Κεντρική Γυναίκες Καρόλο – Ολυμπιακός 73-68

Καρόλο – Ολυμπιακός 73-68

spyridopoulou paok olympiakos gynaikes

Χωρίς νίκη παρέμεινε μετά την έκτη αγωνιστική των ομίλων της Ευρωλίγκα γυναικών, καθώς ηττήθηκε και από τη Καρόλο με 73-68. Οι “ερυθρολεύκες” πάλεψαν το ματς μέχρι το τέλος, αλλά η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα της και υποχρέωσε την ομάδα του Πειραιά στην έκτη της ήττα.

Ολυμπιακός ξεκινησε εξαιρετικά το ματς και προηγήθηκε με 13-5, αλλά η Καρόλο αντέδρασε και κατάφερε να μειώσει στους 2 (19-21). Οι “ερυθρόλευκες” ξανά πήραν διψήφιο προβάδισμα (21-32) και κράτησε διαφορά οχτώ πόντων μέχρι και το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (35-43).

Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για τον Ολυμπιακό. Η Καρόλο αντέδρασε στο δεύτερο μέρος και στο τρίτο δεκάλεπτο πήρε για πρώτη φορά τα ηνία του σκορ (59-55). Η ομάδα του Πειραιά “πάλεψε” στην τελευταία περίοδο για να κάνει την ανατροπή, αλλά δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 73-78.

Δεκάλεπτα: 19-21, 35-43, 59-55, 73-68