Κεντρική Διεθνή Με φόρα ενόψει Παναθηναϊκού η Εφές

Με φόρα ενόψει Παναθηναϊκού η Εφές

efes galata

Σκούρα τα βρήκε η Εφές απέναντι στην Γαλατασαράι, όμως κατάφερε να φύγει με το θετικό αποτέλεσμα. Το σύνολο του Αταμάν νίκησε με 92-82 και έρχεται με ανεβασμένη διάθεση στην Ελλάδα για το ματς με τον Παναθηναϊκό.

Οι γηπεδούχοι συνάντησαν αρκετές δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο και πήγαν στα αποδυτήρια στο -10 (39-49). Στην επανάληψη η Εφές ανέβασε ρυθμό και άρχισε να μαζεύει τη διαφορά και στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστική, έκανε την ανατροπή και πήρε τελικά μια δύσκολη νίκη.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ο Μοερμάν με 25 πόντους (4/6 τρίποντα), ενώ ο Μπομπουά πρόσθεσε άλλους 18. Από τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Χάρισον με 16 πόντους, ενώ ο Όγκαστ έκανε νταμπλ-νταμπλ με 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-26, 39-49, 60-67, 92-82