Κεντρική Διεθνή Euroleague ANGT: Ολυμπιακός – Τσεντεβίτα 88-79

Euroleague ANGT: Ολυμπιακός – Τσεντεβίτα 88-79

omadiki

Την πρώτη του νίκη στο Euroleague Basketball ADIDAS Next Generation Tournament, πανηγύρισε ο Ολυμπιακός.

Οι “ερυθρόλευκοι” επικράτησαν της  Τσεντεβίτα με 88-79 και αύριο (23/02, 15.00) θα  κοντραριστούν με την Βενέτσια.

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα η  Τσεντεβίτα είχε τον ελέγχο του αγώνα, με τους “Πειραιώτες” να αλλάζουν την άμυνα του σε “ζώνη” και από εκείνη την στιγμή και ύστερα, με “όπλο” τους την πολυφωνία στην επίθεση επιβλήθηκαν επί της ομάδα από το Ζάγκρεμπ.

Στην επανάληψη οι παίκτες της ομάδας του Δημήτρη Τσαλδάρη, ανέβασαν τον δείκτη της διαφοράς όπου σε ένα σημείο έφτασε την διάφορα στο +11,  βάζοντας έτσι γερές βάσεις για το θετικό αποτέλεσμα όπως και έγινε.

Δεκάλεπτα: 15-28, 42-37, 60-52, 88-79