Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Ούτε η ΚΑΠ στάθηκε εμπόδιο στο τρένο του Λοκρού Αταλάντης, καθώς οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 67-64. Ο Λοκρός δυσκολεύτηκε αρκετά στην Αγία Παρασκευή, αλλά κατάφερε τελικά να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και να μείνει στην κορυφή του ομίλου.

Τη νίκη της αγωνιστικής πανηγύρισαν τα Μελίσσια, τα οποία νίκησαν με 74-66 το Κορωπί. Οι γηπεδούχοι έκαμψαν την αντίσταση των φιλοξενούμενων, που είναι ανεβασμένοι από τότε που ανέλαβε ο Μιχάλης Κακιούζης, και συγκατοικούν με τον Λοκρό στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον Ερμή Σχηματαρίου ο Οικονόμου, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Αργοναύτη Τριγλία Ραφήνας με 59-55. Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα και ο ΒΑΟΛ Χίου, που επικράτησε του ΕΦΑΟΖ με 67-65.

Νωρίτερα, ο Άρης Θήβας κέρδισε εκτός έδρας την Καλλιθέα Ρόδου με 64-62. Τα παιχνίδια ΟΦΗ – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC και Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Δειλινό αναβλήθηκαν λόγω των κακών καιρικών συνθηκών.

Αναλυτικά:

ΚΑΠ-Λοκρός Αταλάντης 64-67
ΟΦΗ-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (ανεβλήθη)
Ικαρος Νέας Σμύρνης-Δειλινό (ανεβλήθη)
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Ερμής Σχηματαρίου 59-55
Μελίσσια-Κορωπί 74-66
ΒΑΟΛ Χίου-ΕΦΑΟΖ 67-65
Καλλιθέα-Αρης Θήβας 62-64

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ – ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 62-64
Δεκάλεπτα: 18-14, 34-33, 49-54, 62-64
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.- Τζίμης
Καλλιθέα Ρόδου (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 3(1), Παναγιωταράκος 13, Τσακίρης, Γυφτάκης 8, Μπιλλιάς 2, Παρδακάς 20, Κανύχης 8, Μήτσης, Σκορδάλης 3(1), Εκινέ 5, Χατζηδημητρίου.
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 9(2), Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 4(1), Γκόλιας 9(1), Κουμπές, Παναγιωτίδης 3, Καλεμτζάκης 7(2), Χαραλάμπης 16(3), Δαχρεντζής 9(1), Τριανταφύλλου 3(1), Ντέντα 5.

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 67-65
Δεκάλεπτα: 15-19, 34-36, 50-51, 67-65.
Διαιτητές: Ντάνος – Χουγιάζος.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης) Σαμιώτης 8(2), Σερέπας, Ανδρουλάκης 11(3), Σουλίκας 5(1), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 10, Καραφαντής, Τσουρής 12, Κουτσογεωργάκης, Τροβάς 4(1), Σουλινάρης 16, Κωνσταντινάκος 1.
ΕΦΑΟΖ (Μάνος – Αλεξανδρής) Γκόντγουϊν 5(1), Πρόφκη 5(1), Ζαρμακούπης 16(3), Δρίβας 11(3), Κανελλόπουλος 14(2), Βαρνάβας 11(1), Σαρλής, Ιμαριάγκμπε, Δήμου 3.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΚΟΡΩΠΙ 74-66
Διαιτητές: Μαγκουνής-Μαραμής
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 2, Στεργίου 2, Οικονομόπουλος 25 (1), Κόντος 12 (1), Σοφρωνάς 7 (1), Ζήρος 8 (2), Τρίχας, Καραχάλιας 18 (1), Καραβανάς
Κορωπί (Κακιούζης): Αγγελόπουλος, Καμαρινός 7 (1), Τζαγισβίλι 2, Αγόρης 8 (2), Καραδολάμης 13 (1), Φίλα, Κάτσαρης 7, Σβορώνος 5, Κουτουφάς 24 (1), Χρονόπουλος

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 59-55
Διαιτητές: Χριστινάκης-Ασλανίδης.
Δεκάλεπτα: 17-16, 26-30, 41-42, 59-55.
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3 (1), Χωματάς 4, Τσίρος 6, Συγγούνας 10, Σταμέλος 4, Τύρλας 10, Ζερβός 10, Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Κορομηλιας, Μητσάκης, Σβάρνας 4.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 4, Πανταζής 5, Κουτής, Γκρινιάρης 17, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 8 (2), Τσαπρούνης 9, Ετζιάκα 7, Σαράφογλου, Γιανναλέτσος 5 (1).

Η βαθμολογία:

1) Λοκρός Αταλάντης 31 (14-3)
2) Μελίσσια 31 (14-3)
3) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 30 (13-4)
4) ΟΦΗ 29 (13-3)*
5) ΕΦΑΟΖ 29 (12-5)
6) Κορωπί 27 (10-7)
7) ΒΑΟΛ Χίου 25 (8-9)
8) Άρης Θήβας 25 (8-9)
8) Ερμής Σχηματαρίου 24 (7-10)
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23 (7-9)*
11) ΚΑΠ 22 (5-12)
12) Καλλιθέα 20 (3-14)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 19 (3-13)*
14) Δειλινό 16 (0-16)*

(*) Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική:

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΚΑΠ
Δειλινό-ΟΦΗ
Ερμής Σχηματαρίου-Ικαρος Νέας Σμύρνης
Κορωπί-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
ΕΦΑΟΖ-Μελίσσια
Αρης Θήβας-ΒΑΟΛ Χίου
Λοκρός Αταλάντης-Καλλιθέα

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Παπαδός Γέρας: «Οι διαιτητές ήταν πρωταγωνιστές του ματς» (vid)

Έντονα παράπονα από τη διαιτησία της αναμέτρησης με τη Δάφνη είχε ο Παπαδός Γέρας. Η ομάδα…