Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 1ου Βόρειου ομίλου

Στην κορυφή του 1ου Βόρειου Ομίλου της Γ΄Εθνικής παρέμεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε στην παράταση του Ολυμπιακού Βόλου με 83-80. Συγκάτοικος του είναι και ο Πρωτέας Γρεβενών, ο οποίος στο ντέρμπι με τη Δόξα Λευκάδας ήταν ο νικητής με 70-68.

Στην τρίτη θέση ανέβηκε ο ΑΓΣ Ιωαννίνων, που κατάφερε να κερδίσει την Καλαμπάκα με 67-56. Εύκολο έργο είχε ο Μαντουλίδης κόντρα στον Εύαθλο, καθώς χωρίς να αντιμετωπίσει πρόβλημα νίκησε με 96-71.

Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Τιτάνες Παλαμά, οι οποίοι νίκησαν δύσκολα τον ΑΟΚ Βέροιας με 64-60. Στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα παρέμεινε η Νικόπολη Πρέβεζας, καθώς ηττήθηκε και από τους Ίκαρους Τρικάλων με 79-63.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Τιτάνες Παλαμά – ΑΟΚ Βέροιας 64-60
  • ΑΓΣ Ιωαννίνων– Καλαμπάκα  67-56
  • Πρωτέας Γρεβενών – Δόξα Λευκάδας 70-68
  • Ίκαροι Τρικάλων – Νικόπολη Πρέβεζας 79-63
  • Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 80-83 (κ.α. 74-74)
  • Μαντουλίδης – Εύαθλος Μακ. 96-71
  • Ρεπό: Μελίκη

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 79-63
Δεκάλεπτα: 21-24, 40-35, 57-45, 79-63
Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 3, Μέξης 12, Βλάχος 2, Κολότσιος Β., Αργύρης 18, Χατζής 10, Ντούρβας 2, Κορδέας, Μούμογλου, Φούντας 17, Μπαρμπαρούσης 6, Στάνκοβιτς 9.
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος Σ., Κοντογιάννης 6, Σουλιώτης Γ. 11(3), Λάππας 2, Παπαχρήστος, Κακιούζης 11(2), Παπαμιχαήλ, Δούβλης, Μούλας 21(2), Βαβέτσης, Ρέμπης, Πελίγκος 12(2).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 80-83 (κ.α. 74-74)
Δεκάλεπτα: 15-25, 30-44, 51-58, 74-74, 80-83
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 7(1), Ιλτσογλου 15, Κυριακόπουλος 13, Μπόγδανος 26(3), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 11(3), Σκαμάγκας 3(1), Χαρχαρής 3, Λουλούδης 2.
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 8(2), Πανάρας 24(3), Mουζακίτης , Tσίρμπας 1, Πρέντζας 1, Kαραγκιολίδης 18(2), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 9, Πάτρας 21(2), Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 1.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 70-68
Δεκάλεπτα: 16-21, 41-41, 57-51, 70-68
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γκασιώνας, Τζήμου 2, Γρούδος 12, Μαλούτας 20(5), Μιχαηλίδης 6(1), Κλωνάρας 7(1), Συλλάκος, Τακίδης 1, Μπόζιαρης 9, Μακρής 11(2), Γιώτας, Μαλιούρας 2.
Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 13(1), Αργυρός 4, Αναγνωστόπουλος 13(1), Τσιαβές 8(2), Βαγενάς 11(2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος 6(1), Βλαχάκης, Τριχόπουλος 13, Ζαμπάκης, Κελάριος.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ – ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ 96-71
Δεκάλεπτα: 39-19, 57-37, 81-48, 96-71
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 23(4), Τάκης 12(4), Μπέλλος 5(1), Γκαντίδης 6(2), Ρεφατλλάρι 12(4), Ψαθάς 8, Καλόγηρος 17(2), Φόρογλου 7(1), Μαλανδρής 2, Κεραμάρης, Καναγκίνης, Σίμογλου 3(1).
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 13(3), Ημερίδης 15, Μαρκόπουλος 11(3), Αθανασίου 6(1), Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 8, Τσελέκης 5, Σιδηρόπουλος 6, Κουτούλας 7(1).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ 64-60
Δεκάλεπτα: 19-17, 31-35, 48-48, 64-60
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης-Φλώρος): Τσιαμπάς 17(1), Τσούμας 8(1), Χανέλι 2, Ζωιτσάκος 4, Γκογκίδης 14(2), Κατσαδούρος, Καραϊσκάκης 12, Φαλιάκης, Μακρής 3(1), Καραδήμας, Αρχοντούλης, Γκαγκανάσιος 4.
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης-Κελεπούρης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Στοΐτσης, Γκάνας 4(1), Βλάχος 19(1), Μαυρίδης 7(1), Καραδήσογλου 2, Κασάμπαλης 9, Ιωαννιδης 7(2), Καραθανάσης, Χατζηλαμπρινός 12, Χαλαραμπίδης.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 67-56
Δεκάλεπτα: 16-11, 36-28, 55-43, 67-56
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 2, Ζαμπέτης 8(2), Σαχπατζίδης 3(1), Αντωνίου, Πουρνάρας 9, Χρύσης 16, Μάκης, Παπανικολάου, Θυμνιός 23, Φίλιος 2, Θώδης 4, Παππάς.
ΑΟ Καλαμπάκας (Κωσταντινίδης-Γιώρας): Μπαλωμένος, Μασάδης 4, Σπανός 5(1), Γαϊτανίδης 3, Παουλεάνου 2, Σούλκο, Τσιλούλης 9(3), Γκάντιας 9(1), Τούλας, Παπακώστας 14, Κιουρτζίδης 19.

Βαθμολογία:

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 17
  2. Πρωτέας Γρεβενών 17
  3. Δόξα Λευκάδας 16
  4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 16
  5. Μαντουλίδης 15
  6. Ολυμπιακός Βόλου 14
  7. Τιτάνες Παλαμά 14
  8. Ικαροι Τρικάλων 13
  9. Εύαθλος Πολυκάστρου 13
  10. ΑΟΚ Βέροιας 12
  11. ΓΑΣ Μελίκης 12
  12. ΑΟ Καλαμπάκας 11
  13. Νικόπολη Πρέβεζας 10

Επόμενη αγωνιστική:

  • ΑΟΚ Βέροιας – ΑΓΣ Ιωαννίνων
  • Καλαμπάκα – Μελίκη
  • Δόξα Λευκάδας – Τιτάνες Παλαμά
  • Νικόπολη Πρεβέζης – Πρωτέας Γρεβενών
  • ΠΑΣ Γιάννινα – Ικαροι Τρικάλων
  • Εύαθλος  – Ολυμπιακός Βόλου
  • Ρεπό ο Μαντουλίδης
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Γ’ Εθνική: Οι διαιτητές της τρίτης αγωνιστικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι: 1ος Όμιλο…