Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική (Βορράς): Για την επιστροφή στις νίκες ο Απόλλων Καλαμαριάς στο ντεμπούτο Χατζούλη-Μιχαηλίδη

Γ’ Εθνική (Βορράς): Για την επιστροφή στις νίκες ο Απόλλων Καλαμαριάς στο ντεμπούτο Χατζούλη-Μιχαηλίδη

Την ευκαιρία να παραμείνει ψηλά στη βαθμολογία έχει ο ΠΑΣ Γιάννινα ο οποίος θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Βέροια, για τον 3ο όμιλο στη Γ’ Εθνική. Σχετικά με τον 4ο όμιλο, ξεχωρίζει η “μάχη” της ΜΕΝΤ απέναντι στον Απόλλωνα Καλαμαριάς ο οποίος θέλει την επιστροφή στις επιτυχίες, στο ντεμπούτο των τεχνικών, Γιάννη Χατζούλη και Άλκη Μιχαηλίδη.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (3ος όμιλος)

1) Πρωτέας Γρεβενών 29 (14-1)
2) Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 27 (12-3)
3) ΑΓΣΙ 27 (12-3)
4) Δόξα Λευκάδας 26 (12-2)*
5) Εύαθλος Πολυκάστρου 22 (7-8)
6) Τιτάνες Παλαμά 22 (7-8)
7) Μαντουλίδης 21 (6-9)
8) Ίκαροι Τρικάλων 21 (7-7)*
9) Ολυμπιακός Βόλου 20 (5-10)
10) Καλαμπκνα 19 (4-11)
11) Μελίκη 19 (4-11)
12) ΑΟΚ Βέροιας 18 (4-10)*
13) Νικόπολη Πρέβεζας 17 (2-13)

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Βικέλας 17.00 Βέροια-ΠΑΣ Γιάννινα Ξέρας-Γεωργούλης (Καλότσης)

Βλαχάβειο 17.00 Καλαμπάκα-Εύαθλος Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Κουρσαϊτης)

Μελίκης 17.00 Μελίκη-Μαντουλίδης Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Σάμαλης)

ΚΓ Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Καραδήμας)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων Τσουμαχίδης-Δόλγυρας (Τσιργούλας)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Νικόπολη Πρέβεζας Κοντογιάννης-Γκέκας (Ιωακειμίδης)

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ (4ος όμιλος)

1) ΠΣ Ευκαρπίας 30 (14-2)
2) ΓΑΣ Κομοτηνή 28 (12-4)
3) Πολύγυρος 26 (10-6)
4) Λεύκιππος Ξάνθης 26 (10-6)
5) ΔΕΚΑ 25 (9-7)
6) Αίας Ευόσμου 25 (9-7)
7) Ζέφυρος 25 (9-7)
8) Ασπίδα Ξάνθης 24 (8-8)
9) ΜΕΝΤ 24 (8-8)
10) Απόλλων Καλαμαριάς 23 (7-9)
11) Αστέρας Σίνδου 22 (6-8)
12) ΒΑΟ 21 (5-9)
13) Μακαμπή 21 (5-9)
14) Νέα Μουδανιά 16 (0-16)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης (Βαφείδης)

Σίνδου 18.00 Αστέρας Σίνδου-Μακάμπη Σιταρίδης-Αναστασιάδης (Κασαπίδης)

Πολυγύρου 16.00 Πολύγυρος-Ασπίς Ξάνθης Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Θωμόπουλος)

Μ.Γκράτσιος 18.00 ΒΑΟ-Δέκα Βασιλόπουλος-Δέλλας (Σακελλαρίου)

Κομοτηνής 18.00 Κομοτηνή-Ν. Μουδανιά Λαδάς-Θεοδωρίδης (Γκουρτζελίδης)

Περαίας 18.00 Ζέφυρος-Αίας Ευόσμου Πράττος-Θρασυβουλίδης (Δέλλας)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Λεύκιππος Ξάνθης Φακίτσας-Γερακίνης (Σιμητόπουλος)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Σαν να μην έγιναν ποτέ!

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε επίσημα αυτό που γνώριζαν όλοι εδώ κι αρκετούς μήνες. Τα πρωταθλήματα της…