Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Tα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Tα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Τα Ταταύλα έδωσαν συνέχεια στην εξαιρετική παρουσία τους στο πρωτάθλημα έχοντας 10 νίκες σε ισάριθμα ματς ενώ ο δεύτερος στην βαθμολογία, Παννεαπολικός, έφτασε στο 8-2. Στις τελευταίες θέσεις είναι η Φιλία Περάματος, ο Λέων Μοσχάτου και ο Φοίνικας Αγ. Σοφίας.

Tα αποτελέσματα:
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ– ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 57-47
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 61-58
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΤΑΤΑΥΛΑ 58-61
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 64-60
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 69-52
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 75-74
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 48-57

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 69-52
Διαιτητές : Κηπώσης , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 08-16, 34-27, 54-36, 69-52
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας , Κουκιάς) :Τσεμπελής 15(2) , Αντιπάτης , Στουραίτης 7(1) , Πεταλάς 3, Μπακάλης 2, Βήχος 6, Στεφανής 14, Κωνσταντόπουλος 14, Μπούζας 3(1) , Παπαδάκης 3(1) , Παπαγιαννακόπουλος 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Δημόπουλος ., Στιβακτάκης 2, Ραζής 8, Φράγκος 4, Σπανός 15(4), Αποστολόπουλος 5(1) Μαγγουρίδης 16(2) , Παπακωνσταντίνου, Διβριώτης 2, Παπαδημητρίου , Στρατούλης

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 61-58
Διαιτητές : Κηπώσης , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 08-16, 34-27, 54-36, 69-52
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας , Κουκιάς) :Τσεμπελής 15(2) , Αντιπάτης , Στουραίτης 7(1) , Πεταλάς 3, Μπακάλης 2, Βήχος 6, Στεφανής 14, Κωνσταντόπουλος 14, Μπούζας 3(1) , Παπαδάκης 3(1) , Παπαγιαννακόπουλος 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Δημόπουλος ., Στιβακτάκης 2, Ραζής 8, Φράγκος 4, Σπανός 15(4), Αποστολόπουλος 5(1) Μαγγουρίδης 16(2) , Παπακωνσταντίνου, Διβριώτης 2, Παπαδημητρίου , Στρατούλης

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΤΑΤΑΥΛΑ 58-61
Διαιτητές : Καρύκας , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 16-16, 29-31, 44-43, 58-61
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος): Λαδάς 2, Δασκαλούδης 11, Βελισσαράκος 4, Χαραλαμπίδης 16(2) , Κοροπούλης 4, Τόμπρος 2, Καρτζόγλου 4, Γρυπάρης 7(1), Τσικούρας , Δέδες , Σπυρίδωνος 8
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Λάβαρης): Μαρκουίζος 2, Βελιζιώτης 7(1) , Μαστρογιάννης 11(1) , Καλούδης 3(1) , Κόκκινος 25, Αγραπίδης 1, Παναγόπουλος , Χουλιαράς 5(1) , Καραϊσκάκης 7

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 64-60
Διαιτητές : Γαρίνη Τζίμης
Δεκάλεπτα : 17-17, 31-30, 50-51, 64-60
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 10(2) , Αγγελόπουλος 8(1) , Τριανταφύλλου 19(5), Γιαννακής , Κοτρότσος 2, Πρινέας 9(1) , Μαυροειδάκος 2, Παγίδας 12, Σταθάκος , Κούτσος , Κατράνης 2, Μπένος
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος): Φειδάς 6(2), Παπαδημητρίου 4, Γεωργούλης 12, Τσεπαπαδάκης 2, Κουζινόγλου , Κώνστας 8, Τσαμπούρης 10, Πηλιούνης 18 , Κυριακόπουλος

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ- ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 57-47
Διαιτητές : Καραβίτης , Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 18-07, 24-16, 38-34, 57-47
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης) : Καρασούλος , Μαγγωνάκης 11, Νικολάκης 5(1) , Δεμέναγας 11(1) , Λεκατσάς , Ζέρβας 4, Καράλης 7, Παππάς 14, Δεσπότης , Μουσέτης , Μπολουδάκης 5, Σπύρου
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κωνσταντινίδης, Σπανός): Ραζής 3, Μανίκας , Ζαχαρόπουλος 10(1) , Φωσσές 4, Αλεξανδρόπουλος 2, Άμερσον , Μαραγκόπουλος 7(1) , Λούκος 5(1) , Διαμαντής , Τσίλαγας 16(1)

Η Βαθμολογία (Σε 10 αγώνες):
1. Ταταύλα 20 (10-0)
2. Παννεαπολικός 18 (8-2)
3. Ελληνικό 17 (7-3)
4. Πόλις Καλλιθέας 17 (7-3)
5. ΕΑ Νικαίας 16 (6-4)
6. Ηλεκτρούπολη 16 (6-4)
7. Ένωση Νέας Περάμου 16 (6-4)
8. ΑΛΦ Αλίμου 15 (5-5)
9. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 13 (4-5)*
10. Πήγασος Κορυδαλλού 13 (3-7)
11. Προοδευτική 13 (3-7)
12. Φιλία Περάματος 12 (2-8)
13. Λέων Μοσχάτου 12 (2-8)
14. Φοίνικας Αγ. Σοφίας 9 (0-9)*
*Με έναν αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Παννεαπολικός: Κράτησε Μαραγκίδη – Κατράνη

Τη φανέλα του Παννεαπολικού θα φορούν και τη νέα χρονιά οι Αναστάσης Μαραγκίδης και Ορφέας…