Κεντρική Γυναίκες ΤΤΤ Ρίγα- Ολυμπιακός 70-44

ΤΤΤ Ρίγα- Ολυμπιακός 70-44

Webp.net resizeimage

Ο Ολυμπιακός γνώρισε μια βάρια ήττα με σκορ 70-44 από την ΤΤΤ Ρίγα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας Γυναικών.

Οι “ερυθρόλευκες” αν και ξεκίνησαν καλά την αναμέτρηση, δεν μπόρεσαν να φανούν ανταγωνιστικές στην διάρκεια του αγώνα, καθώς η Λετονική ομάδα κυριάρχησε και στα δυο σημεία του παρκέ. Η Ιέβα Πούλβερε ήταν ασταμάτητη, τελειώνοντας το παιχνίδι με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Το σύνολο του Γιώργου Παντελάκη έδειξε πως δεν μπορούσε να ακολουθήσει το ρυθμό των Λετονών, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με +21 για τις γηπεδούχες.

Η τετάρτη και τελευταία περίοδο ήταν μια τυπική διαδικασία με τις “ερυθρόλευκες” να φεύγουν από την χωρά της Βαλτικής με μια βάρια ήττα στην πλάτη.

Δεκάλεπτα: 22-16, 36-20, 52-31, 70-44

Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Γυναίκες

Ολυμπιακός: Αμφίβολη η Βίτολα για το Game 3

Εκτός με κάταγμα στη μύτη η Βίτοσα. Ο Ολυμπιακός έχασε από τον Παναθηναϊκό με 68-65 στον δ…