Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Μεγάλες μάχες στους δύο ομίλους του Νότου

Γ’ Εθνική: Μεγάλες μάχες στους δύο ομίλους του Νότου

H δράση επιστρέψει στις εθνικές κατηγορίες, με την 14η αγωνιστική στην Γ’ Εθνική του Νότου να επιφυλάσσει κάποιες κρίσιμες αναμετρήσεις.

Συγκεκριμένα, στο πρώτο όμιλο το Αιγάλεω θέλει να συνεχίσει την αήττητη πορεία του πρώτου γύρου και στον δεύτερο και θα αναμετρηθεί εκτός έδρας με την Πέρα. Εντός έδρας αποστολές έχουν η Μεγαρίδα και ο Ιωνικός ΝΦ, αφού η πρώτη θα αντιμετωπίσει την Καλαμάτα και ο δεύτερος τον Ηλυσιακό.

Το ντέρμπι της Αχαΐας, ανάμεσα σε Αχαγιά και Κεραυνό ξεχωρίζει, όπως επίσης και το ματς της Ακράτας με τον Έσπερο. Την ίδια ώρα κοντράρονται η Κηφισιά και ο Άρης Νικαίας, σε ένα παιχνίδι εντελώς διαφορετικό από αυτό του πρώτου γύρου, ενώ ο Λέοντας θα τα παίξει όλα για όλα κόντρα στο Ληξούρι, που και αυτό θέλει την νίκη για να βάλει της βάσεις για παραμονή στην κατηγορία.

Η βαθμολογία σε 13 αγώνες:

1) Αιγάλεω 26 (13-0)
2) Μεγαρίδα 24 (11-2)
3) Ιωνικός ΝΦ 24 (11-2)
4) Αχαγιά 23 (10-3)
5) Ηλυσιακός 20 (7-6)
6) Πέρα 19 (6-7)
7) Κηφισιά 19 (6-7)
8) Ακράτα 19 (6-7)
9) Ληξούρι 17 (4-9)
10) Κεραυνός Αιγίου 17 (4-9)
11) Άρης Νικαίας 17 (4-9)
12) Έσπερος Πατρών 17 (4-9)
13) Καλαμάτα 16 (3-10)
14) Λέοντας 15 (2-11)

Η 14η αγωνιστική:

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου

Αλ. Σάλτας 17.00 Μεγαρίδα-Καλαμάτα Μαρουδιάς-Καραμπιτσάκος (Τηγάνης)

Αιγίου 17.00 Κεραυνός Αιγίου-Αχαγιά 82 Κώτσου-Κατσαπρακάκης (Κοκορδάτος)

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός ΝΦ-Ηλυσιακός Τσολάκος-Αργυρούδης (Κουλούρης)

Λεχαίου 12.00 Λέοντας 2014-Νέο Ληξούριο Κονταράτος-Αντωνιάδης (Πετρόπουλος)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Αιγάλεω Μπούκας-Φραγκούλη (Κώτσης)

Π. Αλεξιώτισσας 17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Ακράτα Παπαφωτίου-Τζίμης (Μάρκου)

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Άρης Νίκαιας Πλιάκας-Τηγάνης (Παπαδόπουος Στ.)

Στον δεύτερο όμιλο, ΟΦΗ και ΚΑΠ πήραν χθες (2/2) σπουδαία διπλά σε Ρόδο και Χίο. Σήμερα (3/2), ξεχωρίζει το ντέρμπι ανάμεσα στον Λοκρό και τον Αργοναύτη. Τα Μελίσσια θα επιδιώξουν να περάσουν το δύσκολο εμπόδιο της Χαλκίδας, ενώ ο ο ΕΦΑΟΖ έχει φαινομενικά εύκολο έργο κόντρα στο Δειλινό.

Ερμής Σχηματαρίου και Κορωπί δίνουν αυτή τη στιγμή μια “μάχη” πεντάδας, όπως και ο Άρης Θήβας με τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης για την παραμονή.

Η βαθμολογία σε 13 αγώνες:

1) ΟΦΗ 26 (12-2)
2) Λοκρός Αταλάντης 23 (10-3)
3) Μελίσσια 23 (10-3)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 23 (10-3)
5) ΕΦΑΟΖ 22 (9-4)
6) Κορωπί 21 (8-5)
7) Ερμής Σχηματαρίου 20 (7-6)
8) ΒΑΟΛ Χίου 20 (7-7)
9) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 19 (6-7)
10) Άρης Θήβας 18 (5-8)
11) ΚΑΠ 18 (4-10)
12) Καλλιθέα 17 (3-11)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 16 (3-10)
14) Δειλινό 13 (0-13)

Η 14η αγωνιστική:

Κυριακή 3 Φεβρουαρίου

Θήβας 17.00 Άρης Θήβας-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Μακρόπουλος-Χατζημάρκος (Χριστοδούλου)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Αργοναύτης Δημόπουλος-Ασλανίδης (Χαράτσης)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕ Έξω Παναγίτσας-ΚΑΟ Μελισσίων Μπανασάκης-Κοντογιαννόπουλος (Κάλφα)

Λίντο 17.00 Δειλινό-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Λαμπίρης-Μπακετέα (Ναλετάκης Ι.)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Κορωπί Λογοθέτης-Μαραγκάκης (Δεσάρτης)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Αετοί Βέροιας: Ανανέωσε ο Μπουρδάνος

Σε μία σημαντική κίνηση προχώρησαν οι Αετοί Βέροιας ενόψει της νέας σεζόν στο πρωτάθλημα τ…