Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Φενέρμπαχτσε – Αναντολού Εφές 84-66

Φενέρμπαχτσε – Αναντολού Εφές 84-66

nikola kalinic fenerbahce beko istanbul eb18

Ακόμη μία νίκη πανηγύρισε η Φενέρμπαχτσε, καθώς επικράτησε της Αναντολού Εφές με 84-66. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του ματς και ήταν οι νικητές στον τουρκικό εμφύλιο.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο και καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ. Η Φενέρμπαχτσε μ΄ένα μικρό σερί κατάφερε να πάρει ένα μικρό προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι το φινάλε της περιόδου (20-17).

Στη δεύτερη περίοδο, όμως, άλλαξαν όλα. Οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί και με επί μέρους σκορ 23-12 εκτόξευσαν τη διαφορά στους 14 (43-29). Η ίδια εικόνα παρέμεινε και στο δεύτερο ημίχρονο με τη Φενέρμπαχτσε να κρατάει τη διαφορά των 10 πόντων (57-47).

Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και η Φενέρμπαχτσε πήρε τη νίκη με 84-66.

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 43-29, 57-47, 84-66

National League 2 (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα των Play Off

Το πρώτο βήμα έκανε το Αιγάλέω. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα. Στον 1ο όμιλο, το Αιγάλεω…