Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Β’ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής

Ασταμάτητα είναι τα Τάταυλα τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ, καθώς μετράνε μέχρι στιγμής 11 νίκες σε έντεκα παιχνίδια. Τελευταίο “θύμα” τους ήταν ο ΑΛΦ Αλίμου, τον οποίο και κέρδισε με 73-54.

Β’ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
11η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα  

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ/ΜΕΓΑΡΩΝ  55-58
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  76-63
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 66-69
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 70-61
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 73-54
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 53-51
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  54-97

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 70-61
Διαιτητές : Καραβίτης , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 14-11, 30-29, 47-42, 70-61
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης, Παπασωτηρίου): Μπογδανίδης 5(1), Μυλωνάς 5(1), Κιόρρι , Σκαλωμένος 15(1), Γρηγοράκος 16(3) , Χεργκελετζής 6, Τζώρτζης 2, Ζολώτας 10, Ασπρόπουλος 11(2)
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 8(1) , Αγγελόπουλος , Τριανταφύλλου  6(2), Γιαννακής 3(1) , Κοτρότσος 12(4), Πρινέας 10(1) , Μαυροειδάκος 4, Παγίδας 2, Κούτσος 2, Κατράνης 11, Μπένος 3(1).

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 66-69
Διαιτητές : Γαρίνη , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 19-16, 41-35, 54-54, 66-69
EA NΙΚΑΙΑΣ  (Mανιάτης , Συρόγλου):  Κογιώνης 7, Χαραλαμπίδης , Παυλίδης , Ντώνη  3(1), Αβανίδης 14, Βαρλάς 14, Σκοπελίτης 2, Ιωαννίδης 18, Μουστάκας , Καρράς  , Τσουκαλάς 6 , Γιανδήμας 2
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας , Κουκιάς) :Τσεμπελής 9(1) , Αντιπάτης 4, Στουραίτης  , Πεταλάς 14(3), Μπακάλης 1, Βήχος 5, Στεφανής 15(2), Κωνσταντόπουλος 7, Μπούζας  , Αντωνόπουλος 8(2), Παπαδάκης  , Παπαγιαννακόπουλος 6.

ΤΑΤΑΥΛΑ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 73-54
Διαιτητές: Κηπώσης-Γερουλάνος
Δεκάλεπτα: 23-12, 37-24, 62-35, 73-54
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Λάβαρης): Μακρυγιάννης 3(1), Μαρκουίζος 6, Βελιζιώτης 14(1), Μαστρογιάννης 9(1), Καλούδης 9(1), Κόκκινος 7, Αγραπίδης 3(1), Παναγόπουλος 3, Χουλιάρας 6, Καραισκάκης 12(1), Μεσίρης  1
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου): Τσολάκος Ε., Μαλτίδης 7(1), Τσολάκος Κ. 5, Δημητράκης, Ζημέλης 6, Δημητρουλόπουλος 12, Τριανταφύλλου-Αρχολέκας 5(1), Σκαλούμπακας 3, Φραγκούλης 2, Κορωνάκος 10, Κρανιάς 2, Γεωργίλας 2.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 53-51
Διαιτητές : Αυγερινός , Μέλης
Δεκάλεπτα : 18-11, 27-25, 43-40, 53-51
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κωνσταντινίδης, Σπανός): Ραζής 8, Μανίκας 2, Ζαχαρόπουλος 2 , Φωσσές 2,  Άμερσον 9(1), Μαραγκόπουλος 14(2) , Λούκος  , Διαμαντής ,Σμυρνιώτης ,  Τσίλαγας 14(2) , Τιλή , Βούτας 2
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος): Λαδάς ,  Δασκαλούδης , Βελισσαράκος 2, Χαραλαμπίδης 14 , Κοροπούλης 14(3), Τόμπρος , Ίσσαρης , Καρτζόγλου 11(3), Γρυπάρης 9(1), Τσικούρας , Δέδες , Σπυρίδωνος 7.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. -ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  57-94
Διαιτητές : Ιορδανίδης , Νάκος
Δεκάλεπτα : 19-22, 35-44, 50-65, 57-94
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Σιδέρης , Δημόπουλος , Στιβακτάκης 14(2), Φράγκος , Σπανός 10(2),  Μαγγουρίδης 12(2) , Χριστακόπουλος 10, Διβριώτης , Παπαδημητρίου ,2 Στρατούλης  9(3), Βουτσάς
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης) : Καρασούλος 3(1), Μαγγωνάκης 6, Νικολάκης 6(2) , Δεμέναγας 4, Λεκατσάς 16 , Ζέρβας 2, Καράλης 11(1), Παππάς 12 , Μουσέτης , Μπολουδάκης 11(1),Στάγκος 18, Λεβαδείτης 5(1).

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ -ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 55-58
Διαιτητές :Χρόνης , Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα: 15-16, 23-28, 42-44, 55-58
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος): Φειδάς 3(1) , Παπαδημητρίου 2 , Γεωργούλης 19(3), Τσεπαπαδάκης 6 , Καμπούρης 8 , Κώνστας, Παλόκα , Πηλιούνης 14 , Κυριακόπουλος , Κουζινόγλου 3 , Kανδύλης, Μπαρλαμπάς
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. (Μαρίνος, Ζαβαντής): Σαμπλί, Καπέτσης 2, Ασημόπουλος, Καραίσκος, Ποντικίδης, Παπουλίδης 22 (1) , Μοδάκης 9, Καρράς 12(1) , Τσελέκος 4, Καρατζόγλου 2, Σαμαράς3(1) , Δρακωτός 4.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 76-63
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα :18-19, 37-25, 55-34, 76-63
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης):  Νταβός 10(2), Χρηστου, Δογρανλής 7(1), Τζίτζης 2, Βαρβατάκος 10(1), Κοθράς 7, Τζοβάρας 6(2), Βουρνάς 7, Συρίγος 21(1), Χαριάτης 3, Σκούμπαφλος , Γιαννακόπουλος
ΛEΩN ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης , Μαντζώρος ): Aλεξίου 8(2), Mαρής 10, Νικολάου 3,  Μαντζώρος  , Ντάσκας 1, Βαλυράκης 4, Βασιλάκος 14(2), Γκούμας  3(1), Πάσμα  20(1) , Παπαπανικολάου.

Η Βαθμολογία (σε 11 αγώνες) :

1.Ταταύλα (11-0) 22
——————————————–
2.Σούρμενα/Ελληνικό (8-3) 19
3.Πόλις Καλλιθέας (8-3) 19
4.Παννεαπολικός (8-3) 19
5.Ένωση Νέας Περάμου (7-4) 18
——————————————–
6.Ηλεκτρούπολη (6-5) 17
7.ΕΑ Νίκαιας (6-5) 17
8.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (6-5) 17
9.Άλιμος (5-6) 16
——————————————–
10.Πήγασος Κορυδάλλου (4-7) 15
11.Προοδευτική (4-7) 15
12.Φιλία Περάματος (2-9) 13
13.Λέων Μοσχάτου (2-9) 13
——————————————–
14.Φοίνικας Πειραία (0-11) 11

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…