Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Στην κορυφή του 1ου βόρειου ομίλου ανέβηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε εύκολα εκτός έδρας του ΑΟΚ Βέροιας με 77-54. Οι Γιαννιώτες δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα, πήραν το ροζ φύλλο αγώνα και ανέβηκαν στην πρώτη θέση, έχοντας όμως ένα παιχνίδι παραπάνω από τον Πρωτέα Γρεβενών, με τον οποίο ισοβαθμεί.

Μαζί τους είναι και ο ΑΓΣ Ιωαννίων, ο οποίος είχε εύκολο έργο κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου. Οι γηπεδούχοι από την αρχή του αγώνα πήραν τον έλεγχο του ματς και πήραν εύκολα τη νίκη με 86-62. Από κοντά ακολουθεί και η Δόξα Λευκάδας, που έριξε 40αρα (95-55) στη Νικόπολη Πρέβεζας.

Περίπατο έκαναν και οι Τιτάνες Παλαμά κόντρα στους Ίκαρους Τρικάλων. Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα και πήραν τη νίκη με 71-46. Τέλος, με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις του η Μελίκη και η Καλαμπάκα, που επικράτησαν του Μαντουλίδη και του Εύαθλου Πολυκάστρου αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΟΚ Βέροιας-ΠΑΣ Γιάννινα 54-77
ΑΟ Καλαμπάκας-Εύαθλος Πολυκάστρου 65-61 (κ.α. 53-53)
ΓΑΣ Μελίκης-Μαντουλίδης 83-78
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 86-62
Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 71-46
Δόξα Λευκάδας-Νικόπολη Πρέβεζας 95-55
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 54-77
Δεκάλεπτα: 15-26, 26-44, 38-58, 54-77
Διαιτητές: Ξέρας-Γεωργούλης
ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 8, Ουσουλτζόγλου , Στοϊτσης 2, Γκάνας 4, Κκαραϊσαρίδης, Γκίτκος, Ντουλαβέρης, Ιωαννίδης 7(1), Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης 3(1), Γιοβανοπουλος 6(2), Χαραλαμπίδης 12.
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 26(5), Πανάρας 10(1), Tσίρμπας 2, Πρέντζας 5(1), Kαραγκιολίδης 15(2), Mάντζιος Π. 4, Mάντζιος Δ. 4, Πανταζής 9(2), Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡ. 95-55
Δεκάλεπτα: 28-22, 54-30, 78-44, 95-55
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γκέκας
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 23(7), Μούτσιος 2, Κόγκας 2, Αργυρός , Αναγνωστόπουλος 5(1), Τσιαβές 10, Βαγενάς 11(1), Γεωργάκης 9(1), Μακρόπουλος 15(1), Βλαχάκης, Τριχόπουλος 11(3), Φέτσης 2, Ζαμπάκης 5.
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μήχος Σ. 2, Κοντογιάννης 22, Τζίμας, Καραστάθης, Παπαχρήστος 5, Κακιούζης 12(1), Παπαμιχαήλ, Ζήκας, Μούλας 12(1), Βαβέτσης, Ρέμπης 2.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 86-62
Δεκάλεπτα: 14-16, 44-34, 58-56, 86-62
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης
ΑΓΣ Ιωανννίνων (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 5(1), Ζαμπέτης 18(2), Σαχπατζίδης, Καλφαλίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 5, Χρύσης 24(1), Μάκης 4, Παπανικολάου 2, Θυμνιός 14, Φίλιος 8(2), Θώδης 6
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 11(3), Ίλτσογλου 7(1), Μπόγδανος 13, Κωστούλας 15, Μπουσκολίτης 3(1), Σκαμάγκας 9, Αναστασόπουλος, Χαρχαρής 2, Λουλούδης 2

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 83-78
Δεκάλεπτα: 23-15, 49-41, 63-62, 83-78
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 27(5), Μαυρίδης Β. 16(1), Κυριακού, Σαζακλίδης, Λέφας 9, Μαγαλιός, Πεϊμανίδης, Καρατζάς, Σταυρουλάκης 11(3), Κοτζαμπάσης 10, Λαπατούρας 10, Ρογγότης.
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 18(1), Τάκης 11(1), Μπέλλος 8, Ρεφατλλάρι 5(1), Ψαθάς, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 23(4), Φόρογλου 2, Λαγός 5(1), Μαλανδρής, Καναγκίνης 1, Σαρασίδης.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΊΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 71-46
Δεκάλεπτα: 20-14, 37-31, 51-40, 71-46
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δόλγυρας
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης-Φλώρος): Τσιαμπάς 6, Τσούμας, Χανέλι, Ζωιτσάκος 14(2), Γκογκίδης 20(2), Κατσαδούρος 5(1), Καραϊσκάκης 8(1), Φαλιάκης, Μακρής 18(5), Αρχοντούλης, Μπακαβέλος.
Ίκαροι Τρικάλων ( Σδράκας): Κολότσιος Α. 2, Βλάχος 2, Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Μέξης 6, Χατζής 2, Ντούρβας, Τζιοβάρας, Μπαρμπαρούσης 6, Στάνκοβιτς 5(1), Φούντας 20(2).

Βαθμολογία:

1) Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 29 (13-3)
2) Πρωτέας Γρεβενών 29 (14-1)
3) ΑΓΣΙ 29 (13-3)
4) Δόξα Λευκάδας 28 (13-2)
5) Τιτάνες Παλαμά 24 (8-8)
6) Εύαθλος Πολυκάστρου 23 (7-9)
7) Μαντουλίδης 22 (6-10)
8) Ίκαροι Τρικάλων 22 (7-8)
9) Ολυμπιακός Βόλου 21 (5-11)
10) Καλαμπάκα 21 (5-11)
11) Μελίκη 21 (5-11)
12) ΑΟΚ Βέροιας 19 (4-11)
13) Νικόπολη Πρέβεζας 18 (2-14)

Επόμενη αγωνιστική:

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας
Μαντουλίδης-ΑΟ Καλαμπάκας
Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης
Ικαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Πρωτέας Γρεβενών-Τιτάνες Παλαμά
ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές της τρίτης αγωνιστικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι: 1ος Όμιλο…