Κεντρική Γυναίκες Μεγάλο παιχνίδι στα Χανιά

Μεγάλο παιχνίδι στα Χανιά

Τα βλέμματα όλων είναι στραμμένα στην αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΑΧ και την Ηλιούπολη στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α2 για τον Νότιο όμιλο.

Η ομάδα του Μάνου Μανουσάκη θέλει την νίκη, ώστε να πάρει μια βαθμολογική “ανάσα”, ενώ ο ΓΣ θα επιδιώξει να φύγει με το διπλό, με σκοπό να βρεθεί όσο το δυνατόν πιο κοντά γίνεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Χωρίς τη Σταυρούλα Παπαδάκη θα παραταχθούν οι γηπεδούχες, με την αποστολή να αποτελείται από τις Δεληγιάννη, Κουφογιάννη, Ψυχογιού, Φωτιάδη, Παπαμαρκάκη, Σκουμπάκη, Δερμιτζάκη, Δασκουλίδου, Βασιλογιαννάκη, Δρικάκη, Πρασιανάκη και Δασκαλάκη.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:

Νότιος Όμιλος

Σάββατο 26/01
Κλαδισού 13.30 Ο.Α. Χανίων-Γ.Σ. Ηλιούπολης Αυγερινός, Ιορδανίδης Α. (Πετράκης)

Κυριακή 27/01
“Μ. Μερκούρη” 13.00 ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου-ΚΟΜ Πελασγός Κιουλάφας, Βελέντζας (Χριστινάκης)
Κλ. Αγίου Δημητρίου Ν. 13.15 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Τερψιθέα Γλυφάδας Λαζόγκα, Τούσης (Σαμαρτζή)
“Π. Γιαννακόπουλος” 14.30 Παναθηναϊκός-Αμύντας Παπαδόπουλος Χ., Νικολοπούλου (Κουλούρης)
Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγ. Παρασκευής Γεράνιος, Αγγελής (Δραμεσιώτης)
Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Φάρος Κερατσινίου Μαυρέλης, Καλογεράκης (Μπουρνάς)

Η βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):
1. Παναθηναϊκός 19 (9-1)
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 18 (8-2)
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 18 (8-2)
4. Αγία Παρασκευή 18 (8-2)
5. Μελίσσια 17 (7-3)
6. Φάρος Κερατσινίου 16 (6-4)
7. Αμύντας 15 (4-6)
8. Ηλιούπολη 15 (4-6)
9. Ο.Α. Χανίων 13 (3-7)
10. Τερψιθέα Γλυφάδας 11 (1-9)
11. Πελασγός 11 (1-9)
12. Αρκάδι Ρεθύμνου 11 (1-9)

Βόρειος Όμιλος

Κυριακή 27/01
“Δ. Κραχτίδης” 12.00 Τιτάνες Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς Γιαννούλης Αν., Νέδογλου (Στουπίδης)
Αλεξάνδρειο 15.00 Άρης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου Τσαρδούλιας, Παπαθανασίου (Αχταρίδης)
ΕΑΚ Βόλου 14.00 Ολυμπιακός Βόλου-Πανσερραϊκός Γιατρόπουλος, Γκαρτζονίκας (Γκουντελιάς)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Α.Ε. Πυλαίας-Παναθλητικός Συκεών Βασιλόπουλος, Θρασυβουλίδης (Ανδρίτσος)
Νεάπολης Λάρισας 14.00 Ολύμπια Γ.Σ. Λάρισας-Αστέρας Ιπποδρομίου Μπουγλός Ι., Τσάλλας (Αγορογιάννης)
Νέο Κ.Γ. Ιωαννίνων 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Πιερικός Αρχέλαος Λυγούρας, Παπαδόπουλος Γρ. (Παππάς)

Η βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):
1. Παναθλητικός Συκεών 20 (10-0)
2. Α.Ε. Πυλαίας 19 (9-1)
3. Αναγέννηση Ν.Ρ. 18 (8-2)
4. ΠΑΣ Γιάννινα 17 (7-3)
5. Απόλλων Καλαμαριάς 16 (6-4)
6. Άρης 15 (5-5)
7. Αστέρας Ιπποδρομίου 15 (5-5)
8. Πανσερραϊκός 13 (3-7)
9. Ολύμπια Λάρισας 13 (3-7)
10. Πιερικός Αρχέλαος 13 (3-7)
11. Τιτάνες Δράμας 11 (1-9)
12. Ολυμπιακός Βόλου 10 (0-1)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Γυναίκες

Δειτε επισης

Εθνική Γυναικών προς Υπουργείο: “Τολμήστε την πρωτοπορία, ανοίξτε τα γήπεδα”

Επίσημη θέση για την αναστολή λειτουργείας των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων γενικότερα και …