6), Καραϊσκάκης, Μεσίρης
Ε.Α ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης): Κογιώνης 6, Παυλίδης 2, Ντώνη 7(1), Αβανίδης 15, Βαρλάς 2, Σκοπελίτης 5, Ιωαννίδης 4, Στρατης, Τσουκαλάς 6(1), Γιανδήμας 6(1)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. –ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ  49-74
Διαιτητές :Παπαφωτίου, Πέππας
Δεκάλεπτα : 14-21, 31-40, 40-62, 49-74
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Δημόπουλος, Στιβακτάκης 8, Αποστολόπουλος 3, Φράγκος 2, Σπανός 20(3), Σιδέρης, Μαγγουρίδης 8, Βουτσάς, Διβριώτης 4, Χριστακόπουλος, Παπαδημητρίου   2, Στρατούλης 2
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος): Φειδάς 7, Κανδύλης , Γεωργούλης 15, Τσεπαπαδάκης 7, Παπαδημητρίου 2, Κουζινόγλου 3, Καμπούρης 8, Σιμόπουλος 1 , Παλόκα 12, Πηλιούνης 14, Κυριακόπουλος 5.

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 69-58
Διαιτητές: Γαρίνη Καρύκας
Δεκάλεπτα : 13-12, 31-30, 51-47, 69-58
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής , Παππάς): Τσολάκος Ελ. , Μαλτίδης 9(1) , Τσολάκος Κ. 4, Φραγκούλης , Ζηνέλης 8(1) , Δημητρουλόπουλος 16(2) , Κορωνάκος 4, Σκαλούμπακας 8(2) , Αγαπητίδης 20
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) Ντόσκορης 17(2) , Αγγελόπουλος 5(1), Τριανταφύλλου 5(1) , Γιαννακής 4, Κοτρότσος , Πρινέας 15(1) , Μαυροειδάκος, Παγίδας 8, Κατράνης 5

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 91-85
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα : 20-20, 46-40, 68-65, 91-85
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Παππάς): Ραζής 13(4), Μανίκας 6, Ζαχαρόπουλος 6(1) , Φωσσές 6, Αλεξανδρόπουλος 8(2) , Άμερσον 25(1) , Μαραγκόπουλος 20(3), Βούτας 3, Διαμαντής 7(1) , Τσιούτσιας , Τίλη , Παπουτσάς
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 8(2) , Μυλωνάς 4, Ταχυνάκος, Σκαλωμένος 13, Γρηγοράκος 21, Χεργκελετζής 11(2) , Ευκαρπίδης , Καρασούλος 4, Καβελάρης , Τζώρτζης 3, Ζολώτας 10, Ασπρόπουλος 11(3)

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες) :

1.Ταταύλα (17-1) 35
2.Σούρμενα/Ελληνικό (13-5) 31
3.Πόλις Καλλιθέας (13-5) 31
4.Ένωση Νέας Περάμου (11-7) 29
5.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (11-7) 29
6.Παννεαπολικός (10-8) 28
7.Ηλεκτρούπολη (10-8) 28
8.Πήγασος Κορυδάλλου (9-9) 27
9.ΕΑ Νίκαιας (9-9) 27
10.Άλιμος (7-11) 235
11.Φιλία Περάματος (6-12) 24
12.Προοδευτική (7-10-1 μηδ.) 24
13.Λέων Μοσχάτου (3-15) 21
14.Φοίνικας Πειραιά (0-18) 18

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…