Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νοτίου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νοτίου ομίλου

Ακόμη μία νίκη πανηγύρισε ο Λοκρός Αταλάντης, ο οποίος νίκησε εντός έδρας τον Αργοναύτη Τριγλίας με 71-68. Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν, αλλά κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη και παρέμειναν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Νότιου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας.

Μαζί του είναι και τα Μελίσσια, που κέρδισαν πολύ εύκολα την ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 96-62. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πλήρη έλεγχο, δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα και “διέλυσαν” τους γηπεδούχους. Σ΄ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, που κρίθηκε στην τρίτη παράταση, ο Άρης Θήβας νίκησε τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης με 90-85.

Εύκολο έργο είχε και ο ΕΦΑΟΖ στην έδρα του Δειλινό. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους και πανηγύρισαν τη νίκη με 90-69. Το Κορωπί συνεχίζει την ανοδική του πορεία από την στιγμή, που ο Μιχάλης Κακιούζης ανέλαβε τα ηνία της ομάδας. Το Κορωπί πήρε ακόμη ένα ροζ φύλλο αγών, καθώς κέρδισε τον Ερμή Σχηματαρίου με 75-74.

Χθες (02/02), ο ΟΦΗ κέρδισε την Καλλιθέα Ρόδου με 73-59 και η ΚΑΠ τον ΒΑΟΛ με 68-53.

Τα αποτελέσματα:

ΒΑΟΛ – ΚΑΠ 53-68 (2/02)
Καλλιθέα Ρόδου – ΟΦΗ 59-73 (2/02)
Αρης Θήβας – Ικαρος Ν. Σμύρνης 90-85 (66-66 α’ παρ., 78-78 β’παρ.)
Λοκρός Αταλάντης – Αργοναύτης Τριγλίας 71-68
Εξω Παναγίτσα – Μελίσσια 62-96
Δειλινό – ΕΦΑΟΖ 69-90
Ερμής Σχηματαρίου – Κορωπί 74-75

Α.Ο. ΔΕΙΛΙΝΟ – Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 69-90
Δεκάλεπτα: 13-32, 23-56, 40-76, 69-90
Α.Ο. Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17(1), Μπορμπίδης 12 (2), Αντωνογιαννάκης, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 3(1), Λεφής 4, Γρύλλης 7(1), Εκίζογλου 2, Κυρίτση 7(1), Γκουτσίδης 6 (1), Σπηλιόπουλος 11
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. (Μάνος): Παλλάντζας 17 (3), Γκόντγουιν 12, Πρόφκα 2, Ζαρμακούπης 14 (1), Δρίβας 23 (7), Παπαφωτίου-Ευαγγελόπουλος, Κανελλόπουλος 2, Βαρνάβας 11 (1), Σαρλής 6, Ιμαριάγκπε 3, Δήμου

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 62-96
Διαιτητές: Μπανασάκης-Κοντογιαννόπουλος.
Δεκάλεπτα: 15-27, 35-52, 51-75, 62-96.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Μελέτης): Θεοδωράκος Φιλ., Καραμπέκης, Θεοδωράκος Ιασ. 7, Μπέλλος 6, Μανιάτης 26 (4), Γκιζογιάννης 11 (1), Λούκας 3 (1), Γεωργουσόπουλος 9.
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 7 (2), Στεργίου 3, Γεραμάνης 9 (1), Οικονομόπουλος 24 (3), Λεπούρης 3, Κόντος 5 (1), Σοφρονάς 9 (3), Ζηρός, Ηλιόπουλος 2, Τρίχας 14 (1), Καραχάλιος 8 (1), Καραβανάς 12.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 90-85 (κ.α. 58-58, α’ παρ. 66-66, β’ παρ. 78-78)
Δεκάλεπτα: 20-16, 35-35, 46-46, 58-58 (κ.α.), 66-66 (α’ παρ.), 78-78 (β’ παρ.), 90-85
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Χατζημάρκος.
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας-Τσάλεζας): Γεωργούτσος 18 (1), Μελετίου, Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας 7 (2), Καδηγιαννόπουλος 4, Παναγιωτίδης 27 (2), Καλεμτζάκης 13 (1), Χαραλάμπης, Κουμπές, Δαχρετζής 11 (1), Τριανταφύλλου, Ντέντα 8.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης-Γιαννακόπουλος): Κολοβέρος, Χόρτσας, Ανέστης 25, Σταμάτης 28 (6), Μακρινιώτης, Γιαννακοδήμος 8, Μοσόρας, Μούκας, Μιχαλόπουλος 8, Διαμαντόπουλος 16 (1), Αλεξανδρόπουλος, Μπάζιος.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤ. – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡ. 71-68
Δεκάλεπτα: 19-17, 41-38, 56-52, 71-68
Διαιτητές: Δημόπουλος-Ασλανίδης.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφατζής, Φωτητζόγλου 12 (2), Πάσσας 8, Κεχρής, Κετέμα, Παπαηλίου 3 (1), Γεωργίου, Μάτος Αν. 20 (1), Μάτος Αγγ. 17 (2), Δουρούκης 3 (1), Ψάλτου 8.
Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 18 (1), Χωματάς 7 (1), Τσίρος 8, Κουμπούρας 9 (1), Σταμέλος, Πύρλας 15, Ζερβός 6 (2), Σιλητζήρης, Κορομηλιάς, Ζέρβας, Μιχάκης, Σβάρνας 3 (1).

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΚΟΡΩΠΙ 74-75
Διαιτητές: Λογοθέτης-Μαραγκάκης.
Δεκάλεπτα: 23-24, 38-43, 57-63, 74-75.
Ερμής Σχηματαρίου (Σολομωνίδης): Ετζιάκα 14, Πανταζής 5 (1), Κουτής, Γκρινιάρης 38, Μεϊντάνης, Κώνστας, Σπηλιώπουλος 5 (1), μαράντος 5, Τσαπρούνης, Μαλισιόβας, Σαράφογλου, Γιανναλέτσος 7 (1).
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγισβίλι, Αγόρης 24 (5), Αραβολάμης 20, Σίλα, Μερκούρης, Κάτσαρης 5 (1), Σβορώνος 8 (2), Κουτούφας 14 (1), Χρονόπουλος.

Βαθμολογία:

1) ΟΦΗ 26 (12-2)
2) Λοκρός Αταλάντης 25 (11-3)
3) Μελίσσια 25 (11-3)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 24 (10-4)
5) ΕΦΑΟ 24 (10-4)
6) Κορωπί 23 (9-5)
7) Ερμής Σχηματαρίου 21 (7-7)
8) Άρης Θήβας 19 (5-9)
9) ΒΑΟΛ Χίου 19 (5-9)
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 19 (5-9)
11) ΚΑΠ 18 (4-10)
12) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 17 (3-11)
13) Καλλιθέα 17 (3-11)
14) Δειλινό 14 (0-14)

Επόμενη αγωνιστική:

ΚΑΠ – Καλλιθέα Ρόδου
ΟΦΗ – Αρης Θήβας
Ικαρος Ν. Σμύρνης – Λοκρός Αταλάντης
Αργοναύτης Τριγλίας – Εξω Παναγίτσα
Μελίσσια – Δειλινό
ΕΦΑΟΖ – Ερμής Σχηματαρίου
Κορωπί – ΒΑΟΛ

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (2η αγωνιστική)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 2ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι: 1ος Όμιλο…