Κεντρική Γυναίκες Απότομη “προσγείωση” για Παναθηναϊκό

Απότομη “προσγείωση” για Παναθηναϊκό

panathinaikos gynaikes

Την πρώτη του ήττα για την φετινή σεζόν γνώρισε ο Παναθηναϊκός. Οι “πράσινες” δεν τα κατάφεραν κόντρα στα Μελίσσια και έχασαν με σκορ 50-48 για την έκτη αγωνιστική της Α2 Γυναικών.

Η ομάδα του Γιώργου Καντζιλιέρη είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια στο +4 (20-24), Στην ανάπαυλα το “τριφύλλι” είχε αρκετά προβλήματα στην επίθεση και δεν μπορούσε να βρει εύκολα σκορ, με αποτέλεσμα τα Μελίσσια να βρεθούν στο +12 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Παναθηναϊκός προσπάθησε για την ανατροπή όμως στην τελευταία φάση οι γηπεδούχες έκλεψαν την μπάλα και πήραν σπουδαία νίκη με 50-48.

Στο 4-1 πλέον ο Παναθηναϊκός, με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να είναι στο 4-2 με παιχνίδι περισσότερο.

Τα δεκάλεπτα: 12-10, 20-24, 46-34, 50-48

Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας
Περισσότερα σε Γυναίκες

Ολυμπιακός: Αμφίβολη η Βίτολα για το Game 3

Εκτός με κάταγμα στη μύτη η Βίτοσα. Ο Ολυμπιακός έχασε από τον Παναθηναϊκό με 68-65 στον δ…