Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Ο Λοκρός Αταλάντης πήρε σπουδαία νίκη, καθώς επικράτησε του ΟΦΗ με 70-63. Οι γηπεδούχοι μ΄αυτήν τη νίκη έπιασαν στην κορυφή του 2ου νότιου ομίλου της Γ΄Εθνικής και πλέον κάνει όνειρα ανόδου. Μαζί τους είναι και τα Μελίσσια, τα οποία επικράτησαν με 63-58 τον Ερμή Σχηματαρίου.

Οι Αργοναύτες Τριγλίας Ραφήνας συνέχισαν το νικηφόρο σερί τους, καθώς κέρδισαν εύκολα και το Δειλινό με 88-53. “Στοπ” στο μεγάλο νικηφόρο σερί του Κορωπίου ο ΕΦΑΟΖ, ο οποίος κέρδισε μάλιστα εκτός έδρας με 79-78.

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι, καθώς υπέστη ακόμη μία ήττα. Ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης την κέρδισε εκτός έδρας με 85-79 και την υποχρέωσε σ΄ακόμη μία ήττα. Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε ο Άρης Θήβας, ο οποίος νίκησε εντός έδρας την ΚΑΠ με 66-56.

Χθες (16/02), ο ΒΑΟΛ Χϊου κέρδισε την Καλλιθέα με 54-52.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:

Άρης Θήβας-ΚΑΠ 66-56
Λοκρός Αταλάντης-ΟΦΗ 70-63
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 79-85
Δειλινό-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 53-88
Ερμής Σχηματαρίου-Μελίσσια 58-63
Κορωπί-ΕΦΑΟΖ 78-79
Καλλιθέα-ΒΑΟΛ Χίου 52-54 (16/2)

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΛ. – ΟΦΗ 70-63
Δεκάλεπτα: 18-13, 40-33, 55-50, 70-63
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Χρηστίδης.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφαντής, Γκρέκος, Φωτητζόγλου 10 (1), Κετέμα, Κεχρής 8 (2), Πάσσας 2, Παπαηλίου, Γεωργίου, Μάτος Αν. 19, Μάτος Αγγ. 24 (5), Δουρούκης, Ψάλτου 7.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας 1, Χρηστινάκης 4 (1), Αντωνόπουλος 6 (1), Τσιρκιτζόγλου 4, καρλαύτης 4 (1), Καραλής 6 (1), Μπούμπαρης 11, Πετράκης 19 (2), Πάλλης 7.

ΕΡΜΗΣ ΣΧ. – ΜΕΛΙΣΣΙΑ 58-63
Δεκάλεπτα: 16-14, 33-27, 46-44, 58-63
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Καρακωνσταντόπουλος
Ερμής Σχηματαρίου (Σολομωνίδης): Σπηλιώπουλος 14 (1), Πανταζής 2, Κουτής, Γκρινιάρης 9 (1), Μεϊντάνης, Κώνστας 3 (1), Ετζιάκα 7, Μαράντος 9 (1), Τσαπρούνης 8, Μαλισιόβας, Σαράφογλου Κ., Γιανναλέτσος 6 (1).
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 7, Στεργίου, Γεραμάρης, Οικονομόπουλος 17, Κοντός 5, Σοφρωνάς 17 (3), Ζήρος 2, Τρίχας 3 (1), Καραχάλιος 6, Καραβανάς 6.

ΑΡΗΣ Θ. – ΚΑΠ 66-56
Δεκάλεπτα: 26-10, 40-17, 50-32, 66-56
Διαιτητές: Λεκατσάς-κανελλόπουλος.
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 4, Γκόλιας 7 (1), Καδιγιαννόπουλος 3 (1), Παναγιωτίδης 13 (2), Καλεμτζάκης 6 (1), Χαραλάμπης 6 (1), Κουμπές, Τριανταφύλλου 13, Ντέντα 4.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Μόκκας, Βενιτουράκης 10 (1), Χανιάς, Πανταζής, Βαθιάς 12, Χρονόπουλος 17 (2), Μαυροειδάκος 4, Καρυπίδης 13.

ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 79-85
Δεκάλεπτα: 23-22, 48-40, 69-61, 79-85
Διαιτητές: Καρπάνος-Σταθόπουλος.
Έξω Παναγίτσα (Κουτσογιάννης): Κουτσογιάννης, Σέττος 28 (5), Ξιούρας 12 (2), Θεοδωράκος Π. 1, Καραμπέκης, Μανιάτης 14 (4), Γκιζογιάννης 24 (1).
Ίκαρος Νεας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Ανέστης 13 (1), Σταμάτης 28 (8), Γιαννακοδήμος 9, Μοσχόρας, Μιχαλόπουλος 9, Διαμαντόπουλος 14 (3), Αντωνόπουλος 7, Μπάσιος 2.

ΚΟΡΩΠΙ – ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 78-79
Δεκάλεπτα: 15-21, 37-40, 63-48, 78-79
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας , Καμαρινός 14 (1), Τζαγισβίλι 2, Αγόρης 12 (1), Καραδολάμης 30 (1), Φίλα 3, Κατσάρης, Σβορώνος 7 (1), Κουτουφάς 12, Χρονόπουλος.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Αργυρόπουλος, Γκόντγουιν 7, Πρόφκα 7 (1), Ζαρμακούπης 24 (1), Δρίβας 24 (6), Παπαφωτίου, Κανελλόπουλος 4, Βαρνάβας 6, Σαρλής 2, Ιμαριακμπέ, Δήμου 5 (1)

ΔΕΙΛΙΝΟ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 53-88
Διαιτητές: Μακρόπουλος-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 9-26, 20-51, 37-68, 53-88
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 14 (2), Μπορμπίδης 7, Αντωνογιαννάκης 1, Γαιτανάκης 5, Στέβοβιτς 5, Λεφής 1, Γρύλλης 4, Εκίζογλου 1, Κυρίτση 9 (2), Γκουτσίδης 4, Σπηλιόπουλος.
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 13 (3), Χωματάς 3 (1), Τσίρος 10 (1), Συγγούνας 17, Σταμέλος 5 (1),Τύρλας 4, Ζερβός 9 (2), Σιλιτζήρης 7 (1), Ζέρβας, Γαλιατσάτος 4, Μητσάκης 8 (1), Σβάρνας 8.

Βαθμολογία:

1) Λοκρός Αταλάντης 29 (13-3)
2) Μελίσσια 29 (13-3)
3) ΟΦΗ 29 (13-3)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 28 (12-4)
5) ΕΦΑΟΖ 28 (12-4)
6) Κορωπί 26 (10-6)
7) Άρης Θήβας 23 (7-9)
8) Ερμής Σχηματαρίου 23 (7-9)
9) ΒΑΟΛ Χίου 23 (7-9)
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23 (7-9)
11) ΚΑΠ 21 (5-11)
12) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 19 (3-13)
13) Καλλιθέα 19 (3-13)
14) Δειλινό 16 (0-16)

Επόμενη αγωνιστική (17η, 24/02):

ΚΑΠ – Λοκρός Αταλάντης
ΟΦΗ – Εξω Παναγίτσα
Ικαρος Ν. Σμύρνης – Δειλινό
Αργοναύτης Τριγλίας – Ερμής Σχηματαρίου
Μελίσσια – Κορωπί
ΒΑΟΛ- ΕΦΑΟΖ
Καλλιθέα Ρόδου – Αρης Θήβας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Αναγέννηση Καρδίτσας: Ανανέωσε ο Κρομμύδας [pic]

Κάτοικος Καρδίτσας θα παραμείνει για τέταρτη συνεχόμενη σεζόν ο Βασίλης Κρομμύδας. Η Αναγέ…