Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ οι πρωτοπόροι της κατάταξης.

Η Πεύκη επικράτησε εντός έδρας του Φιλίππου, η ΦΕΑ πέρασε άνετα από την Πετρούπολη, ενώ και η Ν. Ιωνία πανηγύρισε ένα άνετο διπλό στην έδρα του Απόλλωνα.

Τα αποτελέσματα:

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ– ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 75-65
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ– ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 59-56
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 65-82
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ– ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 75-58
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ– ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 75-60
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ- ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 51-70
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ- ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ 60-59

ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 75
ΦΙΛΙΠΠΟΣ 65
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Κούλης, Αγγελής
Δεκάλεπτα: 24-16, 45-37, 56-48,75-65
Πεύκη (Καλλιας): Ασπραδακης, Καραθανασοπουλος 8(2), Παπαδημητρίου , Αλεξανδρόπουλος 2, Κωνσταντωνης 13(2), Φιλιπποπουλος 17, Πριτσος 9, Δρικογιας 2, Δημακος 3, Κορρες 17(3), Καφαντάρης, Ανδρουλακης 4
Φίλιππος (Κουστένης, Τσίτος): Τσιμπερης, Δαρμης 2, Χασάπης, Μποτσας 8(2), Πατωνιδης 3(1), Ζεμπερης 14(2), Βαλληνδρας 15(4), Κατσαρός 4, Θεοδωρακης 2, Καρακατσάνης 7, Φιλόπουλος 10, Μπουτζης

NΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 75
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 60
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Βελέντζας, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-11, 40-31, 65-47, 75-60
Νίκη Αμαρουσίου (Οικονομάκης, Αναστασίου): Ζέρβας 16, Νικολακάκος, Τσιάτσιος, Κοντογιάννης 11 (1), Κυπριτζόγλου 14 (1), Μπαζιώτης, Τσέκενης Γ. 9 (1), Φρίμας 3 (1), Πολυμενάκος 9, Τσούπρος 10 (2), Αυγουλάς 3.
ΟΚΑ Μεσογείων (Χασιώτης, Αλεξανδράκης): Κυριαζής 4, Γιαννάκης 2, Κεσκινίδης 4 (1), Πανταζής 5, Ρουμπέας 11 (3), Σουλιώτης 11, Παπαγιαννακός 4, Παπακωνσταντίνου 4, Σιδέρης 15.

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 51
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 70
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Χρηστίδης, Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 9-8, 21-29, 35-52, 51-70
ΓΣ Απόλλων ( Ασημακόπουλος, Τάσιος): Γάτος 4, Μπερδέσης, Δαουτάκος 3 (1), Μακρής 12 (1), Γερονέκος, Σκαρπέλης, Οικονομάκης 8, Καλπάκης 5, Φράγκος 4 (1), Υφαντόπουλος 3, Λαμπράκης 2, Μουρίκης 10
Ν.Ιωνία (Χατζηπανηγύρης, Μπάκας): Σταμάτης 4, Νιφόρας Γ. 2, Καρτέρης 9 (1), Εμίρης 14 (4), Τρικαλλιώτης 5 (2), Καραγιάννης 2, Μερκούρης, Λίτσιος 10 (1), Σιώμος 3, Νιφόρας Π. 5 (1), Αρσενικός, Γεωργίου 16.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 59
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 55
Διαιτητές: Μπίκας,Μελισσάρης,Κομιανός.
Δεκάλεπτα: 10-17, 29-36, 43-43, 59-55
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ(Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης, Σταθάκης, Ανδρουλάκης, Βαρσάμος 7(1), Μωραϊτης 8(1), Δημητριάδης 12, Μορφονιός 5(1), Αμπελάς 4, Πουλής 3(1), Οκούνγκμποουα, Αυδής 2.
Α.Ο.ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ(Κουμαράς-Φλώρος): Θαλασσινός 12,Γιαννάκης 6(1), Φουστέλης, Μπαλαμπάνης 1, Κορκοσούρας 10, Παπαδόπουλος 9, Κολόγγιος, Πλάγος, Χλαπάνης 2, Μπινετόπουλος, Οικονομόπουλος 12(2), Κανελλόπουλος 3(1).

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 60
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 59
Διαιτητές: Θεονάς, Λαζόγκα, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 14-15, 25-33, 44-44, 60-59
ΓΣ Κηφισιάς ( Μπιλάλης, Γιαννακάκης) : Τριποδάκης 11, Ζιώγας 5, Καλαποθαράκος, Μπιλαλης 7 (2), Τσιαπας, Τσουμαλης, Βογιατζόγλου 3 (1), Λαμπρόπουλος 10 (1), Τσουπάκης 13 (1), Γιαννης, Τσολακόπουλος 2,  Παναγιώτου 9
Πολυνίκης ( Στρατικόπουλος, Πολίτης):  Πατατας 6 (2), Θωμόπουλος, Τσοχονελιτζε 15, Δημουλη Α., Μορφος 3,  Δημουλη Χ., Δουρουντούς 1, Λιβανος 2,  Θεοδωρίτσης 9 (1), Χιώτης, Ηλιόπουλος 16 (1),  Βαμβακίδης 7 (1)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής

Δύο μόλις παιχνίδια είχε το σημερινό πρόγραμμα του πρώτου ομίλου της Α’ ΕΣΚΑ, με του…