Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Στην κορυφή του 1ου Βόρειου ομίλου της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας ανέβηκε η Δόξα Λευκάδας, η οποία κέρδισε εκτός έδρας τον Ολυμπιακό Βόλου με 72-61. Συγκάτοικοι της είναι και οι ΠΑΣ Γιάννινα και Πρωτέας Γρεβενών.

Οι Γιαννιώτες αντιμετώπισαν εκτός έδρας τον Εύαθλο Πολυκάστρου και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 66-55. Από την πλευρά του ο Πρωτέας Γρεβενών υποδέχτηκε την Καλαμπάκα και κέρδισε με 67-60.

Ο Μαντούλιδης συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα, καθώς κέρδισε εύκολα τη Νικόπολη Πρεβέζης με 97-73 και την άφησε στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα. Τέλος, οι Τιτάνες Παλαμά νίκησαν τη Μελίκη με 76-69, ενώ ρεπό είχε ο ΑΓΣ Ιωαννίνων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Ικαροι Τρικάλων – ΑΟΚ Βέροιας 86-64
  • Πρωτέας Γρεβενών – Καλαμπάκα 67-60
  • Τιτάνες Παλαμά – Μελίκη 76-69
  • Ολυμπιακός Βολου – Δόξα Λευκάδας 61-72
  • Μαντουλίδης – Νικόπολη Πρεβέζης 97-73
  • Εύαθλος – ΠΑΣ Γιάννινα 55-66
  • Ρεπό: ΑΓΣΙ Ιωαννίνων

ΊΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 84-64
Δεκάλεπτα: 28-17, 44-27, 68-45, 86-64
Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 5, Βλάχος 19, Κολότσιος Β. 2, Αργύρης 12, Χατζής, Ντούρβας, Τσορμπατζάκης, Μούμογλου 8, Φούντας 16, Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 14, Μέξης 10.
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 2, Ουσουλτζόγλου 4, Καραθανάσης, Γκανάς 3(1), Βλάχος 4, Μαυρίδης 16, Ιωαννίδης 3(1), Κασαμπαλής 10, Καραδήσογλου 3, Χατζηλαμπρινός 6, Χαραλαμπίδης 11(1).

ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 55-66
Δεκάλεπτα: 18-16, 31-36, 44-51, 55-66
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος 10(2), Ημερίδης 17(2), Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης Δ., Γκαντίδης, Ζωιτσούδης, Γιαμπατζίδης Κ., Τσελέκης 4, Σιδηρόπουλος 21, Μήτσης, Κουτούλας 1
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 7(1), Πανάρας 11(3), Τσίρμπας-Αναγνώστου 3(1), Πρέντζας 8(1), Καραγκιολίδης 10(2), Μάντζιος Π. 3, Μάντζιος Δ. 8, Πάτρας 11(1), Πανταζής, Πιστίολης, Γιωτάκης 5(1)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 71-82
Δεκάλεπτα: 13-26, 30-49, 47-64, 71-82
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 13(2), Μαλαμούλης, Τσόγκας, Ιλτσογλου 10, Κυριακόπουλος 4, Μπόγδανος 19(1), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 6(2), Σκαμάγκας 7(2), Αναστασόπουλος 2, Χαρχαρής, Λουλούδης 10.
Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 20(6), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 23(1), Τσιαβές 10, Παπαδόπουλος, Βαγενάς 25(2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος, Γερονάτσιος, Τριχόπουλος 4, Κελάριου, Ζαμπάκης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ 67-60
Δεκάλεπτα: 19-10, 34-24, 43-45, 67-60
Πρωτέας Γρεβενων (Μουρουζίδης): Τζήμου 3(1), Κυρατζής Χρήστος Junior , Μητρόπουλος Βαγγέλης, Μαλούτας 10(1), Μιχαηλίδης 13(4), Συλλάκος , Τακίδης 10, Μπόζιαρης 4, , Μακρής 18(4), Μαλιούρας 9 (1), Κολοβός
ΑΟ Καλαμπάκας (Σδράκας): Γεπερίδης, Μασάδης 12(2), Μπαλωμένος, Ούτος, Σπανός 3(1), Γαϊτανίδης 3(1) , Παουλεάνου 5(1), Σούλκο 8, Τούλας , Γκάτζιας 9, Παπακώστας 18, Κιουρτζίδης 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗ 76-69
Δεκάλεπτα: 18-22, 36-36, 58-56, 76-69
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 22(1), Καραϊσκάκης 17(2), Γκογκίδης 11, Μπακαβέλος, Καραδήμας, Τσούμας 9(1), Μακρής 7(2), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Χάνελι 2, Κατσαδούρος 5, Γκαγκανάσιος 3.
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 20(2), Μαγαλιός, Μαυρίδης 18(1), Λέφας 4(1), Ρογγότης 2, Πεϊμανίδης 2, Καποδίστριας, Λαπατούρας 4, Παπάζογλου, Καρατζάς 2, Κοτζαμπάσης 14(2), Σταυρουλάκης 3(1).

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ – ΝΙΚΗΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 97-73
Δεκάλεπτα: 21-24, 47-45, 67-61, 97-73
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 14(2), Τάκης 13(2), Μπέλλος 3, Γκαντίδης 11(3), Λαγός, Ρεφατλλάρι 6(2), Ψαθάς 4, Ντίαθ 6, Καλόγηρος 25, Φόρογλου 2, Κεραμάρης 2, Σίμογλου 11(1).
Νικόπολη Πρεβέζας (Παπίρης-Πολίτης): Κοντογιάννης 20, Ζήκας, Τζίμας, Παπαχρήστος, Κακιούζης 14(4), Παπαμιχαήλ 6, Δούβλης 1, Μούλας 19(1), Βαβέτσης 6(2), Πελίγκος 8(1).

Βαθμολογία:

1.Δόξα Λευκάδας 13
2. ΠΑΣ Γιάννινα 13
3.Πρωτέας Γρεβενών 13
4.Μαντουλίδης 12
5.ΑΓΣ Ιωαννίνων 12
6.Εύαθλος Πολυκάστρου 12
7.Ολυμπιακός Βόλου 11
8.ΓΑΣ Μελίκης 11
10.Ικαροι Τρικάλων 10
11.ΑΟΚ Βέροιας 10
11.Τιτάνες Παλαμά 10
12.ΑΟ Καλαμπάκας 9
13.Νικόπολη Πρέβεζας 8

Επόμενη αγωνιστική:

  • ΑΟΚ Βέροιας- Φίλιππος Βέροιας
  • Καλαμπάκα – Τιτάνες Παλαμά
  • Μελίκη – ΑΓΣ Ιωαννίνων
  • Δόξα Λευκάδας – Ικαροι Τρικάλων
  • Νικόπολη Πρεβέζης – Ολυμπιακός Βόλου
  • ΠΑΣ Γιάννινα – Μαντουλίδης
  • Ρεπό ο Εύαθλος
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Διαιτητές-Κομισάριοι Γ’ Εθνικής Ανδρών (2η αγωνιστική)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 2ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι: 1ος Όμιλο…