Κεντρική NBA Ανεπανάληπτο σόου από τον Κάιρι Έρβινγκ! (vid)

Ανεπανάληπτο σόου από τον Κάιρι Έρβινγκ! (vid)

kyrie irving 1

Σε ένα από τα συγκλονιστικά ματς της σεζόν, οι Μπόστον Σέλτικς επιβλήθηκαν των Γουίζαρντς μέσα στη Γουάσινγκτον με 130-125 στην παράταση και πλέον έχουν 7 συνεχόμενες νίκες, διατηρώντας το μεγαλύτερο τρέχον σερί του πρωταθλήματος! Τίποτα από όλα αυτά δεν θα είχε επιτευχθεί, βέβαια, δίχως τα απανωτά “θαύματα” του Κάιρι Έρβινγκ.

Συγκεκριμένα, ο “Uncle Drew” τελείωσε το ματς με 38 πόντους (12/28 σουτ, 10/10 βολές) κι 7 ασίστ, “καθαρίζοντας” μόνος του το ματς στον έξτρα χρόνο. Ο Έρβινγκ σκόραρε τους τελευταίους 12 πόντους της ομάδας του, με αποκορύφωμα δύο απίστευτα τρίποντα πάνω από τον Τζον Γουολ στο τελευταίο λεπτό, τα οποία έριξαν νοκ-άουτ τον αντίπαλο!

Για να γίνει κατανοητό το μέγεθος της “μάχης” ανάμεσα στις δύο ομάδες, αξίζει να αναφερθεί ότι σημειώθηκαν συνολικά 5 καλάθια στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας αλλά και την παράταση, μέσω των οποίων άλλαξε το προβάδισμα. Κάτι τέτοιο δεν έχει καταγραφεί σε κανένα άλλο φετινό παιχνίδι!

Τα highlights του Έρβινγκ

Ο Ναζ Ριντ καλύτερος 6ος παίκτης της χρονιάς.

Με 352 βαθμούς ο Ναζ Ριντ κατέκτησε το βραβείο του 6ου παίκτη της χρονιάς. Μια σημαντική δ…