Κεντρική Γυναίκες Παναθηναϊκός: Νίκη ανόδου!

Παναθηναϊκός: Νίκη ανόδου!

panathinaikos gynaikes

Σημαντική νίκη πήρε ο Παναθηναϊκό κόντρα στην Αγία Παρασκευή με 45-38 και πήρε σημαντικό πλεονέκτημα για την άνοδο. Με την νίκη αυτή η ομάδα του Γιώργου Καντζιλιέρη παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή του 1ου ομιλου της Α2 Γυναικών με ρεκόρ 8-1.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρ-χέρι στο σκορ και το 20λεπτο έκλεισε στο 24-21. Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, οι “πράσινες” ανέβασαν στροφές και πανηγύρισαν τελικά τη νίκη με 45-38, όμως αγωνία επικρατεί στο στρατόπεδο του “τριφυλλιού” για τον τραυματισμό της Σύνθια Εζέτζα στα τελευταία λεπτά του ματς.

Το κλειστό “Παύλος Γιαννακόπουλος” ήταν γεμάτο από φίλους του Παναθηναϊκού, ενώ υπήρξε και μια μικρή διακοπή στο δεύτερο δεκάλεπτο καθώς η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική λόγω ενός καπνογόνου. το οποίο έσβησε άμεσα μετά από παρέμβαση των γηπεδούχων.