Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Τα Ταταύλα έχουν βάλει πλώρη για άνοδο και μέχρι στιγμής δεν μπορεί κανείς να τους σταματήσει. Οι πρωτοπόροι της Β΄ΕΣΚΑΝΑ κέρδισαν πολύ εύκολα και τον Παννεαπολικό με 84-65 και έκαναν το 12/12.

Β’ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
12η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ  47-72
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ  72-63
ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  77-104
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ   65-84
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ  74-51
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ   68-54
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.  55-63

Τα φύλλα αγώνα :

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 77-104
Διαιτητές : Νικολοπούλου, Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 12-32, 30-61, 47-81, 77-104
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. (Μαρίνος, Ζαβαντής): Σαμπλί  3(1), Καπέτσης 4, Ασημόπουλος 4, Ποντικίδης 6, Παπουλίδης 29 ,  Μοδάκης 10(2), Καρράς 3, Στεφανάτος ,  Καρατζόγλου 8, Σαμαράς , Δρακωτός 10(2)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης, Παπασωτηρίου): Μπογδανίδης 29(8), Μυλωνάς 3(1),Καρυδάκος  , Σκαλωμένος 10(2), Γρηγοράκος 21(4) , Χεργκελετζής 10, Ευκαρπίδης 3(1) , Ταχινάκος , Καβελάρης 4, Τζώρτζης 3(1), Ζολώτας 12, Ασπρόπουλος 9(2).

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 74-51
Διαιτητές : Κιουλάφας , Δαγκλής
Δεκάλεπτα : 21-12. 42-16, 55-36, 74-51
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος):  Βελισσαράκος 5 , Χαραλαμπίδης 13(1), Κοροπούλης , Τόμπρος 4, Ίσσαρης , Καρτζόγλου 2, Γρυπάρης 6, Τσικούρας 7(1) , Δέδες  8, Σπυρίδωνος 15
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Στιβακτάκης 13(3) , Βουτσάς , Φράγκος , Σπανός 13(2) , Αποστολόπουλος , Μαγγουρίδης 5(1) , Διβριώτης , Παπαδημητρίου , Στρατούλης 3(1) , Χρηστακόπουλος 10.

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 68-54
Διαιτητές : Παπαγεωργίου, Μέλης
Δεκάλεπτα : 21-10, 38-17, 50-38, 68-54
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης) : Καρασούλος 3(1), Μαγγωνάκης 24(3) , Νικολάκης 3(1) , Δεμέναγας 7, Λεκατσάς  , Ζέρβας 2, Καράλης 6(1), Παππάς 14 , Μουσέτης , Μπολουδάκης 2,Στάγκος 4, Σπύρου  3(1)
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας , Κουκιάς) :Τσεμπελής 2 , Αντιπάτης 2, Στουραίτης 14(3) , Πεταλάς 12, Μπακάλης 5, Βήχος 6, Στεφανής , Κωνσταντόπουλος 13(1), Μπούζας  , Αντωνόπουλος , Παπαδάκης.

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 65-84
Διαιτητές:Παπαφωτίου ,Βλάσσης
Δεκάλεπτα: 15-24, 26-46, 43-61, 65-84
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 18(2) , Αγγελόπουλος 2, Τριανταφύλλου  8(2), Γιαννακής 3 , Κοτρότσος , Πρινέας 10 , Μαυροειδάκος 10, Παντέλας , Σταθάκος 4,  Κούτσος , Κατράνης 8, Μπένος 2
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Λάβαρης): Χαϊδάς 7, Μαρκουίζος 15, Βελιζιώτης 12, Καλούδης 7(1), Κόκκινος 19, Σωτηρίου  3, Παναγόπουλος 6(2) , Χουλιαράς 5(1)  Καραισκάκης 4, Μεσίρης 4, Λουλούδης 2.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 72-63
Διαιτητές : Καραβίτης , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 14-19, 33-31, 47-48, 72-63
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης):  Χρήστου , Τζίτζης Ντάβος  10(1), Δογρανλής 13(1),  Βαρβατάκος 11(1), Κοθράς 2, Τζοβάρας , Βουρνάς 5, Συρίγος 23(3), Χαριάτης 6(1), Σκούμπαφλος , Γιαννακόπουλος  2
EA NΙΚΑΙΑΣ  (Mανιάτης ):  Κογιώνης ,  Παυλίδης 8, Ντώνη 9(3), Αβανίδης 17(1), Βαρλάς 9(2) , Σκοπελίτης 2, Ιωαννίδης 8,Μελέτης , Τσουκαλάς 10 , Γιανδήμας.

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 55-63
Διαιτητές : Αυγερινός , Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα :19-17, 33-33, 45-53, 55-63
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου): Τσολάκος Ε. 2, Μαλτίδης 6, Τσολάκος Κ. 16, Κουλούσης 7, Ζηνέλης , Δημητρουλόπουλος 10, Τριανταφύλλου-Αρχολέκας , Σκαλούμπακας , Αγαπητίδης , 2, Φραγκούλης 4, Κορωνάκος 8
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπερτσιάς , Σπανός): Ραζής 6(1), Μανίκας , Ζαχαρόπουλος 5 , Φωσσές 6,Αλεξανδρόπουλος 15(4), Βούτας 1, Μαραγκόπουλος 22 , Λούκος  2, Διαμαντής , Τσίλαγας  6.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 47-72
Διαιτητές : Κηπώσης , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 12-19, 19-38, 31-53, 47-72
ΛEΩN ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης , Μαντζώρος ): Αλεξίου 2, Μαρής 2, Νικολάου 12, Δαουτάκος 7(1), Μαντζώρος, Ντάσκας, Βαλυράκης 7, Βασιλάκος 2,Γκούμας 6(1), Πάσμα 9, Παπανικολάου
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος): Φειδάς 4, Κανδύλης 3(1), Γεωργούλης 17, Τσεπαπαδάκης 11, Παπαδημητρίου 4, Κουζινόγλου 6, Κώνστας, Καμπούρης 14, Παλόκα 3, Πηλιούνης 6, Μπαρλαμάς, Κυριακόπουλος 4.

Η Βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1.Ταταύλα (12-0) 24
——————————————–
2.Σούρμενα/Ελληνικό (9-3) 21
3.Πόλις Καλλιθέας (9-3) 21
4.Παννεαπολικός (8-4) 20
5.Ένωση Νέας Περάμου (7-5) 19
——————————————–
6.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (7-5) 19
7.Ηλεκτρούπολη (7-5) 19
8.ΕΑ Νίκαιας (6-6) 18
9.Προοδευτική (5-7) 17
——————————————–
10.Άλιμος (5-7) 17
11.Πήγασος Κορυδάλλου (4-8) 16
12.Φιλία Περάματος (3-9) 15
13.Λέων Μοσχάτου (2-10) 14
——————————————–
14.Φοίνικας Πειραία (0-12) 12

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…