Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ B’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

B’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Τα Ταταύλα συνεχίζουν την εξαιρετική τους πορεία… Δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα απέναντι στον Λέοντα Μοσχάτου κερδίζοντας με σκορ 84-51. Ετσι έφτασαν τις 14 νίκες σε ισάριθμα ματς. Δείτε όλα τα αποτελέσματα…

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 66-62
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 79-61
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 84-51
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ 50-70
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 72-80
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 60-50
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 67-59

Τα φύλλα αγώνα :

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 50-70 
Διαιτητές : Γερουλάνος, Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 10-10, 26-30, 43-47, 50-70
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. ( Σπανός): Ραζής 8(2) , Μανίκας 2, Ζαχαρόπουλος 16, Φωσσές , Αλεξανδρόπουλος 9(3) , Τσούτσιας , Μαραγκόπουλος 7(1) , Βούτας 4, Τσίλαγας 4
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Ζαβαντής) : Καραίσκος 2, Παπουλίδης 22 , Μοδάκης 13(2) , Καρράς 19(2) , Τσελέκος 6, Καρατζίογλου 6, Δρακωτός 2

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. –ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 72-80
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Νάκος
Δεκάλεπτα : 22-27, 43-50, 65-66, 72-80
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Στιβακτάκης 13(2) , Σιδέρης 2, Φράγκος , Σπανός 19(4), Μαγγουρίδης 3(1) , Διβριώτης 6 , Στρατούλης 11(2) , Χριστακόπουλος 18
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης Τιτάκης): Ντόσκορης 21(2), Αγγελόπουλος 5(1) , Τριανταφύλλου 8(2), Γιαννακής 14(4), Κοτρότσος 2, Πρινέας 12, Μαυροειδάκος , Παγίδας 9, Σταθάκος , Κάτσικας , Κατράνης 9, Μπένος

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 84-51
Διαιτητές: Γεωργόπουλος – Πηλοίδης
Δεκάλεπτα: 28-07, 40-20, 62-39, 84-51
ΤΑΤΑΥΛΑ ( Φαρμάκης- Κόκκινος):Χαιδάς 9(2), Μαρκουίζος 16, Βελιζιώτης 15(3), Μαστρογιάννης 5(1), Καλούδης 6(1), Λουλούδης 10(2), Μεσίρης 8, Λάβαρης, Παναγόπουλος 3, Χουλιάρας 7(1), Μακρυγιάννης 2, Σωτηρίου 3
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Ιμπραημάκης – Μαντζώρος): Αλεξίου 10(2), Μάρης 1, Νικολάου, Δαουτάκος 13(2), Μαντζώρος Ι., Ντάσκας, Βαλυράκης 2, Βασιλάκος 11(3), Βάσσης 1, Πάσμα 13(1), Παπανικολάου.

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 67-59
Διαιτητές : Ανδρεόπουλος , Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 24-12, 41-29, 51-43, 67-59
ΑΕ Σ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης): Καρασούλος , Μαγγωνάκης 21(2) , νικολάκης 7(1) , Δεμέναγας 11(1) , Λεκατσάς , Ζέρβας , Καράλης 7(1) , Παππάς 8, Στάγκος 2, Μουσέτης 2, Μπολουδάκης 9(2) , Σπύρου
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ( Παπαδόπουλος, Μαγγιώρος) : Λαδάς 1, Δασκαλούδης 12, Βελισσαράκος, Χαραλαμπίδης 6 , Κοροπούλης 24(4) , Τόμπρος 2, Ίσσαρης , Καρτζόγλου 1, Γρυπάρης 2, Τσικούρας 7, Φεσσόπουλος , Σπυρίδωνος 4.

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 79-61
Διαιτητές : Χρόνης, Σιμά
Δεκάλεπτα : 23-12, 48-20, 66-39, 79-61
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης , Παπασωτηρίου): Μπογδανίδης 14(4) , Μυλωνάς 4, Ταχινάκος , Σκαλωμένος 3, Γρηγοράκος 16(4), Χεργκελετζής 8 , Ευκαρπίδης 3(1) , Καρασούλας 4, Καβελάρης 7, Τζώρτζης , Ζολώτας 9, Ασπρόπουλος 11(2)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης) :  Χρήστου , Ντάβος 2,  Τζίτζης 10(2) , Χρονάκης , Βαρβατάκος 4, Κοθράς 3, Τζοβάρας , Βουρνάς 8, Συρίγος 20(1) Καριάτης 5, Γιαννακόπουλος 7 , Σκούμπαφλος 2.

EA NIKAIAΣ- HΛEKTPOYΠOΛH 66-62
Διαιτητές :Kαραβίτης , Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα  21-12, 39-38, 52-54, 66-62
EAN (Mανιάτης , Συρόγλου): Κογιώνης 4, Νέζης , Παυλίδης 1, Ντώνη 14(3) , Αβανίδης 19, Βαρλάς 10(2) , Σκοπελίτης 3, Ιωαννίδης 8, Μουστάκος , Ρεπάνης , Τσουκαλάς 5, Γιανδήμας 2
ΗΛEKTPOYΠOΛH (Παπασπυριδάκος , Καρατράντος ): Φειδάς 4, Κανδύλης , Γεωργούλης  11(1) , Τσεπαπαδάκης 3, Παπαδημητρίου 7, Κουζινόγλου , Σιμόπουλος 8, Παλόκα, Πηλιούνης 22(3) , Μπόρος , Κυριακόπουλος 7.

ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΑΛΙΜΟΣ  60 – 50
Διαιτητές : Καρύκας , Πέππας
Δεκάλεπτα 14 – 9 , 27-23, 44-36, 60-50
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας , Κουκιάς):  Τσεμπελής 5(1) ,  Αντιπάτης 7(1), Στουραίτης 1, Πεταλάς 24(2),  Μπακάλης 3(1) , Βήχος , Στεφανής 4(1) , Κωνσταντόπουλος Κων/νος 14 με 2 τρ. Μπούζας Κων/νος 2 Αντωνόπουλος Βαγγέλης Παπαδακής Γεράσιμος Παπαγιανακόπουλος Αλέξανδρος.
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Σκουζής , Παππάς): Τσολάκος Ε. Μαλτίδης Τσολάκος Κ 5 Φραγκούλης Ζηνέλης 21(1)  Δημητρακόπουλος 5 Τριαντάφυλλος , Σκαλούμπακας 10(1) , Αγαπητίδης 8 Κωρονάκος 1 Κρανής Παικόπουλος

Η Βαθμολογία (σε 14 αγώνες) :

1.Ταταύλα (14-0) 28
2.Πόλις Καλλιθέας (11-3) 25
3.Σούρμενα/Ελληνικό (10-4) 24
4.Παννεαπολικός (9-5) 23
5.Ένωση Νέας Περάμου (8-6) 22
6.ΕΑ Νίκαιας (8-6) 22
4.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (8-6) 22
8.Ηλεκτρούπολη* (7-6) 20
9.Πήγασος Κορυδάλλου (6-8) 20
10.Άλιμος (6-8) 20
11.Προοδευτική* (5-8) 18
12.Φιλία Περάματος (3-11) 17
13.Λέων Μοσχάτου (2-12) 14
14.Φοίνικας Πειραία (0-14) 14

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…