Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Νότιου ομίλου

Την ξέφρενη πορεία του στον 2ο Νότιο όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας συνεχίζει ο ΟΦΗ, καθώς κέρδισε και τον ΕΦΑΟΖ με 69-52 και ύστερα από 8 αγωνιστικές παραμένει αήττητος. Η κρητική ομάδα δεν αντιμετώπισε ούτε αυτήν την αγωνιστική πρόβλημα και έκανε το 8/8.

Σπουδαίο διπλό στην έδρα των Μελισσίων πανηγύρισε ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης, ο οποίος κατάφερε να κερδίσει με 77-75 και να φύγει με το διπλό από τα Μελίσσια. Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι και χρειάστηκαν δύο παρατάσεις, για να μπορέσει κάποια ομάδα να πάρει τη νίκη κι αυτή τελικά ήταν ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης.

Στις νίκες επέστρεψε ο Αργοναύτης Τριγλίας, που μετά την ήττα από τα Μελίσσια κέρδισε τον  ΒΑΟΛ με 71-65 εντός έδρας. Με το διπλό έφυγε από την έδρα της Έξω Παναγίτσας ο Λοκρός Αταλάντης, καθώς κατάφερε να πάρει τη νίκη με 88-69.

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο Ερμής Σχηματαρίου, ο οποίος κέρδισε εύκολα την Καλλιθέα Ρόδου με 77-63. Χωρίς νίκη παρέμεινε το Δειλινό, που ηττήθηκε και από τον Άρη Θήβας με 90-69

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Κορωπί – ΚΑΠ 84-81
  • ΕΦΑΟΖ –ΟΦΗ 52-69
  • Μελίσσια – Ικαρος Ν. Σμύρνης 75-77 (κ.α. 61-61, a’ παρ. 67-67)
  • Αργοναύτης Τριγλίας – ΒΑΟΛ 71-65
  • Ερμής Σχηματαρίου – Καλλιθέα Ρόδου 77-63
  • Δειλινό – Αρης Θήβας 69-90
  • Εξω Παναγίτσα – Λοκρός Αταλάντης 79-88

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡ. ΡΑΦΗΝΑΣ – ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 71-65
Δεκάλεπτα: 22-19, 42-39, 57-51, 71-65
Αργοναύτης Τριγλίας (Γιαννακόπουλος) Κορομηλάς, Καλογερόπουλος 14(1), Γαλιατσάκης, Χωματάς 6, Τσίρος 16(4), Συγκούνας 12(1), Σταμέλος, Τύρλας 4, Ζερβός 9, Σιλιτζίρης 4, Σβάρνας 5, Μητσάκης.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης) Σερέπας, Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 18(3), Σουλίκας 8. Φουντουλάκος, Αγγελίδης 5, Καραφαντής, Τσουρής 10(1), Κουϊμτζής 4, Τροβάς 3, Σουλινάρης 4, Κωνσταντινάκος 9(1).

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. – ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ
Δεκάλεπτα: 19-15, 36-29, 56-48, 77-63
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιώπουλος 7, Πανταζής 13, Γκρινιάρης 8, Μεϊντάνης, Κώνστας 3(1), Φλώτσιος 9(1), Μαράντος 7, Τσαπρούνης 21, Μαλισιόβας, Γιανναλέτσος, Ετζιάκα 9.
Καλλιθέα Ρόδου (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 5(1), Τσακίρης 5, Παναγιωταράκος 8, Γυφτάκης 5(1), Μπιλλιάς 4, Παρδακάς 25, Χατζηδημητρίου, Μήτσης 2, Σκορδάλης, Κανύχης 9

ΔΕΙΛΙΝΟ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 69-90
Δεκάλεπτα: 16-22, 33-45, 53-67, 69-90
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 13 (1), Μπορμπίζης, Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 11, Λεφής 10, Γριλλής 13 (2), Εκιζόγλου 9 (2), Κυρίτσης 8 (2), Κοτσίδης, Σπηλιώπουλος 3.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 8 (1), Τζαβίδας 1, Ματσαγγούρας, Γκόλιας, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 24 (4), Καλεμτζάκης 14 (3), Χαραλάμπης 18, Δαχρετζής 10 (1), Κουμπές, Τριανταφύλλου, Ντέντα 15.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC-ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 79-88
Δεκάλεπτα: 20-18, 42-34, 58-64, 79-88.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Πούλος): Σέττος 7, Κουτσογιάννης 5 (1), Θεοδωράκος 6 (1), Ξιούρας 14 (2), Μανταλβάνος 16, Μανιάτης 5, Γκιζογιάννης 26 (2), Γεωργουσόπουλος.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 12 (1), Κεχρής 14 (2), Πασσάς 2, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 28 (6), Δουρούκης 3 (1), Ψάλτου 12.

ΚΟΡΩΠΙ-ΚΑΠ 84-81
Δεκάλεπτα: 23-23, 45-44, 67-60, 84-81
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 2, Καμαρινός 11, Φίλα 8 (2), Αγόρης 4, Καραδολάμης 21, Σβορώνος 7 (1), Κουτουφάς 28 (4), Χρονόπουλος 3
ΚΑΠ (Ταμπάκης): Μόκκας 6, Βενιτουράκης 4 (1), Βαφιάς 18 (2), Χρονόπουλος 23 (2), Τσαμπής 7 (1), Μαυροειδάκος 17, Τσιρίμπασης, Φασιανός 4, Γαρδέλης, Καρυπίδης 2

ΕΦΑΟΖ-ΟΦΗ 52-69
Δεκάλεπτα: 14-21, 25-36, 37-50, 52-69
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παλαντζάς 2, Γκόντγουϊν 3 (1), Πρόφκα, Ζαρμακούπης 10, Δρίβας 12 (2), Σπανός 9 (2), Κανελλόπουλος, Βαρνάβας 5, Οκεκουογιέν 11, Σαρλής, Δήμου
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης, Αντωνόπουλος 17 (2), Τσερκιτζόγλου 9 (3), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 11 (1), Πετράκης 10 (2), Μπούμπαρης 2, Καραλής 13 (2), Πάλλης 2

Βαθμολογία:

1) ΟΦΗ 16 (8-0)
2) Μελίσσια 14 (6-2)
3) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 14 (6-2)
4) ΕΦΑΟΖ 13 (5-3)
5) Λοκρός Αταλάντης 12 (5-2)*
6) Κορωπί 12 (4-4)
7) Ερμής Σχηματαρίου 12 (4-4)
8) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 12 (4-4)
9) ΚΑΠ 11 (3-5)
10) Άρης Θήβας 11 (3-5)
11) ΒΑΟΛ Χίου 10 (3-4)*
12) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 10 (2-6)
13) Καλλιθέα 10 (2-6)
14) Δειλινό 8 (0-8)

Επόμενη αγωνιστική:

  • ΚΑΠ – ΕΦΑΟΖ
  • ΟΦΗ – Μελίσσια
  • Ικαρος Ν. Σμύρνης – Αργοναύτης Τριγλίας
  • ΒΑΟΛ – Εξω Παναγίτσα
  • Καλλιθέα Ρόδου – Κορωπί
  • Αρης Θήβας – Ερμής Σχημααρίου
  • Λοκρός Αταλάντης – Δειλινο

Περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Ερυθρός Αστέρας – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 86-84

Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι μεταξύ της ΤΣΣΚΑ Μόσχας και του Ερυθρού Αστέρα. Η σερβική ομ…